pomoc z podlaczeniem 5.1 CAmbridge

LunaticAllegro

New member
Witam...

Mam problem z podlaczeniam Azura 540rv2 z dvd 89 przez wyjscia analog czyli z dvd sygnalami 5.1 do amplitunera pod wejsci 6.1 direct in...

podlaczajac kazdy kanal do kazdego kablem chinch mam tylko stereo w glosnikach.....

nie wiem czy to jest zwiazane z ustawieniami w ampli czy moze dvd ale przez coax mam wszystki 5.1 kanalow....

chce to tak podlaczyc bo z tego cos ei orientuje to DD i DTS oraz format SACD idzie tylko przez analog....

prosze o pomoc w tej sprawie.....

a moze 5.1 dziala tylko na DD i SACD i samoistnie sie na analogu wlacza ..a ja mam na direct tylko stereo bo direct to to samo wejscie co 5.1 tylko w zaleznosci od sygnalu???

juz sam nie wiem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
DD i DTS idą przez wyjście cyfrowe. SACD wymaga zdekodowania w DVD, czyli idzie przez analog 5.1. W ustawieniach odtwarzacza sprawdź, czy nie ma downmixu do stereo.

ArtS :)
 

LunaticAllegro

New member
blackninja napisał:
Poustawiaj wszystko w setupie DVD.

probowalem juz wszystkoch ustawien... nie moge i tak osiagnac dzwieku 5.1 z analogu....

czy na direct po podlaczeniu 5 kanalow powinno slychac bys dwa przzednie glosniki czy cale 5.1????

na dvd wogole nie mam dzwieku na analogu a caxialu mam...

a nie ma jakiejs mozliwosci zmiany w menu OSD na amplitunerze....???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Może masz płyty stereo?

Ten odtwarzacz dekoduje płyty w Dolby Digital i płyty SACD i DVD-Audio. Format DTS jest wysyłany wyłącznie cyfrowo.

W seksji Speaker Set-Up (mówię o menu) masz opcję Downmix, którą musisz wyłączyć. Znajdziesz tam też opcje dotyczące konfiguracji głośników i subwoofera.

Powodzenia.

ArtS :)
 

LunaticAllegro

New member
ArtS007 napisał:
Może masz płyty stereo?

Ten odtwarzacz dekoduje płyty w Dolby Digital i płyty SACD i DVD-Audio. Format DTS jest wysyłany wyłącznie cyfrowo.

- a u mnie nie wiadomo czemu DD dzial tylko przez coax a przez analog glucho...chyba ze producent filmu robi w balona z tym formatem i nie jest to DD.... w DTS nie mam zadnego narazie filmu...



ArtS007 napisał:
W seksji Speaker Set-Up (mówię o menu) masz opcję Downmix, którą musisz wyłączyć. Znajdziesz tam też opcje dotyczące konfiguracji głośników i subwoofera.


opcja dowmnix - nie ma mozliwosci przelaczenia aby bylo downmix off.... sa tylko nastepujace opcje: LT/RT ; V-surround ; stereo i 5.1 wiec ktore jest to off ???

a ta instrukcja polskiego dystrybutowa dolaczona do sprzetu jest o kant kuli potluc....

artS007 i blackninja pomozcie
 

Rudeford

New member
LunaticAllegro napisał:
opcja dowmnix - nie ma mozliwosci przelaczenia aby bylo downmix off.... sa tylko nastepujace opcje: LT/RT ; V-surround ; stereo i 5.1 wiec ktore jest to off ???

Opcja 5.1 to właśnie wyłączony downmix.
 
Do góry