Pomoc w doborze zestawu stereo do salonu Canton, Dali, JBl inne?

Nanio

New member
Witam,

nadszedł czas zakupu zestawu audio/stereo do salonu. No i robi się z tym kłopot, dlatego prośba o pomoc w tym co warto byłoby wybrać do odłuchu:) Na początek wymiary salonu, budżet i moje wymagania:
- salon 40 m, kolumny będą stały ok 2 m od siebie, max 20 cm od ściany, zależy mi na tym żeby dźwięk się fajnie rozchodził po całym pomieszczeniu ponieważ słucham w różnych miejscach w salonie
- budżet 4000 kolumny (2 fronty)+ 2000 amplituner stereo/wzmacniacz
- muzyka: głównie rock i muzyka klubowa (house), sporo r'n'b i popu, ale także muzyka filmowa
- co lubię? Nie jestem audiofilem więc trudno będzie mi sprecyzować, ale postaram się - a więc dużo szczegółu (chcę odkrywać stare utowry na nowo) i mocny nisko schodzący mruczący bas. Na pewno muzyka musi mieć power kiedy słucham metallici czy klubowych kawałków, ale i fajną szczegółowość i czystość kiedy słucham muzyki filmowej czy super wokalu np. whitey houston.

Co do wzmaka/amplitunera to na pewno musi mieć możliwość przepiecia na 2 parę głośników (mam poprowadzone okablowanie do łazienki:) i tam chcę zamontować głośniki sufitowe. (Inna sprawa to że głównie słucham z zewnętrznych źródeł tj. laptop (mam spora baze utowrów na dysku) a nie z płyt, więc zdaje się że przydałyby się funkcje sieciowe. Dodatkowo chcę podłączyć tv i PS3.Jestem otwarty na opinie i sugestie jak to najlepiej rozwiązać.

Wybieram się na odsłuchy w tym tygodniu do fusica we Wrocławiu i chciałbym pójść tam z jakimiś pomysłami. Z tego co udało mi się przeczytać wcześniej, wydawało mi się że JBL ES80 mogą mi podejść ze względu na dynamikę, bas i muzykę jakiej lubię słuchać. Będąc w sklepie dla idiotów udało mi się ich posłuchać wraz z HK 3770(było w miarę spokojnie w sklepie) i... już wiem, że szukam czegoś lepszego. Dużo basu, ale jakby niezby czysty (hmm ciężko mi to ująć), chyba za bardzo dudniący i czystość dźwięku zbyt mała. Sprzedawca zasugerował mi żebym odłuchał cantony 509.2 dc (spięte były z jakąś Ymahą) nooo i zagrało to dużo lepiej. Czystość dźwięku duuuuużo lepsza, było znacznie lepiej słychać górę i w ogóle jakby bardziej wyraźnie. Natomiast brakowało mi troszkę basu. Aczkolwiek słuchałem nieswoich i nieznanych mi kawałków, więc być może na mojej muzyce zagra to lepiej i będę mial lepszy punkt odniesienia. Niemniej ejdnak w porównaniu z JBLem wypadły zdecydowanie lepiej i wiem, że muszę szukąc kolumn bardziej w tych okolicach cenowych. Na pewno będę chciał ich odsłuchać jeszcze raz na sali odsłuchowej no i ze swoją muzyką. Ale co jeszcze wybrać przy moich preferencjach? Wizualnie wyglądają fajnie dali zensor7 (co nie będzie bez znaczenia dla mojej żony) Z góry dzięki za pomoc i propozycje.
 
Ostatnia edycja:

Nanio

New member
Dzięki blackninja, sprawdzę. Czy bez suba da to odpowiednio dużo basu? Pytam, bo nie mam za bardzo miejsca na suba i chciałem pozostać tylko przy 2 kolumnach. Drugie pytanie - u mnie 80% to muzyka, czy w takim razie sub nie pogorszy efektu i czy jest w ogóle potzrebny? Czytałem tutaj różne opinie na ten temat.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
MM kiepsko się słucha. Wybierz się do jakiegoś porządnego salonu. Oprócz JBL-a 290 posłuchaj coś w oferty Klipsch-a. Basu i wysokich nie za braknie. Jak będą dostępne Cantony to posłuchaj jeszcze raz. Przy dobrej elektronice basu nie powinno brakować. Dobre opinie jeśli chodzi o dynamikę mają Polk Audio, ale z mini nie miałem styczności.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki blackninja, sprawdzę. Czy bez suba da to odpowiednio dużo basu? Pytam, bo nie mam za bardzo miejsca na suba i chciałem pozostać tylko przy 2 kolumnach. Drugie pytanie - u mnie 80% to muzyka, czy w takim razie sub nie pogorszy efektu i czy jest w ogóle potzrebny? Czytałem tutaj różne opinie na ten temat.
Ja osobiście jestem w tym względzie tradycjonalistą- jak stereo, to dwa zero :) żadnych subów, dobre kolumny z dobrym wzmakiem i źródłem, nic ponadto ;)
Piszesz, że i tak z miejscem na suba problem, to szukaj efektywnych kolumn z dużymi niskotonowymi, choć wielkość nie zawsze się przekłada na ilość i jakość dobrego basu.
Słuchaj jak najwięcej, do listy możesz dopisać też TAGA Platinum, Wharfadale Diamond czy Boston Acoustics A360...
 

Nanio

New member
Na odsłuch jestem umówiony na piątek, wiem, że będę słuchał m.in. na ampli onkyo tx-8150. I tu pytanie - jaka jest różnica pomiędzy 8150 a 8050? Nie wiem czy jest sens wywyalac 800 zł więcej na nowszy model, a tak na szybko nie dopatrzyłem się jakichś większych różnic.
 

Nanio

New member
Jasne, że posłucham, ale mają tylko tx-8150. I do tego zmierzam, bo różnica w cenie to 800 zł (z tego co widzę w necie) i nie wiem czy jest sens dopłacać za nowszy model. Tyle.
 

Lukasz2525

New member
Nawet 1000 zł , bo 8050 kupisz za 1800 , a 8150 wyszło za 2799 , więc podłączam się do pytania . Mi zależy na streamingu , więc do 8050 trzeba kupić adapterek bluetooth/wi-fi za stówkę , 8150 ma wbudowane i jest modelem o 4 lata młodszym . Również się zastanawiam .

I drugie pytanie do którego też się przy okazji po raz kolejny podłącze . Waszym zdaniem Jbl czy Klipsch . Ja wiem że najlepiej dobrać na odsłuchu , ale mało kto ma jedne i drugie i chce dać posłuchać bez deklaracji zakupu . Jeżeli Klipsch to jaki ? R28F , RF-82II , RP-280 ? Z Jbl'i oczywiście Studio 290 .
 

SDman

Banned
Na odsłuch jestem umówiony na piątek, wiem, że będę słuchał m.in. na ampli onkyo tx-8150. I tu pytanie - jaka jest różnica pomiędzy 8150 a 8050? Nie wiem czy jest sens wywyalac 800 zł więcej na nowszy model, a tak na szybko nie dopatrzyłem się jakichś większych różnic.

Witam,
napisz na jakich kolumnach oraz co mają do porównania (wzmacniacze).
W 8150 musieliby zmienić wszystko bo 8050 nie gra w stereo -to płaski,
bezpłciowy dźwięk -prawie jak mono.
Konieczny jest wzmacniacz do porównania -chociażby CA 651A, jest za 2k w tej chwili -to inny
świat doznań dźwiękowych.

Pozdr.
 

Mati80

New member
Podepnę się w tym temacie, gdyz stoje przed podobnym wyborem. Ciekawi mnie wlasnie jak ma sie jakosc dzwieku jesli chodzi o zestawienie tx-8050 z tx-8150. I jak zagra przy nich wzmacniacz Onkyo A-9050 ..? Będzie duza roznica w dzwieku i w mocy ??
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Harman - ciepły, JBL Studio maja wycofana góre pasma. Takie polaczenie da ciemne i pozbawione szczegolow brzmienie.

JBL 290 na te m2 będa odp. 20cm woofer wiec dolu nie zabraknie. Zensory 7 moim zdaniem beda troszke za male albo na styk, lepiej lektory 8 lub wharfedale diamond 250, sa w dobrych pieniadzach i fanie graja. Co do pytania wzmak vs. amplituner to amplituner zawsze zagra slabiej, bardziej sucho, plasko. Wzmacniacz to wzmacniacz i ja polece Ci od siebie Yamahe AS 701 lub jesli wizualnie przejdzie NAD 326

Co do suba w stereo, sam jestem na etapie kupic/nie kupic. Zalezy co oczekujesz, jesli ogromu basu to zadna kolumna nie da Ci takiego efektu. Mowimy oczywiscie o odsluchu w pure direct bo podbijanie basu w okolicy 100hz nie ma zadnego sensu. Jesli chcesz naturalne brzmienie z zaznaczonym basem to kolumny z 20cm wooferami moga Ci wystaczyc.
 

Mati80

New member
Nanio i jak, odsluchales tego tx-8150 ? Jak wrazenia??

SDman, skad takie Twoje zdanie na temat tx-8050 ? W wiekszosci pisza ,ze gra masywnie, dynamicznie a Ty piszesz ze plasko bezpłciowo.. Moze zalezy z jakimi kolumnami sie tego slucha.. ? Z jakimi to slyszales ?
 
Do góry