Pomoc w wyborze LCD LG 42LD550 czy SAMSUNG LE40C650?

fidel23

New member
Witam,

zamierzam kupić jeden z ww. telewizorków i oczywiście już mam łeb pełen + i - dla każdego z nich.
Oczywiście w grę wchodzi cena każdego, LG w Euro RTV to teraz 2199zł a SAMSUNG 2760.

Czy może ktoś mi powiedzieć z ręką na sercu że widział te dwa modele i jest duża różnica w jakości obrazu żeby wydać 400zł więcej?
Zależy mi na tym ponieważ, tv będzie chodzić pod dekoderem z kanałami HD, tv ma być podłączony do PC kablem DVI-HDMI i chcę oglądać filmy MKV w rozdzielczości Full HD.
A nawiązując do tego tematu to czy ktoś wie co może być przyczyną takich problemów jak podaje kolega z forum? (treść wklejona z innego tematu)

"Witam, mam problem i chciałem prosić o pomoc,

gdy oglądałem filmy full hd (mkv) z PC na lcd 23" full hd wszystko było super (mój PC: c2d 3,6Ghz - 4gb ram - hd4870 1gb), po podłączeniu do tv LG 42LD650, gdy odtwarzam mkv obraz w niektórych momentach lekko zwalnia (takie 1 sekundowe zwolnienia) kombinowałem z różnymi kodekami, chyba wszystkimi popularnym playerami i nic, obecnie mam ffdshow lub core avc + Haail oraz do odtwarzania win media player lub media player classic, nie wiem co robić już któryś dzień się z tym męczę, jak oglądam z usb nie ma problemu, lecz niektóre filmy chce puszczać z kompa bo tam mam 5.1 dźwięk i zależy mi na tym, ale nie mogę uzyskać 100% płynności

Proszę o pomoc, z góry dziękuję"
[FONT=&quot]

[/FONT]Mam identyczną konfigurację komputera, i nie chciałbym takich problemów!


Po przeczytaniu poniższego wpisu w jednym z wątków na temat różnicy między LE40C630 a LG 42LD550 :

"Podstawowa różnica między C650 a C630 to powierzchnia matrycy.
C650 ma matrycę błyszczącą a C630 ma matową.
Samsung zamiast podawać magiczne cyferki opisujące kontrast nazywa stopę kontrastu dla modelu C650 - Ultra Contrast a dla C630 High Contrast. Czy to faktyczna różnica w kontraście czy jedynie chwyt opisujący wizualną różnicę w powierzchni matryc - błyszczące zawsze wydają się "żyletkowate" - nie wiem.
Różnica przy patrzeniu na wprost w oświetleniu "marketowym" żadna !
Oglądałem dwa stojące obok siebie na tej samej półce z matrycami SQ03. Na forach można doczytać, że ogólnie oznaczenie SQ0x to matryce Samiego, a końcowa literka oznacza kwartał roku 2010 w którym matryca została wykonana. Sony EX402 brakowało ewidentnie 100Hz - migotał obrazem, EX501 miał obraz identyczny jak C650/C630 z minimalnie szarawymi kolorkami - bardziej naturalny obraz. Miałem dobre 40 minut i piloty od wszystkich by się pobawić. Pilot od C630 to to samo co do C650 ale bez podświetlenia i ma chyba 1 czy 2 guziki więcej.
Zajechałem do sklepu o 9:00 klientów nie było a sprzedawca oprócz dobrej wiedzy okazał się przychylnym na moje prośby o zrobienie kilku testów.
42LD550 - brałem pod uwagę, ale odpadł w momencie jak zacząłem dokładnie oglądać wykonanie obudowy. Subtelne odczucie co do jakości obrazu na LD550 - jest gorszy niż na C650/630 w HD, lecz minimalnie lepszy jeśli chodzi o SD, ale to moja opinia i nie musicie się z nią zgodzić.
Z kąta około 45 stopni barwami i nasyceniem minimalnie lepiej wypada C650 jednocześnie odbijając w połyskliwej matrycy całe otoczenie. C630 oglądany z tego samego kąta ma bardziej szarawe kolorki, wpada w lekko granatowy odcień lecz nie odbija się w nim otocznie.
Osobiście preferowałem zawsze plazmy, ale ich szklane matryce nie dawały mi spać :(
Kupiłem więc C630 w cenie 2399 i otrzymałem zwrot 22% VAT (promocja w Auchan - Bydgoszcz). Telewizorek wyszedł mi 1871 zł - cena jak na 40" LCD znakomita :)
Internet TV sobie darowałem - mam kompa HTPC podłączonego DVI-HDMI pod TV i wsio lata.

Jedna ważna sprawa - wiele osób narzeka w przypadku serii C6xx na input lag.

Jest na to lekarstwo ! Podłączyć kompa pod wejście HDMI 1 (DVI).
Następnie nacisnąć na pilocie SOURCE, najechać na HDMI1/DVI, nacisnąć na pilocie TOOLS, wybrać opcję "Edytuj nazwę" i wybrać dla HDMI1/DVI nazwę DVI PC.
Tym sposobem wyłączamy wszelkie procesory obrazu i praktycznie ustawiamy tryb 1:1 1920x1080 z minimalnym lagiem.
Zniknie kilka opcji post-processingu w menu obraz ale za to można mieć stabilny 1:1 obraz z kompa.
Wybieranie w tym stanie trybu FILM / STANDARDOWY / DYNAMICZNY / NATURALNY ma jedynie wpływ na ciepłotę barw i podstawowe parametry obrazu z pominięciem upiększaczy.
Dziwne, że Samsung nie zrobił prostego wyboru tego trybu a ukrył to gdzieś pod "nazwami" wejść.
Może to kwestia tłumaczenia menu na polskie... a może taki psikus ze strony Koreańczyków :wink:

Sami w ciemnym pokoju pokazuje pazurek... Jak na LCD czerń i naturalność barw znakomite.

Szukam wszędzie informacji czy matryca jest 8 czy 10 bit - może ktoś wie ?"


Skłaniam się coraz bardziej ku Samsungowi ale chciałbym znać wasze zdanie ( w końcu tv kupuje na więcej niż kilka lat).

Z góry dzięki za wszelkie informację
 
Do góry