pomocy...juz glupialem..stereo czy KD

etemmu

New member
Czytam o KD i stereo juz pare tygodni i im wiecej czytam tym mniej wiem ..co kupić. To czego potrzebuję to naglosnienie w proporcjach 60/70 % - muzyka i 40/30 - KD.
Sądzę, że wystarczy mi stereo + sub do filmow bo on daje najwieksze efekty a i nowe ampy radza sobie z przestrzenia dzwieku w 2.0/2.1 Czy wobec tego kupic :
- dobry amplituner KD (do 3500zl) ktory poradzi sobie ze stereo nie gorzej niz wzmacniacz za 1500zl + 2 fronty i sub ( w przyszlosci odtwarzacz BD, na razie jakis tani DVD Ferguson?
- odtwarzacz BD/DVD z kodekami + wzmacniacz stereo + fronty ?

Czy ampli wykorzystywany na max 5.1 kolumn potrzebuje dekoderow HD DTS itd do odtwarzania filmow z blue ray'a ?
(jesli nie, to jest podobno dobry w stereo Azur 540r)

Przyznam , ze stereo + sub do filmow najbardziej by mnie satysfakcjonowaly obecnie. Jesli wybrac wzmacniacz to jaki, zeby mial w przyszlosci mozliwosc pracy jako koncowka mocy z ampli KD ?

Na kolumny frony chce przeznaczyc do 2500zl, na amplituner (z dobra sekcja stereo do 3500zl, sam wzmacniacz do 2000zl)

Z wygladu najbardziej podobaja mi sie Marantz 6004, Azur 640r, Yamaha rx-v1065, wczesniej w stereo jechalem na klockach technicsa - wzmak su-v500, nie bylem bardzo zadowolony ale tez kolumny kiepskie, mimo ze duze, nie wiem jakiej firmy cos jak altusy i kabelki pozal sie boze ;)

Z kolumn na razie faworytami sa monitor audio br5 - ladnie tez wygladaja. |Czy sa one cieple czy chlodne w brzemieniu ?

Proszę szanownych kolegow o jakis pomysly i konkretne zestawienia modeli z powyzszych opcji. Muzyka to glownie rock, metal, darkwave.
Dzieki z gory

Aha, jesli jednak wzmacniacz stereo to chcialbym miec w nim mozliwosc regulacji barwy, przynajmniej bass i treble, lubie w mocnej muzie podbic sobie te pasma.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to napisz proszę :
- na zestaw wzmacniacz + kolumny + CD
- przeznaczam ....... zł

- na zestaw amplituner + kolumny + BD
- przeznaczam ........ zł .
 

etemmu

New member
jasne, przy czym sprzet bede kupowal w kwietniu - nie wiem na ile zmienia sie ceny..


- na zestaw wzmacniacz + kolumny + CD przeznaczam + DVD/DIVX 4500-5000 zł (obecnie posiadam TECHNICS SL-PD888 z wyjsciem optycznym - czy taki jedno plytowy za 800-1000zl bedzie brzmial duzo lepiej ? ) wzmacnicz w tym wypadku musi miec mozliwosc pracy jako koncowka mocy w przypadku przyszlosciowego podlaczenia pod ampli

- na zestaw amplituner + kolumny (na razie fronty i sub 2.1) + DVD/DIVX (BD za jakis czas) przeznaczam 6000 zł




cisza.. ;)

Wierze, ze koledzy osluchani ze sprzetem maja jednak jakies dobre pomysly.

Czy polowac na ampli z niezlym stereo czy ampli do 1800zl i integra do 1500zl (nie udalo mi sie zbyt wiele z main-in znalezc ale jest np. jak podaja recenzje dobry i tani
advance acoustic map101 1300zł, odsluchiwal juz ktos?)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

etemmu

New member
No to zamieszales Blackninja. Mialem dylemat pomiedzy Marantzem SR6003 a CA 650R a tu jeszcze Onkyo... Pytanie - tego Marantza mozna dostac za 2500zl co daje swietny stosunek jakosci do ceny a Onkyo chodzi ok 4000 (na pewno masz lepsza cene ;)) Czy tak bardzo roznia sie dzwiekiem ze ta roznica jest uzasadniona ? Kolumny juz raczej wybralem: MA BR5, chyba niewiele w tej cenie ma tak dobre opinie a fajnie by bylo gdyby zostalo jeszcze kaski na CD i moze suba...
 

Irasiad

New member
Ja postawiłbym jednak na stereo (nad ,rotel,Xindak) i porządne fronty .Mam kino 505 onkyo,na frontach elac fs58 i"niestety " coraz częściej słucham tylko stereo nawet filmy dd czy dts.Stereo na dodatek w trybie "pure audio".
A kasę którą wydałem na ampli.mogłem mieć niezły wzmak ,a tak mam budżetowy ampli -co z tego ,że dobry do kina-w stereo marny.
Reasumując za kasę rzędu 2 kzl można nabyć dobry klocek ,a za 3 kzl niezłe podłogówki .I to dla kogoś kto słucha dużo muzyki powinno być rekompensatą za brak sourrondu w filmach.Zresztą dobre stereo niejednokrotnie zagra lepiej film niż budżetowe av.Ja już bym nie kupił ampli.Takie są moje przemyślenia po ok 2 latach używania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich potrzebach , jeśli ampli to sprawdź Onkyo 905.
Jeśli wzmacniacz to Naim 5
 

arniparus

New member
A ja polecam zdecydowanie wlasnie CA 640R . Mialem przyjamnosc odsluchiwac Onkyo 875, 905 i Cambridge wypadlo o klase lepiej. Dla mnie roznica byla tak znaczaca ze po 5 minutach bralem 640R :) W swojej cenie nie ma konkurenta a dla wielu drozszych jest powaznym zagrozeniem.

Teraz jest chyba najlepszy czas na zakup tego amplitunera - ceny sa rewelacyjne
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nic ze stereo nie odda atmosfery filmu, nawet 5razy droższe. Zawsze będzie brakować obrazu :) subwoofera, centralnego i efektów surround.
 
Do góry