Pomoc w wyborze amplitunera

tweetykrk

New member
Jak w temacie, ale mój szajsowaty amplituner firmy Pioneer kopnal w kalendarz po uwaga, 2 latach. Teraz mi wytłumaczono na jakich częściach i w jakich fabrykach tworzy się pionerki.

Kino domowe posiadam - drewniane głośniki 4+ centralke
Subwoofer - 1000 W firmy "Koda"
Potrzebuje natomiast nowy amplituner do 1200-1500 zł. Wiem ze ludzie chwalą denony, onkyo... Ale potrzebuje jakiś konkretny model.

Słucham różnej muzyki, żaden ze mnie audiofil, nie wymagam wiele, ale chce dobrego dźwięku w filmach itp.
Kablowke będę miał od nki oraz pod koniec roku planuje zakupić odtwarzacz blueray.
TV jaki posiadam to sam c6000
 
I

irek6311

Guest
3 amplitunery zaproponuję Denon AVR-1612B / HARMAN KARDON AVR-156 / ONKYO HT-R548 .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja ze swojej strony mogę polecić typowo do kina i filmów Onkyo 608 a dla odrobiny lepszego stereo Denon 1612 lub Harman Kardon 255.
 

tweetykrk

New member
a muzyka z CD i mp3 ? oczywiscie moje ucho nie nalezy do "wykwintnych słuchaczy" porpostu licze na fajne brzemienie, pomijając już średnią klase głośników...czy w tych modelach nie bedzie żadnej róznicy ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Prawda jest taka że im lepszy sprzęt tym bardziej uwidacznia złą jakość plików. Kiedyś na starym sprzęcie słuchałem i mp3 i CD. Teraz jak włączę stare mp3 to się słuchać nie da. Ja przerzuciłem się na pliki w formacie FLAC. W stereo będzie słychać różnicę między Onkyo a np. HK. Onkyo to ampli typowo do filmów i tam się świetnie sprawdza. Jak ktoś szuka trochę lepszego stereo to w takim budżecie HK lub Denon.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tweetykrk

New member
Ok, mniej wiecej zdecydowałem wstępnie -

Denon AVR-1612B / HARMAN KARDON AVR-156 } - ok 1200 zł

lub Harman Kardon 255 - ok 1700 zł.

Jak tu porównać te 3 modele do siebie...? plusy minusy albo plusy wieksze minusy wieksze ?? hmm..skusi sie ktos jeszcze na pomoc a ja zaczne sobie jezdzic i oglądać.
 
I

irek6311

Guest
Harman Kardon 255 drogi ale dobre recenzje ma i warto go posłuchać bo gra ładnie prawie ze wszystkimi kolumnami ,
Yamaha RX-V571 też warta odsłuchania / gra inaczej niż Harman Kardon ale może ci to spasować .
 
Ostatnia edycja:

tweetykrk

New member
Yamahy jakoś nie bardzo chce, co prawda ojciec posiada od dobrych 6-8 lat ale się działo już coś min potencjometr???.. Słyszałem też kilka negatywnych opinii że powoli schodzą w dół jeśli chodzi o jakość.
Więc Denon lub Harman, zastanawiam się czy brać tego 255 w sumie 400 zł różnicy między nim a 156, a ja pewnie różnicy nie zauwazylbym ...
 
I

irek6311

Guest
Wszystkie amplitunery są awaryjne i tu marka mało zmienia ,
ja mam dwa amplitunery Pioneer w domu i 6 miesięcy bez usterek ...
z tego co zauważyłem bardziej awaryjne są modele z przedziału 900zł - 1400zł ,
90% części z Chin więc loteria jakościowa i moim zdaniem nie można skreślać żadnej Firmy bo każda tnie koszty produkcji ,
Onkyo TX -SR 608 dodam do tych wartych uwagi ...
od siebie Pioneer VSX-821 bo rewelacyjnie gra moim zdaniem i stosunek jakości do ceny dobry .
 

tweetykrk

New member
Wszystkie amplitunery są awaryjne i tu marka mało zmienia ,
ja mam dwa amplitunery Pioneer w domu i 6 miesięcy bez usterek ...
z tego co zauważyłem bardziej awaryjne są modele z przedziału 900zł - 1400zł ,
90% części z Chin więc loteria jakościowa i moim zdaniem nie można skreślać żadnej Firmy bo każda tnie koszty produkcji ,
Onkyo TX -SR 608 dodam do tych wartych uwagi ...
od siebie Pioneer VSX-821 bo rewelacyjnie gra moim zdaniem i stosunek jakości do ceny dobry .

może i racja, ale rozmawialem z "bardzo ogarniętym Panem" z jednej z największych firm naprawiających sprzet rtv pogwarancyjnie, powiedział że Pioneer robi cześci w jednej z najgorszych fabryk chińkich. Dlatego szerokim łukiem od Pioneerka, pozatym nan vsx'a 418, pograł 1,5 roku i z pięcu kanałów zrobił sie jeden...:(czyli ok 500-800 zł w plecy.

Polecano mi Denona i Harmana.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co miałem osobiście i po przeczytaniu setek wątków to najmniej awaryjne są chyba Yamaha, Denon, Marantz, Onkyo. Co do HK to opinie są podzielone. Ludzie piszą o głośnych wentylatorach, przegrzewaniu się czy problemów z przesyłaniem obrazu. Nie ma reguły, to tak jak z autami. Wszyscy teraz idą na ilość a nie jakość, więc problem może tak naprawdę dotknąć każdą z tych firm.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
tweetykrk jestem elektronikiem i naprawiam też pogwarancyjne Pioneery ...
teorie że Pioneer tandetę robi obalę bo podzespoły parametry mają dobre ...
w Firmie krzak nie do uzyskania więc nie siej herezji a serwisanta pozdrów ;)
od mnie tyle w temacie /
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam nic do Pioneera, ale mialem topowy model kiedys i przestal nagle dzialac, po czym zaczal znowu i tak dwa razy. Pewnie przypadek, ale niesmak zostal.
 

tweetykrk

New member
tweetykrk jestem elektronikiem i naprawiam też pogwarancyjne Pioneery ...
teorie że Pioneer tandetę robi obalę bo podzespoły parametry mają dobre ...
w Firmie krzak nie do uzyskania więc nie siej herezji a serwisanta pozdrów ;)
od mnie tyle w temacie /

zero wiedzy w tym temacie z mojej strony, poprostu napisalem co uslyszalem, firma napewno z górnej płki. Byłem skłonny wysłac sprzet do nich a mieszkam ok 400 km od nich. Moze i pioneer ok, tyle ze jak niektórzy napisali, jest niesmak ;/

najbardziej bym widział u siebie (wstępnie) Denon AVR-1612B

no ale jeszcze trzeba poczytać i poszukać oraz posłuchać ;)

ma ktoś z Was ten model ??
 
Do góry