Pomoc w wyborze używanego tv.

Para255

New member
Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze używanego tv pod gry ( ps4, pc ) oraz filmy w stosunku 70% gry, 30% filmy. To na czym mi zależy to niski/średni input lag, full hd, min.100hz oraz gwarancja. Co do kwoty to im mniej tym lepiej ale jestem w stanie wydać do 2000 zł. Im mniej wydam tym lepiej bo muszę jeszcze zmodernizować pc, choć z drugiej strony czy warto oszczędzać na tv?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 20m2
2. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2.0 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 70% Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z prawej strony, generalnie pokój mam od strony słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak.
8. Co chcesz aby telewizor posiadał? niski/średni input lag, full hd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka hd
10. Jakie urządzenia? x360/ps4/pc
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 5-7 ale będą dni że tv wogóle może nie pracować albo cały dzień
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? pokój mam mocno nasłoneczniony więc raczej matową?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, czasami sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie na TV? na chwilę obecną cięzko powiedzieć ale możliwe że tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 40+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? bardzo dawno nie korzystałem z tv więc ciężko powiedzieć
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000
21. Czy telewizor ma mieć 3D? nie jest to priorytetem

Oto telewizory jakie wpadły mi w oko:

SAMSUNG UE40F6100, cena 1000 zł może uda mi się zejśc do 900, bez gwarancji. Nie udało mi sie znaleść inf. na temat input laga ale kilka osób na zagranicznych forach pisało że pod tym wzgledem tv jest ok.

PHILIPS 42PFS7509, cena 1900 zł, jest ponad roczna gwarancja. Bardzo mocno się zastanawia na tym tv, dobry input lag, ambilight3, gwarancja no i bajery na których średnio mi zależy: smart tv, 3d.

PANASONIC VIERA TH46PY8PA, cena 900-1000 zł bez gwarancji. Jest to plazma i mam tu obawy czy byłby to dobry wybór.

SONY BRAVIA LCD KDL-40BX420, najbardziej budżetowy tv, cena 650 zł bez gwarancji. Ma on tylko 50hz i nie wiem czy będzie to duży czy mały problem w stosunku do moich zapotrzebowań oraz input lag jest dla mnie tajemnicą.

Generalnie to jestem rozdarty między SAMSUNG UE40F6100 oraz Philips 42PFS7509, proszę o podanie w którym z tych 4 tv jest najlepszy stosunek cena/jakość. Dzięki i pozdrawiam.
 

lukaszalbert

New member
Przestań z używanymi, jest okres świąteczny, pełno promocji, obniżek. Ja bym nie ryzykował popsucia się sprzętu bez gwarancji bądź baaaaardzo krótkiej gwarancji. Tylko aby zaoszczędzić kilka stówek.

Dla przykładu, niedawno 40H6400 był za 1599 w sklepie stacjonarnym, nie będę podawał gdzie.

TV? nigdy używki
 
Do góry