pomoc z doborze zestawu do "kina domowego"

altair92

New member
Witam wszystkich serdecznis na wstepie chcialbym zaznaczyc ze zakladalem juz podobny temat ale dotyczyl on kina domowego lg, wszedzie czytam jak to kazdy zachwala zestawy hi fi takze nie mogle przejsc obok tego obojetnie gdyz bardzo cenie sobie jakosc dzwieku moc ma dla mnie drugorzedne znaczenie, ale zeby tez nie byly jakies mega ciche bo nie tedy droga ;). Wymagalby od glosnikow takiej jakosci zeby np slyszec szum wody tak krustalicznie czysto . Mam mozliwosc kupinia od kolegi po taniosci glosnikow altusa i dwoch wzmacniaczy unitra i denona za 300zl moj calkowity budzet wynosi 2tys , chcialbym z tego zrobic w miare przyzwoity zestaw 5.1 ale totalnie aie na tym nie znam takze powiem wszystko co by bylo przydatne w udzieleniu mi pomocy przez szanownych znawcow ;)
wielkosc pokoju 24m2
do czego beda uzywane :gry z ps3 (i niedlugo ps4),filmy 3d (tutaj chcialbym zaznaczyc ze chcialbym wlasnie tak czystosc jak np krystaliczny dzwiek fal , czysty szum drzew ) no i muzyka glownie rock i metal
poprzednio posiadane glosniki: creative a120 i logitech x530 . Zalezy mi tez na maksymilizacji efektow specjalnych jak wybuchy i wyjasnijecie mi jak wyglada sprawa z basami z zestawach hi fi czy sa lepsze niz w plastikach czy gorsze .Teraz zostawiam wszystko w waszych rekach z gory dziekuje i cieplo pozdrawiam ;)
 

Lowkey

New member
Witaj,
Biorąc pod uwagę, że dotychczas miałeś styczność z komputerowymi plastikami, to kino domowe do 2k zł zaskoczy Cię pozytywnie (ogólnie, nie tylko w kwestii basu) swoim dźwiękiem, ponieważ w twoim przypadku jest to duży krok do przodu.
W kwocie jaką posiadasz na sprzęt polecam:
Amplituner: Onkyo tx-nr 414 = ~950zł
Głośniki: JAMO S426 HCS3 + SUB 210 (zestaw 5.1 wychodzi jakieś 1100zł)
Alternatywnie możesz również kombinować z amplitunerami, ponieważ w tej cenie jest to kwestia indywidualna, a jeśli chodzi o głośniki, to ewentualnie sprawdź sobie jeszcze:
eltax experience = ~700zł+ za różnice jakiś subwoofer w granicach budżetu
Osobiście uważam, że jamo w swojej klasie wypuściło na rynek bardzo dobre, tanie kolumny, które w kinie (biorąc pow uwagę, że dotychczas słuchałeś plastikowych głośników komputerowych) zadowolą Cię w zupełności.
Pozdrawiam
 
Do góry