pomoc w wyborze

KBs

New member
Witam !

Prosiłbym o pomoc w wyborze telewizora . Mam jednak dylemat czy brać plazme czy LCD. Kwota jaką dysponuje to 7-8tys. Interesuje mnie telewizor minimum 50cali. Sygnał TV - CYFRA+ +HD. Do TV będzie podłączony PS3. Zależy mi głównie na dobrym obrazie. Zastanawiałem się nad Pioneerem Kuro PDP 508XD.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli masz Cyfrę, nie potrzebujesz tunera cyfrowego w telewizorze. Dlatego możesz się zastanowić nad 5080XA. 508XD posiada dodatkowo czujnik światła, fultr antyodblaskowy nieco nowszej generacji oraz możliwość kalibracji ISF.

AArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
KBs- podaj więcej warunków:
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

KBs

New member
jaki sygnał -Cyfra+ full pakiet z kanalami HD
jaka odległość od ekranu -ok 4m
jakie urządzenia do podłączenia-DVD,PS3,kino domowe
jaka klasa cenowa7-8tys
więcej oglądasz w dzień czy w nocy-trudno powiedziec ale raczej poznym popoludniem,wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju -naslonecznienie jest niewielkie
ile osób zasiada przed telewizorem-max 3
Jaki masz ulubiony program - Canal+
jaki masz telewizor-stary kineskop 29cali
Ma stać czy wisieć-wisiec
 
Ostatnia edycja:

Miran

New member
Witam
Jeśli można się podpiąć do wątku kolegi bo mam dokładnie ten sam dylemat.
Z tym że mnie nachodzą wątpliwości odnośnie zużycia energii w plazmach.
Generalnie polecacie plazmę jako lepszy telewizor od lcd lepiej oddający kolory itd. pomijam już czy kupię Pioneera czy Panasonika (też chcę 50 cali)
I tak sprawdziłem panasonik 50 cali potrzebuje 485W nie wiem jak pionier bo strona pioniera nie chce mi się otworzyć gdy tymczasem Toshiba Z3030 52 cale coś 338W .
Jakby nie patrzeć to kolosalna różnica,czy jest to po prostu cena jaką trzeba zapłacić za lepszy obraz czy jest tutaj jakiś myk??

Pozdrawiam
 

Miran

New member
Tak sobie przeliczyłem po łepkach i wychodzi mi że przy oglądaniu 10 godzin dziennie przyjdzie nam zapłacić rocznie więcej o jakieś 250zł.
Jest to naprawdę pokaźna kwota oczywiście zawsze można powiedzieć coś w tym stylu jak cię stać na taki telewizor to masz na prąd a jak nie to kup sobie mniejszy.
Co ciekawe mniejsze plazmy jak np. 37 panasonika już zużywają porównywalnie lub nawet mniej prądu,skąd to się bierze??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moc pobierana przez plazmy jest mocno uzależniona od jasności wyświetlanego obrazu. W jasnych scenach pobór jest większy, w ciemnych mniejszy. Moc podawana przez producentów, to moc maksymalna, Robocza jest trudna do oszacowania, jednak przy średnich ustawieniach powinna oscylować w okolicach 60-70% maksymalnej.

ArtS :)
 

Miran

New member
Dzięki.
Jednak trzeba przyznać że ten pobór maxymalny w przypadku Panasonica jest zdecydowanie większy od Pioneera który ma niewiele ponad 300W a Panasonic prawie 500W.
Cóż pozostaje wybór Panasonic PY800 lub Pionier PDP-5080XA.
I tutaj spory dylemat ale jeszcze mam miesiąć na zastanowienie .

Pozdrawiam
 

Miran

New member
Wiesz salon 4x5m słabo nasłoneczniony sygnał cyfra+,zamierzam kupić XBOX360 i filmy DVD.
Jako że głównie na razie sygnał będzie SD to wybieram plazmę która chyba lepiej go pokazuje.
Chciałbym 50 cali bo to można kupić w rozsądnych pieniądzach a do pokoju tej wielkości raczej wystarczy.
W zasadzie ograniczyłem wybór do Pioniera PDP 5080-XA lub Panasonica Py-800.
Co byś bardziej polecał w tym przypadku chyba że do półtora miesiąca coś jeszcze wykoczy innego??
 
Do góry