Pomoc w wyborze tv 50-51 cali

naklatka

New member
Witam,

Ostatnio noszę się z zamiarem zakupu telewizora. Zacząłem tym się bardziej interesować i trafiłem tutaj na forum, gdzie znalazłem wiele przydatnych informacji. Jednak wraz z procesem zgłębiania i zdobywania wiedzy oraz wiadomości rosło we mnie poczucie dezorientacji jaki telewizor wybrać (wiem już że plazma). Nie chcę tutaj podawać żadnych konkretnych modeli, aby nie sugerować niczego.

Poniżej przesyłam odpowiedzi na pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Generalnie na wprost lub lekko z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna są od północy (za kanapą) i od zachodu, a telewizor wisi na ścianie południowej. Generalnie pokój w dzień dobrze oświetlony, ale są rolety (nie gumowane).
Poniżej orientacyjny schemat pokoju (O - okno balkonowe, K - kanapa)

*********KKK|
|***********KO
T**********KO PÓŁNOC
V**********K|
|*************|
*************O
*************O
|_OO______|

ZACHÓD

7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość odtwarzania filmów z napisami,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC lub Cyfra+
10.Jakie urządzenia ? Odtwarzacz, komputer, konsola (w przyszłości)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na dzisiaj nie, w przyszłości może z 1h dziennie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-51
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brzydki design,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maksymalnie 4500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może mieć, obojętnie jak technologia

Bardzo liczę na waszą pomoc i opinie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich warunków i potrzeb :
Samsung 51E6500
Panasonic 50ST50
Sharp 52LE 830
 

kraks

New member
Witam. Zeby nie zasmiecac podepne sie tutaj.
Rowniez poszukuje telewizora 50-51 cali, z tym ze nie zalezy mi na 3d.
Cena 3-4 tys wiec z tych ktore tutaj podaliscie wystarczyloby mi tylko na Samsung 51E6500, ale moze jesli nie zalezy mi na 3d to macie jakas inna lepsza propozycje?
Z gory dziekuje i pozdrawiam
 

kraks

New member
Ok w takim razie dorzucam odpowiedzi.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 50m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Najczesciej na wprost, ewentualnie czasem lekko z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna na scianie bocznej i przeciwleglej od telewizora ale beda rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony bravia 32"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? odbiór naziemnej telewizji cyfrowej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat i naziemna telewizja cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? Odtwarzacz dvd, czasem konsola ps3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem, wydaje mi sie ze matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, przyroda
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Zdecydowanie NIE
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadko konsola PS3
16.Preferencje co do marki ? Brak preferencji, ale z tego co dotychczas czytalem na forum nastawiam sie na marki Panasonic, Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 50-52
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nieostry obraz, znieksztalcone proporcje postaci
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zdecydowanie NIE
 

kraks

New member
kiki doradzisz cos teraz? Myslalem nad Panasonic tx-50g30e (chyba ok 3400 zl kosztuje) lub moze jakis samsung bez 3d?
 

kraks

New member
Witam. Dzieki za pomoc, zaraz przestudiuje podane przez Ciebie typy.
Przy okazji, bylem dzisiaj w naziemnym pobliskim sklepie i sprzedawca zaproponowal mi model Samsung PS51D530 w cenie 2380 zl. Jestescie w stanie powiedziec cos o tym modelu, czy warto kupowac? Z tego co widzialem telewizor bez dodatkowych bajerow ktorych jednak ja nie potrzebuje, a cena jest bardzo fajna. Pytanie jak w nim prezentuja sie podstawowe funkcje czyli jakosc obrazu i dzwieku bo to najwazniejsze. Czy warto doplacac 800 zl do modelu PS51E550?
 
Ostatnia edycja:

kraks

New member
Ok dzieki za pomoc. Posprawdzalem propozycje ktore podales. Z tego co znalazlem Sharp 52LE820 kosztuje ponad 5 tys zl wiec odpada. Odrzucam tez typy w rozmiarze 46". Pozostaje:

1) Samsung PS51E550 w cenie ok 3179 zl
2) Panasonic TX-P50UT50E w cenie ok 3534 zl (to jest LCD tak?)
3) Panasonic TX-P50G30E w cenie ok 3403 zl

Jak tutaj najlepiej wybrac? Brac tego samsunga czy lepiej jeszcze doplacac do ktoregos z tych panasonicow?
 

kraks

New member
kiki mam takie pytanie. PS51D530 (ok 2380 zl) odrzucilem ale wsrod polecanych przez Ciebie modeli znalazl sie samsung PS51E550 (ok 3200 zl). dopiero teraz zauwazylem ze jest to model z 3d. czy jesli nie potrzebuje 3d to model PS51E530 (ok 2600 zl) bedzie tak samo dobry tylko bez 3d?

PS. Poszukalem na necie i w podobnej do samsungow cenie (ok 3100 zl) znalazlem model Panasonic TX-P50G30E. Czy mam racje ze ten panasonic bedzie lepszy od wymienionych wyzej modeli samsunga?
 
Ostatnia edycja:

Since

New member
Ok dzieki za pomoc. Posprawdzalem propozycje ktore podales. Z tego co znalazlem Sharp 52LE820 kosztuje ponad 5 tys zl wiec odpada. Odrzucam tez typy w rozmiarze 46". Pozostaje:

1) Samsung PS51E550 w cenie ok 3179 zl
2) Panasonic TX-P50UT50E w cenie ok 3534 zl (to jest LCD tak?)
3) Panasonic TX-P50G30E w cenie ok 3403 zl

Jak tutaj najlepiej wybrac? Brac tego samsunga czy lepiej jeszcze doplacac do ktoregos z tych panasonicow?

50UT50 to tez plazma.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
:hmm:Tych trzech ostatnich wyrazów nie mogę rozczytać,to jak mamy Ci podpowiedzieć?:grin:
 
Ostatnia edycja:
Do góry