POMOCY Problem z dzwiękiem Pioneer VSX821K

grzechas

New member
Witam, przeszukałem już chyba cały internet ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na problem który mnie spotkał. Dokładniej chodzi o to że posiadam w/w amplituner do którego przez hdmi mam podłączone: dekoder nc+, xboxa oraz blu-ray natomist sygnał jest wysyłany przez hdmi na telewizor sony. Chodzi o to że od jakiegoś czasu przełączając kanały nc+ gubi mi się dzwięk ale jest obraz. Po kilku przełączeniach kanałów dzwięk powraca ale za kilka chwil znów się gubi. Myslałem że problem jest z dekoderem ale dzieje się też tak gdy przełącze się na inne wejście hdmi żeby np włączyć xboxa i wtedy też czasami dzwięku nie ma. Dzwięk sam wraca np za 3 minuty albo za 15. Czasami pomaga wyłączenie amplitunera a czasami nie. Dodam jeszcze że w momencie kiedy włącze np canal+ lub inny kanał który jest nadawany w Dolby dzwiek zawsze znika. zmieniałem już kable itp ale niestety problem się pojawia. wymieniłem też dekoder nc+ i dalej to samo. Bardzo proszę o pomoc gdyż już nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
I

irek6311

Guest
Nie jest to normalny objaw, miałem ten amplituner 4 lata i działał rewelacyjnie, serwis pozostaje.
 

marstef

Member
Bez reklam
Mam ten sam problem co Ty. Czasami pomaga przełączenie na chwilę na inne źródło lub wyciągnięcie HDMI (wejście dekodera kablówki). Sporadycznie muszę odłączyć zasilanie od ampli. Problem zbiegł się z wymianą dekodera i kabli HDMI (na Prolink Futura), więc jeszcze do końca nie wiem co jest grane.

Właśnie wystąpił opisywany problem. Pomógł restart amplitunera. Wydaje mi się, że problem częściej występuje jak jest niższa temperatura w pokoju. Może to zimny lut, a bardziej prawdopodobne soft ampli?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
To nie wina zimnych lutów, to jest wina dekoderów nc+
Sa przypadki gdzie nie ma dźwięku z tych dekoderów na tv panasonic i nie idzie nic z tym zrobić.
Słyszałem juz o tym nie raz.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ampek ma wgrany najnowszy soft?

Tak wogole problem z brakiem dziwieku (szczegolnie dolby true hd, z jego wykrywaniem, itp.) jest mi czasem tez znany na vsx-924 niestety. Z tym, ze zazwyczaj nie lapie go od samego poczatku, jak juz zlpie to leci, nie przerywajac.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sam doświadczyłem podobnego zjawiska z dźwiękiem i na 99% jest to wina dekodera. Dźwięk z dekodera można podać po optyku i powinno być ok.
 

grzechas

New member
myślałem o tym że może to być wina dekodera ale niestety dzieje się też tak w przypadku przełączenia np na xbox-a. Myślałem że problem z kablami ale wymieniłem i dalej to samo
 

marstef

Member
Bez reklam
Ja tez twardo twierdze ze to wina dekoderów, na pewno nie wina ampli.

Raczej nie, jak zginie dźwięk, to bardzo często pomaga tylko odłączenie od sieci amplitunera. Jednak zastanawiające jest to, że zazwyczaj problem występuje przy zmianie kanału, nie ważne czy ten zmieniany jest w DD czy kodowany tak samo jak ten, z którego przełączamy.
 
I

irek6311

Guest
Co do softu to nie ma do tego amplitunera żadnego, Serwis autoryzowany może coś innego wgrać, tak z netu nic się nie uzyska, ja się nie spotkałem z usterkami w tym modelu Pioneer, kiepskie kable HDMI bywa że takie problemy robi, odpinanie/podpinanie sprzętu pod włączony amplituner może uszkodzić amplituner, sekcja HDMI to moduł > można to podmienić < ale to raczej mało opłacalne, dać na serwis gdzieś w pobliżu, tak wirtualnie to się nie pomoże.
 

marstef

Member
Bez reklam
No i u mnie dźwięk zanika ciągle, gdy tylko zwiększam/zmniejszam głośność. Sporadycznie pomaga odłączenie od sieci.
Ampli kupiłem od serwisu centralnego, nowy ale nie z polskiej dystrybucji. Na aukcji pisali o tym otwarcie i dali 30-dniową gwarancję. Zastanawiam się czy rzecznik praw konsumenta może coś w tej kwestii podejść...?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja bym powiedzial ze problem dekodera nc+. Ja nawet kabla zasilajacego do zasilacza nie moge zmienic bo jakos dziwnie sie dekoder zachowuje i z dzwiekiem cos sie krzani. A na polskim kablu wszystko smiga.. troche dziwne

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Do góry