Pomoc w wyborze TV około 50"

zaphod442

New member
Witam serdecznie,
forum czytam od wielu lat, niedawno zdecydowałem się założyć konto i postanowiłem zwrócić się z prośba o pomoc w wyborze TV. Im więcej czytam i oglądam, tym mam większy mętlik w głowie, a zanim na cokolwiek się zdecyduję lubię wiedzieć z czym mam do czynienia. Zakup planuję w ciągu 2-3 miesięcy, więc mam trochę czasu na decyzję.
Poniżej moje preferencje co do sprzętu:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 5x5
2. Jak słońce świeci w pokoju? generalnie bardzo jasne pomieszczenie, duże wyjście na taras naprzeciw TV, strona południowo-wschodnia, słońce nie pada bezpośrednio (duży dach nad tarasem), jedynie w zimowych najkrótszych miesiącach świeci w samo południe, obecnie bez rolet, ale są w planach, drugie małe okno po tej stronie co TV (północ),
3. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3,5-4,5 m
4. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? najczęściej popołudniami i wieczorem, w weekend także w ciągu dnia
5. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lekkie rozproszone światło boczne, nie toleruję górnego oświetlenia
6. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2, czasami 4
7. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? zarówno na wprost, jak i trochę z boku – konieczna obrotowa podstawa
8. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
9. Jaki masz obecnie telewizor? 7-letnie Sony LCD KDV-32…… + jeszcze mniejszy LCD Sharpa (przyjechał kiedyś do mnie z Olsztyna:))
10. Co chcemy aby telewizor posiadał? priorytet to dobra jakość obrazu (a i tak pewnie zdecyduję się na fachową kalibrację), bo dźwięk zawsze można wzmocnić, min 3 HDMI, odtwarzanie z USB, ewentualnie przyszłościowo DVB-S
11. Co Cię denerwuje w telewizorach? nafaszerowanie gadżetami (jakby miały coś zastąpić), przy słabej jakości obrazu i dźwięku
12. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sygnał cyfrowy UPC, w tym sporo HD, z DVD, z media playera w jakości 720p/1080p
13. Jakie urządzenia? dekoder cyfrowy UPC, media player HDD, nagrywarka DVD, wzmacniacz z głośnikami 5.1
14. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? dobrze by było
15. Ma mieć slot na karty SD? nie musi
16. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30 telewizja /70 media player i dvd
17. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6
18. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania
19. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? jestem kino-maniakiem, więc głównie filmy z HDD w jakości 720p/1080p, także z DVD (bardzo duuuża kolekcja, również starszych filmów w słabszej jakości), a z telewizji kanały filmowe, dokumentalne, popularno-naukowe, tzw. ogólnych kanałów, a także muzycznych, sportowych itp. praktycznie nie oglądam
20. Czy zamierzasz serfować po internecie? pewnie tak, ale zawsze mogę z poziomu media playera
21. Czy będziesz korzystać z widgetów? Jak będą to pewnie tak, nie miałem póki co okazji przetestować w TV
22. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? być może, ale niekoniecznie
23. Czy ważne jest wifi? może być przydatne
24. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
25. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? generalnie nie jestem zwolennikiem 3D nawet w kinie (no może poza IMAXEM z filmami dokumentalnymi), a co dopiero mówić o 3D w telewizorze, ale wiem, że obecnie to wręcz konieczność w nowych TV (sprzedaż wiązana, taki dodatek, z którego nie możesz zrezygnować, bo TV „bez” po prostu jest coraz mniej)
26. Preferencje co do marki? jedynie niewytłumaczalny sentyment do sprzętu z Kraju Kwitnącej Wiśni:)
27. Preferowana technologia: pewnie będzie LED, obawiam się czy plazma sprawdzi się w tak jasnym pomieszczeniu
28. Preferencje co do wielkości? 47-51 cali, ze wskazaniem na tę większą, ale tu może zadecydować cena
29. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? miło by było zmieścić się w 4tys., ale po 1. zakup planuję za jakieś 2-3 m-ce, po 2. cena zmienną jest, a po 3. jak będzie warto to też da się coś dołożyć

Strasznie się rozpisałem, ale jak wspomniałem jestem strasznie drobiazgowy.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście trochę się rozpisałeś i trochę szkoda.
Dlaczego ?
Bo właśnie dopiero wchodzą na rynek nowości i jeszcze nie wszystko zostało sprawdzone - ale do czasu zakupu Twojego powinna być już pełna wiedza no i zmienią się ceny -które obecnie mogą skutecznie eliminować modele będące w innych klasach.
Ja bym poczekał z weryfikacją wybory na 10 dni przed zakupem.
 

zaphod442

New member
Dzięki za odpowiedź i uwagę. Póki co będę obserwował co dzieje się na rynku i oczywiście na forum. Testy są bardzo pomocne. Oby ich jak najwięcej.
 
Do góry