Pomoc w doborze zestawu

blucza

New member
Witam. Bede kupowal swoj pierwszy w zyciu sprzet. Pokoj ma ok. 20m2, siedzi sie w odleglosci ok. 4 m od glosnikow glownych. ze wzgledu na male dziecko i aranzacje pokoju beda to musialy byc glosniki podstawkowe o maksymalnej wysokosci 70 cm (do zawieszenia nad regalami).
Sprzet bedzie sluzyl naszej rodzinie do: sluchania radia pop-rock (zona), sluchania muzyki powaznej (barok i klasycy wiedenscy - organy, utwory na orkiestre kameralna, moze tez utwory wokalno-instrumentalne) oraz ogladania telewizji (w tym filmow z dvd ale to stosunkowo najrzadziej).
Bardzo uprzejmie poprosilbym o sugestie co warto kupic w kwocie ok. 6-7 tys. ze wzgledu na uniwersalne przeznaczenie sprzetu, myslalem raczej o zestawie do kina domowego. Rozwazalem zestaw glosnikowy JBL L Studio (ale na razie bez sluchania), ale nie wiem na ile to dobry wybor, a jesli dobry, to jaki amplituner warto do niego dokupic.
DVD juz mam. Sprzet powinien byc nowy.
Jestem z Warszawy, wiec mam mozliwosc posluchania sprzetu w tutejszych sklepach - ewentualne sugestie w tym zakresie takze mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wymagania masz spore do muzyki poważnej i musisz mieć szeroką scenę muzyczną. Żeby osiągnąć ten cel przy zachowaniu potrzeb wg kolejności :
JBL LS 40
Paradigm 10V5
KEF IQ 30
System AUDIO
NHT3
MA RX 2
Triangle Titus
JBL L Studio.

Co do kwoty - to podaj co dokładnie ma się jeszcze zmieścić w cenie.
 

blucza

New member
W tej cenie powinien byc dobry amplituner i w miare mozliwosci zestaw glosnikow 5:1 oraz kable, ale moge zaczac od mniejszego setu glosnikow jesli to bedzie oznaczalo lepsza jakosc - ile co najmniej powinno byc glosnikow?
 
Do góry