Pomoc w wyborze projektora LED do 2500zł

sienek86

New member
Witam serdecznie.
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze projektora do domu.
Swoje zapytanie opiszę w punktach żeby było czytelniej.

1. Projektor LED
2. Odległość od ściany 3-3,5m projektor podwieszony pod sufitem
3. Wielkośc ekranu jaki chcę kupić zależy od wielkości obrazu jaki uzyskam.
4. Cena do ok 2500zł
5. Projektor służyć ma do oglądania filmów (2-3 w tygodniu) oraz grania na konsoli XBOX 360 po kilka/kilkanaście godzin w tygodniu
6. Źródło sygnału - Tablet PC HP 2740p o rozdz. 1280x800 oraz HDD Player GoClever Cineo 100
7. Stopień zaciemnienia pomieszczenia - dość dobry, wieczorem niemal całkowity
8. moje typy (kolejność nieprzypadkowa):
lg pa70g
lg pb60g
BENQ GP10
optoma ml500
lg hw300y (wifi)
NEC L51W

Dziękuję za wszelką pomoc!
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze projektora do domu.
Swoje zapytanie opiszę w punktach żeby było czytelniej.

1. Projektor LED
2. Odległość od ściany 3-3,5m projektor podwieszony pod sufitem
3. Wielkośc ekranu jaki chcę kupić zależy od wielkości obrazu jaki uzyskam.
4. Cena do ok 2500zł
5. Projektor służyć ma do oglądania filmów (2-3 w tygodniu) oraz grania na konsoli XBOX 360 po kilka/kilkanaście godzin w tygodniu
6. Źródło sygnału - Tablet PC HP 2740p o rozdz. 1280x800 oraz HDD Player GoClever Cineo 100
7. Stopień zaciemnienia pomieszczenia - dość dobry, wieczorem niemal całkowity
8. moje typy (kolejność nieprzypadkowa):
lg pa70g
lg pb60g
BENQ GP10
optoma ml500
lg hw300y (wifi)
NEC L51W

Dziękuję za wszelką pomoc!

Te projektory, ktore wymieniles sa raczej biznesowe(biurowe) - niebardzo nadajace sie do kina domowego. Dobry projektor LED(do kina domowego) kosztuje od 7k - 10k $(przyklad). Na te tensze szkoda kasy wydawac - jakosc obrazu bedzie dramatyczna. Lepiej kupic LCD/DLP - nawet 720p bedzie dawal lepszy obraz niz te ktore wymieniles.
 

sienek86

New member
Przeczytalem kilkadziesiat stron avsforum o LG pa70g i faktycznie kicha. Ostrosc do bani i nie moze stac dalej niz 210cm od sciany (FOCUS sie skonczyl)...

Do ktorego projektora sa najtansze lampy i ktory bys polecal w tej cenie. Odleglosc od sciany moze byc wieksza (przedzial 3.5-6m)
 

konsument666

New member
Te projektory, ktore wymieniles sa raczej biznesowe(biurowe) - niebardzo nadajace sie do kina domowego. Dobry projektor LED(do kina domowego) kosztuje od 7k - 10k $. Na te tensze szkoda kasy wydawac - jakosc obrazu bedzie dramatyczna. Lepiej kupic LCD/DLP - nawet 720p bedzie dawal lepszy obraz niz te ktore wymieniles.

Podłącze się do tematu.Zamiarem moim jest nabycie epson eh-tw6100w w cenie lekko ponad 6000PLN.Moje pytanie więc jest - co mają "mądrzejszego" od w/w epsona,może odwiedziesz mnie od tego zakupu.

2300 lumenów
konvert z 2D na 3D
kontrast 40000
bezprzewodowy przesył w HD
 

jacekin

New member
Witam.
LG PA70G jak najbardziej nadaje się do kina domowego. Obraz jest ostry, ma dobrą rozdzielczość i dużo opcji konfiguracyjnych. Poza tym jest bardzo cichy i pobiera mało energii elektrycznej. Można go spokojnie ustawić 3.5 metra od wyświetlanego obrazu. Polecam ten projektor.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

sienek86

New member
Witam.
LG PA70G jak najbardziej nadaje się do kina domowego. Obraz jest ostry, ma dobrą rozdzielczość i dużo opcji konfiguracyjnych. Poza tym jest bardzo cichy i pobiera mało energii elektrycznej. Można go spokojnie ustawić 3.5 metra od wyświetlanego obrazu. Polecam ten projektor.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Coś więcej? Masz ten projektor?
 

sienek86

New member
Moglbys wyslac kilka zdjec ekranu? Jak wyglada sprawa ostrosci i jaka moze byc maksymalna wielkosc ekranu bez utraty ostrosci? Slyszalem ze powyzej 2metrow od ekranu konczy sie pokretlo Focus.
 

jacekin

New member
Zrobię zdjęcia w weekend jak coś będę oglądał.
U mnie projektor stoi 3,5 metra od ściany, z takiej odległości uzyskuję obraz 100" a pokrętło focus nadal spełnia swoją rolę.
 

sienek86

New member
Wyglada na to ze LG poprawilo ten model. Czekam zatem na zdjecia. Zrob tez jakies z bliska (np czcionki na pelnym ekranie). Jesli to prawda to tez go kupie:)
 

jacekin

New member
Kilka fotek jak pracuje PA70G.
Przekątna 100". Ekran projekcyjny raczej przeciętnej jakości - budżetowy.
Kolory i inne parametry można jeszcze bardziej podciągnąć jeśli ktoś chce, tu raczej są uśrednione.
 

Attachments

  • DSCF0335.jpg
    DSCF0335.jpg
    677,5 KB · Wyś: 239
  • DSCF0336.jpg
    DSCF0336.jpg
    465 KB · Wyś: 228
  • DSCF0337.jpg
    DSCF0337.jpg
    570,1 KB · Wyś: 366
  • DSCF0339.jpg
    DSCF0339.jpg
    519,2 KB · Wyś: 304
Ostatnia edycja:

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
LG PA70G jak najbardziej nadaje się do kina domowego. Obraz jest ostry, ma dobrą rozdzielczość i dużo opcji konfiguracyjnych. Poza tym jest bardzo cichy i pobiera mało energii elektrycznej. Można go spokojnie ustawić 3.5 metra od wyświetlanego obrazu. Polecam ten projektor.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Jaką wielkość obrazu daje z tej odległośc w cm?
 
Ostatnia edycja:

Mirsan

New member
Przecież to nie są modele do kina domowego...
Chyba do dobrze zaciemnionego pomieszczenia się zdadzą, poza tym ze względu na LEDy posłużą długo - wydaje mi się to dobra niskobudżetowa opcja dla kogoś kogo nie stać na kilka tysięcy na sprzęt.

I wracając do pytania, to jaki projektor byście wybrali?
 
Ostatnia edycja:

juniorcis

Member
Zgadzam się z kolegą ''jacekin''. Również posiadam ten projektor (lg pa72g) i jestem zadowolony jakością wyświetlanych filmów. Polecam filmy w rozdzielczości 720p, najlepszy efekt moim zdaniem. Zwykłe avi standardowej rozdzielczości są rozmyte. Plusem tego projektora jest również usb, z dysku twardego czyta bez żadnych przycięć. Czasami może być problem z dźwiękiem przy filmach, ale to wszystko zależy od kodeka jakim film był ripowany. I oczywiście co najważniejsze, jak największe zaciemnienie pokoju.
Może za rok jak dojdzie gotówki będę zmieniał na jakiś Full HD z 3d. Jeśli to ma być pierwszy projektor to jak najbardziej polecam, a wiadomo że jak ktoś już tego zasmakuje to "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i kiedyś będzie lepszy sprzęt :)
Pozdrawiam
 
Do góry