Pomoc w zakupie LCD 37 - 42 cali

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem na forum i jest to mój pierwszy post. Przeszperałem trochę forum lecz niestety naprawdę jest straszny chaos i zamiast zmniejszyć krąg poszukiwań tylko mi się powiększa. Więc przymierzam się do zakupu telewizora LCD 37 do 42 cali, nie mniej nie więcej. Cena jaką jestem wstanie wyłożyć to 3700 zł raczej nie chciałbym jej przekraczać. Telewizor w dużej mierze ma służyć do grania na konsoli xbox 360 jak i oglądania filmów Blu-ray i HD DVD. Jednak oglądać telewizje też mam zamiar kanały HD jak i SD.

*odległość od TV to 2,5- 3m
*Użądzenia jakie planuje podłączyć to Xbox 360, Cyfra+ dekoder HD
*Nasłonecznienia wielkiego nie mam przynajmniej nie pada światło bezpośrednio na TV
*Przed TV raczej 2 osoby
*Telewizor będzie stał chodź nie koniecznie. Zauważyłem, że często przy wiszących TV towarzyszy jakieś oświetlenie jasny żółty, czerwony czy to jakoś poprawia oglądanie chociażby w nocy czy służy walorom estetycznym?

Modele jakie mnie zaintersowały to
1 Samsung LE37A656 (zaintersował mnie też ten sam model ale 40 calowy)
2 Sharp LC37X20E ( zainteresował mnie też ten sam model ale 42 calowy)
3 Sony KDL-40D3500
4 JVC LT-37P80 ( tylko w przypadku tego modeli spotkałem się również z negatywnymi opiniami)

Jestem otwarty również na wasze propozycje natomiast chciałbym i będę bardzo wdzięczny jak uzasadnicie swoją wypowiedź. Miałem na oku pewien model Toshiby niestety nie mogę skojarzyć jaki to był model. Tak więc czekam na opinie/propozycje i za wszystkie z góry bardzo dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Samsung A656 ale koniecznie 40 cali, gdyż korzystasz dużo z dobrego sygnału, a Samsungi są w tym dobre. Przy takim sygnale warto zainwestować w większy LCD. Ewentualnie warto rozważyć LG serii 6000.
 
Do góry