Pomoc w wyborze nowego TV

Marcin6611

New member
Witam, czas chyba najwyzszy wymienic moja stara plazme panasonica. Zbieralem sobie peniadze na ten TV:

UE65JU7500T

ale teraz mam watpliwosci bo widze ze "nowszy" model sie pojawil za podobna cene:
UE65JS8500T


oraz nowy Hisense ktory ma dobre opinie i hardware:
XT910

chcialed dac linki do TV ale za "mlody" na forum jestem i nie moge :(

Mozecie mi pomoc wybrac dobry TV?

Zalezy mi na:
65"
raczej chyba zakrzywiony (chyba nie jestem do konca zdecydowany)
WiFi, najlepiej 5Ghz ac
HDMI 2.0, chyba obecnie wszystkie tv to maja?
USB, super by bylo 3.0
Android na pokladzie? Slyszam tez dobre oceny systemu WebOS LG, mam amazon fire tv wiec raczej z tego bede mial multimedia moje, jak PLEX ktory mam postawiony na NAS'ie
Zalezy mi na dobrych kolorach, kontrascie i czerni, nie znam sie zabardzo na matrycach ale wiem ze na OLED mnie nie stac i ze dobry jest LED z backlight? Czytalem tez ze jest nowy format LCD ktory jest nawet lepszy od LED ale nei wiem jak sie on dokladnie nazywa i ktore TV to maja
"rzeczywiste" przynajmniej 100MHz

pewnie gadam glupoty tez ale licze na Wasza pomoc i wyrozumialosc. Pozdrawiam.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dlaczego żart. Są różne gusta, mnie osobiście bardzo podoba się zakrzywiony TV. U moich rodziców wisi UE65JS9000 i w zasadzie każdy kto wpada jest zachwycony jego wyglądem.
 

Marcin6611

New member
czyli rozumiem ze Hisens odrzucacie calkowicie? Ladnie sie prezentuje na papierze, dane techniczne mam na mysli.

??
Moze sie przejade po sklepach w weekend i poszukam go gdzies na display?Hmm. Szybkie pytanko, czy 8500 ma port usb 3.0 i obsluguje WiFi 5GHz?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
JS8500 posiada jedno wejście usb 3.0, nie wiem jak to jest z wifi 5ghz - js9000 obsługuje.
 

Marcin6611

New member
wiec chyba temat zamkniety, poszukam jeszcze jakichs testow na youtube oraz sprawdze dokladnie hisense. Z tego co czytalem to jest to japonska firma ktora wdziera sie na rynki europejskie. W UK jest sklep ktory daje 5 lat gwarancji na ten telewizor.

Serdecznie wszystkim dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
 

Marcin6611

New member
Witam ponownie, bylem w dwoch sklepach i ten samsung "UE65JS8500" wyglada okropnie, ma krawedziowe podswietlanie i strasznie rozjasnia obie krawedzie ekranu, jest to tak irytujace ze nie ma szansy abym kupil ten model. Poszukalem dalej w sklepach i polecono mi takie warianty:

Sony:
KD-65X8505C - plaski

Panasonic:
TX-65CR852B - zakrzywiony
TX-65CX802B - plaski


Sony wyglada dobrze ale system na androidzie i menu troche "rwie" jak sie po nim porusza oraz kiepskie ma opinie jak np ostatni update popsol modul WiFi i Sony ignoruje problem. Nie wiem ile w tym prawdy

Panasonic wyglada za to super, dwa modele jak wyzej, irytujaca jest tylko czarna obramowka na krawedziach ekranu na samej matrycy. W zakrzywionym modelu jest to ok 3-4mm a w modelu z plaskim ekranem ok 2mm (czyli dla mnie znosnie).

Co o tym sadzicie? Zdecydowac sie na Panasonica? Macie jakies doswiadczenie z tym modelem?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
To weź Sony skoro Samsung akurat Tobie nie przypadł do gustu. Android na Sony nie działa już tak kiepsko jak kiedyś i lagi praktycznie nie występują.
 

Marcin6611

New member
A ile masz max kasy ?

max 2000 funtów, nie wiem czemu ale jakos nie ufam Sony, chyba sie skusze na tego Panasonic'a lub Hisense.

Buy Panasonic Viera 65DX750B LED HDR 4K Ultra HD 3D Smart TV, 65" With Freeview Play/freetime & Art Of Interior Switch Design | John Lewis

ten model moge dostac 300f taniej w innym sklepie
Buy Hisense 65XT910 Curved 4K ULED 3D Smart TV, 65" with Freeview HD and Built-In Wi-Fi | John Lewis

na innych forach pisza ze na papierze ten Hisense jest lepszy od 9500 Samsunga....?

Na avforum czytalem recenzje obu i Panasonic ma super oceny natomiast Hisense ma chyba 6 za "out of the box" picture ale da sie skalibrowac na 10 :)

Nie wiem ile w tym prawdy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to sprawdź proszę Philipsa 65PUS8601 - opad szczeki i pod względem jakości wykonania, pod względem dźwięku, ale przede wszystkim pod względem jakości obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...wa-hex-core-16gb-pip-poczworny-ambilight.html
No i teraz pod względem multimediów też mu nikt nie podskoczy.
Są dostępne w specjalnej ofercie i kilka osób już z Europy nabyło ten model w specjalnej ofercie z kalibracją.

Hisense nie znam jakości bo nie testowałem.
 

Marcin6611

New member
No to sprawdź proszę Philipsa 65PUS8601 - opad szczeki i pod względem jakości wykonania, pod względem dźwięku, ale przede wszystkim pod względem jakości obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...wa-hex-core-16gb-pip-poczworny-ambilight.html
No i teraz pod względem multimediów też mu nikt nie podskoczy.
Są dostępne w specjalnej ofercie i kilka osób już z Europy nabyło ten model w specjalnej ofercie z kalibracją.

Hisense nie znam jakości bo nie testowałem.

sam juz teraz nie wiem, 65" troche ponad moj budzet ale moge pogadac z zona :)
sprawdzilem go na avforum i wypada gorzej anizeli panasonic. Wiem ze recenzja recenzji nie rowna. Podoba mi sie android na nim jak mozliwosc ustawienia mx playera np. Mam na sieci server multimediow PLEX wiec pewnie bym mogl sie polaczyc bezposrednio. W tej chwili uzywam amazon fire tv przez hdmi. No ale to szczegoly. Glosniki owszem fajne ale mam juz soundbar Orbitsound.

w takim razie Sony, Panasonic, Hisense - ciezki wybor, niech mi tylko juz nikt LG nie poleca :p

bylem ostatnio w Duzym sklepie elektronicznym w Edynburgu (John Lewis) i mieli tam przedstawicieli firm. Babka od LG masakra, na moje pytanie o podstawowa specyfikacje techniczna szukala przy mnie w tablecie danych na stronie avforum :)

Natomiast Sony rewelacja, koles mi powiedzial np taka historie:
George Luca nie byl zadowolony jak nowe gwiezdne wojny byly przeklamywane na roznych telewizorach wiec stworzyl wlasna specyfikacje HDMI chyba lub jakies tam jakosci obrazu. Wg. niego tylko Panasonic zdal jego test. Nie wiem ile w tym prawdy i jak widzicie dokladnych szczegolow nie pamietam :0

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to Philips 65PUS8601 mieści się w Twojej klasie cenowej.
Co do jakości obrazu to model topowy.
Nie zła opowieść kolesia ....
To co zawsze się liczy to wielkość obrazu ! To zostaje na zawsze ku radości przeżywania. Modele te wysyłamy po całej Europie i wynik jest jeden - pełen zachwyt. A panie zawsze popierają ambilight tym bardziej poczwórny !. Do tego specjalne głośniki które wspaniale uzupełniają jakość obrazu .
Model przeszedł wszystkie testy.
 
Do góry