Pomoc w dobraniu sprzętu 5.1

speeder69

New member
Witam
Zacznijmy od najważniejszego :) czyli pieniążków do wydania +/- 6500zl.
Potrzebny amplituder, system 5.1 bluerey osobno (pieniążki).
Zaproponowano mi:
JBL studio 190 120c 130 i 550 (sub z serii wyższej) z onkyo tx nr 626
Monitor audio MR6+MRC+MR1+MRW10 z Harman Kardon AVR 265
Pokój około 30m2. Oraz jakie okablowanie. Wykożystanie 70% muzyka 30% kino.
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc Wszystkim uczestniczącym w rozmowie. Mile widziane każde rady.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba zestawy dobre. JBL lepiej się sprawdzi się przy filmach. MA MR6 będą bardziej uniwersalne. Sporo zależy jakiej muzyki słuchasz? Napisałeś, że 70% muzyka. Lepiej zainteresuj się amplitunerami w pre-out. W przyszłości będziesz mógł podłączyć wzmacniacz. Zerknij na Harmana avr365 lub avr370, Yamaha 773 lub Marantz 5007.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co jak co ale HK nigdy nie miało malej ilości basu, chyba ze najnowsze i nizsze modele x70. JBL malo się sprawdzą muzycznie. PAwel dobrze prawi, masz sporo % muzyki, wiec na przyszlosc przyda się Pre Out. Poszukaj tez Zensor, Roth Oli, Kef C
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
O brak basu w HK szczególnie w modelu avr365 bym się nie martwił. Ja odsłuchiwałem dość niedawno avr270 i basu było sporo. Wiadome jest to, że amplitunery ze średniej półki przy niskim poziomie głośności nie będą miały takiej dynamiki jak wzmacniacze stereo. Jeśli zależy Ci na basie to zerknij też na Denona. Słuchałem X3000, ma dobrą podstawę basową.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio są już muzyczne :) przynajmniej mi to odpowiada w domu z nawiązką. Ampli musisz już patrzeć nowe modele AVR270, AVR370 i basu im nie brakuje.
speeder69 pisz na priva to posprawdzamy cenki.
 

speeder69

New member
Więc myślicie ze JBL studio 190 120c 130 i 550 (sub z serii wyższej) wraz z HK avr370?
Myślicie ze zagra dobrze w muzce jak i w kinie domowym? Co sądzicie o systemie logic 7? czy może zastąpić stereo? w razie czego czy ten HK ma pre out na wzmacniacz do stereo?
I pytanie z innej beczki czy bluray HKBDT 30 spełni swoje zadanie?
pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Więc myślicie ze JBL studio 190 120c 130 i 550 (sub z serii wyższej) wraz z HK avr370?
Myślicie ze zagra dobrze w muzce jak i w kinie domowym? Co sądzicie o systemie logic 7? czy może zastąpić stereo? w razie czego czy ten HK ma pre out na wzmacniacz do stereo?
I pytanie z innej beczki czy bluray HKBDT 30 spełni swoje zadanie?
pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Tylko z kolumnami to już ustawiaj się na nowe modele zamiast Studio 190 będą Studio 280.
 
Do góry