pomoc w wyborze HK AVR151 czy Marantz1504

fotoceremony

New member
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie w/w ampli ponieważ generalnie na nie padł mój wybór po lekturze w internecie.
Wiem iż więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie, ustaliłem że do kwoty 2K te amplitunery dla takiego laika jak ja będą grały tak samo i będę na pewno zadowolony .
Pokój mam malutki około 16 m w blokach słucham głównie muzyki radio ,mp3 , radyjko internetowe,rzadko filmy (może się to zmieni :))
jednak będąc u znajomych mogłem posłuchać muzyki z kina domowego i bardzo fajnie to brzmiało bo niby muzyka stereo ,a odsłuch był na głośnikach 5.1 nawet radio super brzmiało takie jak gdyby przerobione stereo na dźwięk przestrzenny na 5 głośników.
Czy na Harmanie i Marantzie będę mógł osiągnąć taki efekt dzwięku na 5 głośnikach słuchając np. radia ?
który do w/w słuchania głównie muzyki ,sporadycznie filmów będzie dla mnie lepszy ?
bardziej skłaniam się na marantza bo ma pokrętło do głośności i nie wygląda na plastikowy jak HK
może się mylę .
Czy będę mógł na początek zainwestować tylko w kolumny stereo jakieś powiedzmy do 1,7K a później dokupić resztę np innej firmy ,czy może lepiej od razu brać 5.0 np JBL loft ?
problem z tymi zestawami 5.0 że tylne głośniki nie są podłogowe a ja nijak nie mam ich gdzie postawić
wolałbym jakieś nawet najtańsze ale stojące np:YAMAHA NS-F125
proszę was o poradę i pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do amplitunerów. Przede wszystkim Harman avr 151 nie ma autokalibracji, która się przydaję. Marantza 1504 ma. Jak już to do tego Marantza zestawiaj chociaż Harmana avr161. Czy amplitunery musza być w obudowach slim?
Co do brzmienia to moim zdaniem Marantz i Harman w stereo (jak na amplitunery kd) brzmią dość dobrze. Pytanie czy jeśli chcesz głównie słuchać muzyki to nie lepiej pomyśleć o amplitunerze/wzmacniaczu stereo?
 

fotoceremony

New member
myślę że amplituner 5.1 jest bardziej uniwersalny niż stereo ,a jak wydam z 3,5 K na wzmacniacz stereo i po tygodniu powiedzmy że żona powie że trzeba kupić otwarzacz BR bo fajnie sprzęt gra i można by jakieś filmy obejrzeć bo jej koleżanki oglądają to kurcze wtopa będzie :)
generalnie tak jak pisałem bardzo podobał mi się ten efekt przestrzennego stereo który słyszałem u znajomych ,tylko nie chce kupować takich zestawów oni mieli bodajże sony w których jest totalna pustka jeżeli chodzi o dalszą rozbudowę o wejściach hdmi już nie wspomnę
nie mają znaczenia dla mnie obudowy tzn.slim tylko przeglądając np amplituner Pioneera VSX-923 który też mi się bardzo podobał zobaczyłem zużycie prądu 550W , uważam że pół kilowata na słuchanie muzyki w pokoju to troche przesada
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wzmacniacz stereo nie kosztuje 3,5k a 1500-2000 to juz jest wypas. Co do poboru pradu to 550w to jest standard, wiesz jak amplituner ma 7 koncowek mocy to skads ten prad musi brac nie? Co nie oznacza ze podczas normalnego sluchania w domu tyle ciagnie.

Stereo w sztucznym trybie przestrzennym to wg. mnie profanacja muzyki ale o gustach sie nie dyskutuje. Zastanow sie czy warto kupowac kino domowe, to sa koszta ampli min 2000 tys, kolumny 5.1 tez kolo 3k aby wmiare graly wiec juz mamy 5tys. za 3tys kupuje rewelacyjne stereo, z ktorego bedziesz zadowolony.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zużyciem prądu bym się nie przejmował. Przy codziennym słuchaniu amplitunery nie zużywają tak dużo. Nie będę Cię przekonywał na siłę na stereo. Rozważyłbym jeszcze Yamahę RX-V775. To bardzo dobrze wyposażony amplituner. Oferuje żywy, przestrzenny dźwięk. Ma przestrzenne tryby DSP. Myślę, że spokojnie do kupienia za 2K. Do tego amplitunera proponowałbym cieplejsze kolumny. Np. Melodikę BL30. Jako alternatywę masz do 2k :Harman avr171, Onkyo 626, Denon X2000, Pioneer 923.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do tych amplitunerów dorzuciłbym do listy jeszcze Marantza NR1604, można je już znaleźć za niewiele ponad 2k, a brzmienie w stereo jest na nim bardzo przyjemne.
Co do kolumn do może jeszcze dodatkowo Indiana Line Nota, zestaw 5.0 też ok. 2 tyś, są niewielkie, mają fajny design i jak na ich cenę świetne brzmienie.
Piszesz, że problemem byłoby postawienie tylnych głośników, więc w przypadku np. Indiany, gdzie tylne nie są jakieś bardzo duże mógłbyś je powiesić na specjalnych uchwytach np. Vogels'a
Lofty są dosyć dobre, ale mają boczny bass reflex, co automatycznie wiąże się z tym, że potrzebują trochę miejsca;)
 

ro35

New member
do kwoty 2kzl avr-151 to przesada,
avr-156 czy 158 w sklepie nie dla idiotów to ok. 1kzl i jest to dobra cena,
nadwyżki na dobre kolumny.
 

fotoceremony

New member
HK avr 156 -158 z tego co widziałem nie ma wejścia rj45 czyli brak radia internetowego i wszelkich usług sieciowych więc chyba warto dołożyć do modelu HK 151 który takowe posiada niż później żałować .
JBL lofty są super tylko też zdaje sobie sprawę z tych bocznych głośników ,bo
kolumny generalnie mają stanąć w rogach pokoju ,a z miejscem u mnie bardzo krucho więc przestrzeni wokół nie będą miały za dużo.
 

alkebab

New member
Pobór mocy 550W to pobór maksymalny i raczej nieosiągalny. Mój HK avr 260 przy 5,1 kanałach pobiera 90-100W więc spoko. Co do tylnych głośników to po co ci podłogowce, przecież zawsze mniejsze można powiesić albo na standach postawić.

Najlepsze że mój tv na standbay pożera aż 15W ?!
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK avr 156 -158 z tego co widziałem nie ma wejścia rj45 czyli brak radia internetowego i wszelkich usług sieciowych więc chyba warto dołożyć do modelu HK 151 który takowe posiada niż później żałować .
JBL lofty są super tylko też zdaje sobie sprawę z tych bocznych głośników ,bo
kolumny generalnie mają stanąć w rogach pokoju ,a z miejscem u mnie bardzo krucho więc przestrzeni wokół nie będą miały za dużo.
Co do LOFT to zmierz dokładnie wymiary pomieszczenia.
Co do oszczędności n akasie to największa będzie na nowych zasilaczach greenedge.
Harman - GreenEdge

Z wymienionych ampli to AVR161.
 
Do góry