Pomoc w wyborze

cesarks

New member
Witam,
Czytam forum już od jakiegoś czasu i po wyeliminowaniu różnych modeli tv pozostały mi 4 nad którymi się zastanawiam:

Plasma:
42PY80 lub 42PY85

albo

LCD:
Sharp LC-42XL2E lub Sharp LC-42X20E

Zależy mi jedynie na jak najlepszej jakości obrazu.
Sygnał TV: n-ka (oglądane programy - 50% Discovery, 50% sport).
DVD: wyjście po HDMI (nie wiem czy ma funkcję skalowania do wyższej rozdzielczości).
Proszę o porady który model wybrać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

cesarks

New member
Pokój - wymiary 6m na 3,5m z tym ze wydzielona część na TV to 2,20 na 3.50

(pokój podzielony regałami na książki)

- Odległość od ekranu - 2,5m do 3m.
- Do podłączenia - DVD (posiada wyjście HDMI ale nie wiem czy ma skalowanie do wyższej rozdzielczości).
- Cena - ok. 4000zł (jeżeli znacząco będzie to miało wpływ na jakość obrazu to max 5000).
- Więcej oglądam wieczorami i w nocy.
- Nasłonecznienie pokoju - raczej słabe,tym bardziej że wydzielona cześć na TV nie ma okna.
- Przed TV zasiada 2, bardzo rzadko 3 osoby.
- Ulubiony program - mam zamiar oglądać jedynie mecze oraz Discovery no i oczywiście filmy (DVD bo BR na razie za drogi).
- Sygnał TV - chyba zdecyduję się na n-tv.
- Nie mam żadnego TV.
- TV będzie stał.
 

cesarks

New member
Tak wiec wydawało mi się, że decyzję podjąłem - PY80.
Do chwili gdy poczytałem sobie o PV80 i doszedłem do wniosku (chyba że się mylę), że do moich warunków będzie bardziej odpowiedni. W najbliższym czasie ( na pewno nie wcześniej niż za rok, dwa) nie zamierzam kupować BR, mam dużo filmów w formacie DVD i taki właśnie odtwarzacz.
Z opinii na forum wynika, że różnicy w jakości obrazu nie zauważę na PY, ciekawe tylko czy programy z n-ki będą wyglądały lepiej na PY niż na PV.
No i przy zakupie PV, zostanie mi co nieco na amplituner z głośnikami, no może będę musiał trochę dołożyć (różnica pomiędzy najtańszymi modelami PY i PV jakie udało mi się znaleźć w sieci to ponad 1300zł).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Patrząc na PY możesz dostrzeć trochę lepszą jakość obrazu ale rzeczywiście skalowanie z sygnału SD i DVD może być jego słabą stroną. Dlatego wydaje się, że PV będzie dobrym rozwiązaniem. Jakość pewnie niewiele gorsza, ale skalowanie z pewnością lepsze (mniejszy współczynnik skalowania przekłada się na dokładniejsze odwzorowanie oryginału).

ArtS :)
 
Do góry