pomoc w wyborze - kino domowe

combosoft

New member
Witajcie,
Prosiłbym Was o pomoc w wyborze amplitunera+głośników do kina domowego pod TV 40". Pytałem o to prawie rok temu, ale do tej pory się nie zdecydowałem :)
Pomieszczenie się nie zmieniło i jest takie jak wtedy (parter szeregówki z salonem otwartym na kuchnię - wysokość pomieszczenia 2.6m, rysunek pomieszczenia poniżej).
Zmieniły się wymagania, już mam Box do odtwarzania filmów - tak więc te funkcje nie są potrzebne. Chciałbym jednak, żeby aplituner potrafił odbierać dźwięk przez AirPlay z iPhone lub iPad.
Problem stanowi trochę odsłuch zestawów w mojej miejscowości (Opole) - nie bardzo jest to gdzie zrobić...
Budżet troche większy: 8-10tys

wstępne typy - kolumny:
Dali Zensor 5 z SUB E12F
Dali Lektor 6 SET (Dali Lektor 6 (Front), Dali Lektor LCR (Centralny), Dali Lektor 1 (Surround), Dali Lektor SUB (Subwoofer aktywny))
KLIPSCH SYNERGY II F30/C20/B20 ZEST.5.0 + sub aktywny (co możecie polecić?)
MONITOR AUDIO MR6 SET 5.1

Amplitunery:
Denon AVR-2113
MARANTZ SR 5007
Harman Kardon AVR-270

I teraz jeszcze kilka pytań pomocniczych:
okablowanie do zestawu - czy właściwy będzie kabel Klotz LY225 TSW 2x2,5mm?
Chciałbym jeszcze wyprowadzić gniazda do puszek podtynowych - jakie złącza i jakie wtyki wybrać?
Jak podłącza się kable do takich wtyków i złącz? Lutuje się (jakieś specjalne spoiwo?), czy zawsze skręca?

Zestaw przeznaczony do oglądania TV, słuchania muzyki (różnej, bez konkretnych preferencji). Do tej pory uważałem, że mam bardzo gumowe ucho, niedawno zakupiłem jednak polecene słuchawki AKG K450 i jednak się okazało, że słyszę różnice między takimi za 20zł ;-) Więc chyba nie jest aż tak tragicznie..

Rzut mieszkania tutaj (usuń spację!)

http ://img861.imageshack.us/img861/8259/mieszkanie2.jpg
 
Do góry