Pomoc w wyborze kina domowego

bioder

New member
Witam.
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kina domowego.
Pomieszczenie w jakim będzie używane to salon 5mx7m.
Kino będzie używane w większości do oglądania filmów oraz grania na konsoli.
Sporadycznie słuchanie muzyki.
Po przeczytaniu masy tematów na temat wyboru kina domowego wstępnie wybrałem taki zestaw:
Amplituner PIONEER VSX-831-K
Kolumny 5.0 Quadral Qunitas 6550
SUBWOOFER KLIPSCH REFERENCE R-12SW

Pytanie do Was. Czy taki zestaw ma sens czy może warto byłoby np. kupić tańszy amplituner a dołożyć do subwoofera.
Budżet to około 4500zł
W grę wchodzi tylko sprzęt nowy.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Glosniki sugerowalbym wieksze.
Zobacz heco music style 900. Suba dokupisz pozniej.
Ampli hmm moze uciagnie je ale nie bedzie to szal.

Generalnie pomieszczenie jest duze , wiec warto by bylo dolozyc do budzetu i kupic cos mocniejszego.

A wybierasz sie na odsluchy czy tylko posilkujesz sie opiniami?
 
Dokładnie, na początek zrób 5.0set bez suba. Zamiast niego kup większe fronty.
4500zl masz na wydanie czyli gdzieś około 2tyś a 2.5tyś w porywach do 3tyś sam avr + set 5.0 +sub.
Oczywiście znajdziesz w tej kwocie coś ale uwierz będziesz z czasem niezadowolony.
Chcesz tylko nowy sprzęt, to jeśli czytasz forum i sprawdzasz ceny na stronach to wiesz że 4.5tyś to troszkę mało. Po pierwsze udaj się na odsłuch kolumn bo generalnie Onkyo, Marantz, Pionek czy Denon jeśli nie jesteś "fanatykiem" audio to dla Ciebie zagrają tak samo. Różnica w cenie i w wyglądzie. Nowinki techniczne jak DtsX czy Atmos już na dzień dzisiejszy wszędzie znajdziesz.
Problem zaczyna się przy kolumnach. Tannoy, Klipsch, Dali, Monitor Audio, Heco te marki najczęściej tu spotkasz. Heco Music Style900 polecane za względu na cenę, Klipsch Rp260F lub 280F też w fajnych cenach, Dali Zensor7 "jak dla mnie" to tu cena za markę a nie muzykalność.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pomyśl nad takim zestawem, bo pomieszczenia to masz kawał.

Harman AVR-171s
Canton GLE 496 5,0

Jest 500 droższy od zakładanego budżetu ale to już coś w tym pomieszczeniu.
 
Do góry