Pomoc w doborze zestawu

blucza

New member
Witam. Bede kupowal swoj pierwszy w zyciu sprzet. Pokoj ma ok. 20m2, siedzi sie w odleglosci ok. 4 m od przyszlych glosnikow. Sprzet bedzie sluzyl naszej rodzinie do: sluchania radia pop-rock (zona), sluchania muzyki powaznej z plyt (barok i klasycy wiedenscy - organy, utwory na orkiestre kameralna, moze tez utwory wokalno-instrumentalne) oraz ogladania telewizji (w tym filmow z dvd ale to stosunkowo najrzadziej).
Bardzo uprzejmie poprosilbym o sugestie co warto kupic w kwocie ok. 6-7 tys.


1) W cenie powinien znalezc sie amplituner (lub wzmacniacz i radio), 2 glosniki i 2 kable glosnikowe (2 metry beda wystarczajace)
2) Sprzet powinien umozliwiac sluchanie radia (stad amplituner lub wzmacniacz+radio a nie wzmacniacz)
3) Kolumny powinny byc czarne, szare lub w kolorze zloty orzech
4) Mam DVD Panasonic DMR EH57 i nie chcialbym go na razie zmieniac
5) Gdybym chcial kiedy uzupelnic zestaw o kino domowe, chcialbym, zeby wzmacniacz/amplituner mogl byc zrodlem sygnalu dla amplitunera kina domowego (nie pamietam jak to sie fachowo nazywa)

Oprocz sugestii co do sprzetu poprosilbym tez o sugestie dot. miejsc odsluchowych w Warszawie.

Z gory bardzo dziekuje.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Kupowałem stereo pod podobne klimaty muzyczne (i kilka innych, ale bez mocnego rocka). U mnie wylądowały Dali Ikon 6 (kupiłem za 2,7kPLN) z NAD C325BEE za 1,6kPLN (bez radia, bo jest w osobnym ampli). Do tego dorzuciłem jedna osobny CD (NAD C525 BEE) - ok. 1,4 kPLN, bo jakość jest zdecydowanie wyższa z dedykowanego CD (znacznie lepsze przetworniki DA niż w typowym DVD). Do muzyki organowej przydaje się subwoofer o konstrukcji zamkniętej (u mnie BK XXLS 400 za jakieś 2,2kPLN - zależy od kursu funta).

To oczywiście zestaw, który trafił w MÓJ gust, dlatego zalecam przesłuchanie przed zakupem.

Jeśli chodzi o KD. To nie wzmacniacz jest źródłem sygnału dla amplitunera, a odwrotnie. W tym przypadku wzmacniacz powinien mieć odłączaną sekcję przedwzmacniacza (osobny main-in, albo pre-in), a amplituner wyjście pre-out (minimum w stereo).
 
Do góry