Pomoc w wyborze TV

urdd

New member
Witam wszystkich :) Chciałbym poprosić Was drodzy forumowicze o opinię / propozycję w temacie zakupu nowego TV. Telewizor będzie służył w dużej mierze do grania na konsoli (xbox), ale nie tylko. Zdążyłem już przeczytać kilka artykułów w sieci na temat jakie rozwiązanie jest lepsze (plasma czy lcd) i wydaje mi się, że przeważają opinie, przemawiające za plazmami w kontekście gry na konsoli, dlatego tez założyłem temat właśnie tutaj. Domyślam się, że zdania są jednak podzielone, dlatego tez nie odrzucam też możliwości zakupienia TV w innej technologii.

Wypełniłem taką ankietę, bazując na innych znalezionych na forum postach:

odległość od ekranu? ~3.2m
jak słońce świeci w pokoju ? jedno okno plus rolety - światła raczej niedużo
Jak duży jest pokój? 18m^2
jaki masz obecnie telewizor? brak
jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, popularnonaukowe, przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? głównie popołudnia / wieczory
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? filmy przy lekkim świetle / konsola, programy raczej przy normalnym świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem tak na prawdę
matryca błyszcząca czy matowa? j.w.
preferowana wielkość telewizora? 40"-42" (taki rozmiar chyba będzie dobry do mojego pokoju)
preferowana marka? bez preferencji (do komputera używam monitora LED SAMSUNG i nie narzekam)
czego nie lubisz w telewizorach? nie mam telewizora, trudno powiedzieć
jakie urządzenia będą podłączone? kablówka UPC, konsola Xbox360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? obstawiam TV 50% / konsola 50%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
czy ważne jest wifi? w mieszkaniu jest szybki internecik, tak więc byłoby fajnie jakby było wifi
czy będziesz korzystać z widgetów? przyznam, że nawet nie wiem o czym mowa w kontekście telewizorów
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? wydaje mi się, że byłoby to raczej niewygodne - nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? niekoniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? najlepiej tak
ma mieć 3D? raczej nie
ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S? nie musi mieć
jakimi złączami? będę chciał podłączyć kablówkę i xboxa
jaki masz sygnał? cyfrowy
ile programów HD? z tego co widzę to 4
ma stać czy wisieć? na początku będzie stał, ale powinien mieć możliwość zawiśnięcia
jaka klasa cenowa ? około 4k pewnie

Cena wiadomo może się wahać w górę nieco, a najlepiej w dół :))) Nie zależy mi na zakupie telewizora, który będzie miał więcej "bajerów" niż potrzeba. Dobrze żeby wpasowywał się w ankietę.

Wierzę, że będziecie potrafili lepiej wybrać niż ja :) Będę wdzięczny jeśli napiszecie 2 słowa uzasadnienia do ewentualnych propozycji. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
urdd
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam wszystkich :) Chciałbym poprosić Was drodzy forumowicze o opinię / propozycję w temacie zakupu nowego TV. Telewizor będzie służył w dużej mierze do grania na konsoli (xbox), ale nie tylko. Zdążyłem już przeczytać kilka artykułów w sieci na temat jakie rozwiązanie jest lepsze (plasma czy lcd) i wydaje mi się, że przeważają opinie, przemawiające za plazmami w kontekście gry na konsoli, dlatego tez założyłem temat właśnie tutaj. Domyślam się, że zdania są jednak podzielone, dlatego tez nie odrzucam też możliwości zakupienia TV w innej technologii.

Wypełniłem taką ankietę, bazując na innych znalezionych na forum postach:

odległość od ekranu? ~3.2m
jak słońce świeci w pokoju ? jedno okno plus rolety - światła raczej niedużo
Jak duży jest pokój? 18m^2
jaki masz obecnie telewizor? brak
jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, popularnonaukowe, przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? głównie popołudnia / wieczory
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? filmy przy lekkim świetle / konsola, programy raczej przy normalnym świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem tak na prawdę
matryca błyszcząca czy matowa? j.w.
preferowana wielkość telewizora? 40"-42" (taki rozmiar chyba będzie dobry do mojego pokoju)
preferowana marka? bez preferencji (do komputera używam monitora LED SAMSUNG i nie narzekam)
czego nie lubisz w telewizorach? nie mam telewizora, trudno powiedzieć
jakie urządzenia będą podłączone? kablówka UPC, konsola Xbox360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? obstawiam TV 50% / konsola 50%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
czy ważne jest wifi? w mieszkaniu jest szybki internecik, tak więc byłoby fajnie jakby było wifi
czy będziesz korzystać z widgetów? przyznam, że nawet nie wiem o czym mowa w kontekście telewizorów
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? wydaje mi się, że byłoby to raczej niewygodne - nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? niekoniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? najlepiej tak
ma mieć 3D? raczej nie
ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S? nie musi mieć
jakimi złączami? będę chciał podłączyć kablówkę i xboxa
jaki masz sygnał? cyfrowy
ile programów HD? z tego co widzę to 4
ma stać czy wisieć? na początku będzie stał, ale powinien mieć możliwość zawiśnięcia
jaka klasa cenowa ? około 4k pewnie

Cena wiadomo może się wahać w górę nieco, a najlepiej w dół :))) Nie zależy mi na zakupie telewizora, który będzie miał więcej "bajerów" niż potrzeba. Dobrze żeby wpasowywał się w ankietę.

Wierzę, że będziecie potrafili lepiej wybrać niż ja :) Będę wdzięczny jeśli napiszecie 2 słowa uzasadnienia do ewentualnych propozycji. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
urdd

może raczej coś pośredniego pomiędzy 42" a 50" czyli optymalny był by dla ciebie TX-P46G30E cena niewiele wyższa chyba coś w okolicach +2800zł :p faktycznie 42 może być za mało a 50 ciut za dużo ;)
 

urdd

New member
Dzięki za pomoc :) Wybrałem w końcu TX-P50G30E, chociaż na początku celowałem w 46`. Różnica w cenie między tymi 2ma modelami była jednak tak niewielka, że wygrał 50G30. Zastanawiałem się przez chwilę jeszcze nad serią GT, ale chyba wygrały względy ekonomiczne.

Telewizor już do mnie jedzie i w międzyczasie zastanawiam się nad tym jak tutaj zorganizować sobie komunikacje TV ze światem. Nie ma wifi, ani żadnego innego adaptera wireless z tego co się orientuję. Z tego co widzę to takie adaptery kosztują kilka stówek i pomyślałem nad trochę innym rozwiązaniem. Mam w domu starego laptopa, którego już w ogóle nie używam. Mógłbym podłączyć go kablem sieciowym / USB z TV na stałe i zrobić z niego pewnego rodzaju serwer :) Nie weryfikowałem jeszcze wykonalności tego dokładnie ale wydaje mi się, że mógłbym w ten sposób udostępniać neta dla TV i ogarnąć jakoś też DLNA.

Czy ktoś z Was wykonywał może tego typu podłączenie już? Macie jakieś pozytywne / negatywne doświadczenia związane z takim rozwiązaniem?
 

urdd

New member
Z tego co się orientuję to TV powinien mieć możliwość korzystania z ipla, iplex, Skype, Twitter, YouTube. Myślę, że w tej chwili najbardziej interesuje mnie Youtube. Nie znam warunków korzystania z ipla, iplex jeszcze.

Jeśli chodzi o DLNA to filmy. Swoją drogą ciekawe jak z obsługą napisów, bo jak się domyślam jest tam jakiś wbudowany player. Ciekawe jak sobie radzi z polską czcionką.

-- EDIT --
Doczytałem już o napisach. Wydaje się, że nie powinno być problemu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry