Pomoc w wyborze TV

Jjr

New member
Cześć wszystkim.
Od kilku tygodni przeglądam forum ale im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie...:) Potrzebuję pomocy. Głównie będzie wykorzystywany wieczorami do filmów. Od czasu do czasu na PS4. Nie wiem czy pchać się w 4k, czy zostać przy dobrym fhd. Liczę na sugestie i z góry dziękuję.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od lewej strony, światło wschodnie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Od 2 lat nie posiadam Tv / Monitor 27"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą czerń, 100hz, internet - aplikację netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa Tv jeszcze nie wiem jaka, od jakiegoś czasu nie mam Tv.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, czasem PC i smartfon
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale oraz filmy, głównie w jakości 1080p
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 50-55" Nie wiem czy 55 nie będzie zbyt duże.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba czerń, nie odtwarzanie popularnych rozszerzeń plików wideo, np. mkv
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Pierwszy telewizor,
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? YouTube, Netflix, Spotify
23. Czy telewizor ma mieć 3D Nie
 

maniek530

Banned
Z dobrego 4K masz 55KS7000 tylko.trzeba sprawdzic bad.pixele I obudowe - reszta bardzo bardzo dobra I w tej cenie.zmiescisz.w jakims.promo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej modele 100Hz masz tylko te co podałem.Do innych musisz dozbierać 1-1,5 tyś zł więcej.
Pytanie czy masz na dołożenie ?
 

Jjr

New member
Czyli który wybór jest lepszy? 55XD8505 czy 55KS7000, z tego co czytam to klasa telewizorów podobna i cena też. Jedynie samsunga ciężej dorwać... i małe pytanie. Czy Ks7000 to to samo co Ks7000s?
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Samsung ma bardzo dobre multimedia. Wszystko co potrzebne, czyta również praktycznie wszystko. A dzięki temu że ma swój system to działa stabilnie- w przeciwieństwie do androida. A że nie ma "tysięcy" dupereli jak w androidzie- tylko lepiej, bo działa jak należy.

Seria ks7000 miała swoje problemy do produkcji lipcowej. Później jest ok.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Nie większe niż inne marki.
A w tym co najważniejsze, czyli jakości obrazu to ścisła czołówka w swoim budżecie.
 

timonek

Member
Bez reklam
A kiedy kiki beda nowe modele zeby cos dokladniej i nich poczytac czy zobaczyc w sklepie ? I pytanie czekac na nowe czy kupic cos ze starszej serii J np ?
 
Do góry