Pomoc w wyborze plazmy

djgromo

New member
Witam, przymierzam się do zakupu plazmy. Proszę o kilka propozycji i kilka słów dlaczego akurat te. Z góry dziękuję za pomoc.

1. Odległość od ekranu: ok 2,5 - 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna mam na północny wschód, słońce świeci tylko wcześnie rano
3. Jak duży jest pokój: 2,5 x 3,5 m
4. Preferowana technologia: plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak (rodzice mają jakiś samsung lcd hdready 32 cale, jeden z tańszych)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć: konsola, dvd, satelita, bluray, programy: discovery, motoryzacja, filmy akcji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę bez światła, pokój mam dosyć zacieniony
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa, ale w moim pokoju błyszcząca nie będzie bardzo odbijać światła
11. Preferowana wielkość telewizora: powyżej 40"
12. Preferowana marka: panasonic (podobno dobre plazmy), lub samsung (mam galaxy s2 więc by mogły się łączyć przez allshare itp)
14. Jakie urządzenia będą podłączone: tuner tv satelitarnej hd, konsola ps3/xbox 360 i następna generacja, być może komputer, bluray, tel samsung galaxy s2
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń: myślę, że gry na konsoli to większość czasu, reszta filmy i tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi : w zasadzie przyda się
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie wiem
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : może, ale nie musi
22. Ma mieć 3D: nie jest to wymagane i pewnie w tej cenie się bym nie zmieścił, przyda się 600Hz
23. Ma mieć slot na karty SD: może, ale nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: może, ale nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: min 3x hdmi (tuner tv, konsola, bluray)
26. Jaki masz sygnał: sd i hd
27. Ile programów HD: jeszcze nie wybrałem operatora, ale raczej kilka programów HD max
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: myślę, że max do 8, zwykle dużo krócej, w weekendy dłużej
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz w grach i filmach
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 1, max 2
33. Jaka klasa cenowa: myślę, że ok 2000zł, może jeszcze ze 250 jeśli będzie warto dołożyć

Zakup za ok miesiąc - dwa miesiące.

Taki wstępnie taki byłby chyba dobry?
allegro.pl/panasonic-tx-p42s30e-plazma-600hz-mpeg4-tx-p42s30-i1818192326.html
 
Ostatnia edycja:

djgromo

New member
Hmm posprawdzałem wymiary i jednak tak duży tv nie zmieści mi się w regał. Będę musiał wziąć mniejszy i ustawić go na dłuższej ścianie (czyli będę bliżej tv), prawdopodobnie przez mocowanie vesa. W tym wypadku odległość od tv to będzie ok 170 cm. Jestem w zasadzie zdecydowany na plazmę, ale ciężko będzie wybrać coś w rozmiarze 32-37 ". Jakie dobre modele polecacie?
 

djgromo

New member
Dobrze, więc spośród 42" plazm w tej cenie (max 2250) jakie polecacie? Spróbuję przemeblować pokój żeby powiesić tv na ścianie.
 
Do góry