Pomocy! Sharp LC42XL2E vs Philipsy

RysiekHD

New member
Witam Kolezanki i Kolegow.
Jeszcze nie mam LCDDh ale wlasnie zamierzam kupic i mam pytania.
- 3,5 metra czy 42 calowy to nie za duzo???
- jesli ok czy mozecie mi pomoc wybrac pomiedzy Sharpem 42XL2E a Philipsem porownywalnym a moze jakas inna opcja?
- a jesli 3,5 metra za malo na 42 cale to jaki tv rekomendujecie i dlaczego
Dzieki Wielkie
8)
 

remigiusz

Member
ja z tej odległości oglądam 50" więc się nie martw.Większym zmartwieniem byłoby, gdyby po zakupie okazało się, że jednak mogłeś kupić większy.Jeśli chodzi o markę, to sam musisz ocenić,porównując obydwa, natomiast na forum większe preferencje ma sharp.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam - z tej odległości i 46` jest za małe - tylko powyżej 50` cali ma sens (o ile oczywiście finanse na to pozwalają)
 

deniro24

Member
Bez reklam
Jak widać odległość 3,5 metra dla jednych pasuje w sam raz do 42 cali, dla innych 50 cali to jedyny dobry wybór. Jako że sam mam:
- podobną odległość od ekranu,
- serdecznie dosyć dylematu odnośnie wyboru lcd 42",

...mam pytanie do kolegów remigiusz i ja67 jakie sygnały podajecie do swoich telewizorów?

Gdzieś tam świta mi kupno plazmy 50 cali lub lcd 46, ale przy moich źródłach sygnału może być kiepsko z jakością.

A co do dylematu autora postu - Sharp 42XL2 vs Philips w porównywalnej cenie - to brałem pod uwagę w moim zakupie Sharpa Xl2 i Philipsa 42PFL9632. Tego pierwszego miałem okazję zobaczyć na żywo, a nawet się nim pobawić trochę. Zaraz obok stał Philips 42PFL7862 (czyli model trochę słabszy niż 9632), którym również się bawiłem. W porównaniu tych dwóch tv naprawdę dla mnie Philips przewyższał pod każdym względem tego Sharpa. W tym sklepie nie chcą już ze mną niestety rozmawiać:), podobno za bardzo "upierdliwy" jestem. Ale paradoksalnie kupiłbym raczej Sharpa, ale tylko ze względu na dwu letnią gwaransje producenta. Philips i jego 12 miesięcy gwarancji to dla mnie chyba jednak za duże ryzyko.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
ja podaję naziemną, cyfrę i n-kę. mam 3 tv:
1.sony sony KDF 2010 50" -tylna projekcja
2.samsung 42Q91h - plazma
3.toshiba 42X3000P - lcd
zadowolenie z tych tv w takiej kolejności, jak podałem
 
Ostatnia edycja:
Do góry