Pomoc w wyborze Panasonic TX-P42G30E lub LCD LG 42 LV 375S lub LG LV5500

musiek85

New member
Czesc

chcialem zakupic Tv w pormocjie w sklepie nie dla idiotow 50x0%

sam nie wiem czy chce plazme czy LCD czy LED

budzet do 3000zl

telewizor bedzie sluzyl jedynei do ogladnai filmow z USB lub laptopa (dvd/bluray) ale zdecydowanie czesciej sciagneite z neta Divixy itd.
Olgladnie TV z neta (iPla, youtube itd)
Raczej nie bedzie podlaczna zwykla telewizja

bede to ogladal z pozycji lezacej na wprost odbiornika, jesli to ma jakiekolwiek znaczenia

w MediaMarkt poelcili mi plasme Panasonic TX-P42G30E lub LCD LG 42 LV 375S lub LG LV5500


ktory z nich jest najlpeszy? co polecacie


z gory dzieki za pomoc
 

don111

Banned
filmy = zdecydowanie plazma
brak nienaturalnego ruchu, brak takich rozmazań jak w LCD przy wyłączonych systemach ruchu (aby uniknąć tzw "teatrzyku")
przy 3k budżetu może warto pomyśleć o większym niż 42' za małą dopłatą... jaką masz odległość do ekranu ?
 

musiek85

New member
dobra panowie sorki pzresadzilem na oko

teraz po zmierzeniu to jest 2,5-2,7m wiec 42 cale chyba bedzie juz w miare


a co myslicie o SONY KDL 40EX720 bedzie lepszy od tego Panasonica ?
 

mirek71

New member
też chcę kupić po niedzieli g30 i zastanawiam się tylko nad rozmiarem tj zmierzyłem dokładnie odl to 2,7 m jaki polecacie - troszkę kusi mnie 42 cale bo ok 1 tyś tańszy choć 50 to chyba obraz bajka - jaki rozmiar będzie optymalny ??? doradźcie proszę z własnego doświadczenia
 

bady87

Member
też chcę kupić po niedzieli g30 i zastanawiam się tylko nad rozmiarem tj zmierzyłem dokładnie odl to 2,7 m jaki polecacie - troszkę kusi mnie 42 cale bo ok 1 tyś tańszy choć 50 to chyba obraz bajka - jaki rozmiar będzie optymalny ??? doradźcie proszę z własnego doświadczenia

Witam. Mam tą samą odległość 2,70 m i nie zastanawiaj się bierz 50 cali G-30 po 3 tyg oglądania telewizor skurczył sie .
 

hiena

New member
Witam. Mam tą samą odległość 2,70 m i nie zastanawiaj się bierz 50 cali G-30 po 3 tyg oglądania telewizor skurczył sie .

Kurczy się kurczy.
Ja oglądam z ok 4-5 metrów i stał się raptem mały po 3 tygodniach, a jak go z pudełka wyciągali i wieszali na ścianie to się przestraszyłem :)
Jednak zastanawiam się czy nie przesadzacie z tym rozmiarem 50 z 3m.
Mam u siebie tylko cyfrowe SD z kabla albo Smoka Analoga i z 2-2,5m nie najlepiej to wygląda.
Filmy HD i owszem ale sygnał SD, bardzo średnio z tak małej odległości.

Chyba że na dzień dobry mamy jakąs platformę z HD to może i odległość jest ok

Akurat nie mam jeszcze żadnego kanału w HD najwyżej jakiś film.

Jak u was to wygląda?
 
Do góry