Pomoc w wyborze: P42G30E - P42VT20E - P50U30E

Superflu

New member
Witam,

chcę kupić nowy telewizor i prosiłbym doświadczonym forumowiczów o pomoc. :)

Metodą eliminacji przygotowałem sobie listę trzech modeli, które by mnie interesowały i przez które nie zbankrutuję. ;)

a) TX-P42G30E
b) TX-P42VT20E
c) TX-P50U30E

50-calowy U30E i 42-calowy G30E są zbliżone cenowo, a VT20E jest droższy o ok. pięć stówek. Na moje laickie oko telewizory stoją na podobnym wysokim poziomie. Czy mam rację?

Dodam tylko, że TV będzie używany głównie pod Xboksa z Kinectem, Polsat Cyfrowy (dziewczyna zapamiętale ogląda sport...) i filmy DVD/BR.
Pokój, w którym będzie stać telewizor, jest stosunkowo jasny (okna na wschód, ale są drzewa itp.) i duży - odległość od telewizora od 2 do 4-5 metrów.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i opinie. :smile:
 

tdx

New member
Bez reklam
najniżej stoi U potem G a najwyżej VT (dodatkowo 3D).
Brałbym VT'ka bo ma panel Infinity black pro (G ma panel Infinity black a U to już w ogóle :)) i mimo że jest to model już ubiegłoroczny daje radę :) dodatkowo jest najlepiej wyposażony (2 pary okularów i moduł wifi w zestawie)
 

Superflu

New member
Dzięki za odpowiedź. :)

Na hdtvtest.co.uk piszą, że VT20E ma problemy z input lagiem - ok. 47 ms przy korzystaniu z konsoli. Wspominają też, że 3D na 42 calach nie wygląda tak imponująco jak w VT 50-calowym. Dają temu modelowi ocenę "recommended".

Bez marudzenia dodam tylko, że nie zależy mi specjalnie na 3D - wg mnie zbędny bajer. No i pewnie mielibyśmy problemy z dwoma parami okularów... ;)

G30 dostał od hdtvtest ogólną ocenę "Highly Recommended" (lag przy graniu ok. 25 ms).

Jest jakaś różnica między B a E na końcu?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nawet jak nigdy nie założysz okularów na nos matryca VT20 będzie lepsza w 2D niż z G30. :)
W Imput lag nie grając w FPS raczej nie odczujesz różnicy.
Oczywiście Twoja kasa zrobisz co zechcesz.
 

Superflu

New member
Zdecydowałem się już prawie na VT20, aż tu nagle do równania doskoczył 50-calowy TX-P50G30...

Warto brać go pod uwagę, jeśli nie zależy mi specjalnie na 3D? Czy VT ma wyższą jakość obrazu? Matryca w P50G30 chyba jest taka sama jak w P42G30, więc teoretycznie VT jest lepszy, tylko ta różnica ośmiu cali. ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
przy 2 metrach 50 może być delikatne za duża ale przy 4-5 m bedzie w sam raz :)
ja chyba połasił bym się na większy TV :)
 
Do góry