Pomoc w doborze zestawu po wizycie w sklepach

dizel1971

New member
Witam.
Czytam forum , zaglądam do sklepów i nadal nie mogę się zdecydować.
Do wydania mamy około 3500 + ewentualnie malutki haczyk.
Pokój 22 m2 + otwarta przestrzeń 15m2.
Podłoga z desek na legarach drewnianych (jeżeli może mieć znaczenie przy głośnikach )
Ustawienie sprzętu raczej bez ograniczeń (lubimy przemeblowania )
Sprzęt ma służyć od rana do słuchania muzyki ( radio internetowe , kolekcja płyt, pliki z dysku w sieci domowej mp3 i w FLAC , ) weekendy filmy DVD i coraz częściej BD oraz gry Xbox ze wskazaniem kinect .
W sklepach do tej kwoty polecali :
- Onkyo TX NR 535
- Onkyo TX SR 333
- Yamacha RX V479
- Yamacha RX V 500 D z DAB + ????
- Denon AVR -X1200
- HK AVR 161
+
Taga Harmony TAV 606 v3
Taga Harmony TAV 606 v3 + TSW 120


Jamo S 526 HCS
Jamo S 526 HCS + sub 210


Nakierujcie proszę na co się zdecydować.
Może jakieś inne propozycje ?


Pozdrawiam
Jacek
 

mors111

Active member
Bez reklam
t .
W sklepach do tej kwoty polecali :
- Onkyo TX NR 535
- Onkyo TX SR 333
- Yamacha RX V479
- Yamacha RX V 500 D z DAB + ????
- Denon AVR -X1200
- HK AVR 161
+
Taga Harmony TAV 606 v3
Taga Harmony TAV 606 v3 + TSW 120


Jamo S 526 HCS
Jamo S 526 HCS + sub 210

Nakierujcie proszę na co się zdecydować.
Może jakieś inne propozycje ?
Pozdrawiam
Jacek

z Onkyo to od 6..
z Yamahy od 6..
Denon X1... deko słaby X2... zdecydowanie lepiej
HK 161 trafny wybót

szedł bym w HK + Taga + sub
 

Henry

Active member
Bez reklam
jw, tyle, że te TAV wymieniłbym zdecydowanie na JAMO ;)
Taga do KD może by się sprawdziła, ale w przypadku muzyki gorzej...
 

dizel1971

New member
Poza zaglądaniem do sklepów trzeba też posłuchać ;)

Masz rację . Napisałem tutaj o propozycjach które dostałem bo konfiguracji jest sporo i chciałbym usłyszeć zdanie fachowców co z czym najlepiej połączyć i tego pójdę posłuchać.
A w sklepach odniosłem wrażenie że ( ma do wydania ledwo 3500 a tyle wymagań do podłączania sprzętu jakby miał wydać dychę ) . Jestem wstanie sprzedawców zrozumieć a że nie należę do upierdliwych klientów to wolę iść już z jakimś bardziej sprecyzowanym zdaniem.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Lepiej popytaj poszukaj np :

Onkyo 636/646 z naciskiem na 646 + zestaw jamo 5.0 na poczatek.
Denon x2100/3100 z naciskiem na 3100 + 2 fronty jamo 626/526
Marantz 5009 2 fronty jamo 626/526

Do takich zestawow pozniej dokupic sub i tyly i po problemie ale podstawy są solidne.
broniłbym sie od ampli ktore przedstawiles :

Onkyo TX SR 333
- Yamacha RX V479
- Yamacha RX V 500 D z DAB + ????
- Denon AVR -X1200

lub tez kupil ampli z tych powyzej i poszukal uzywek dobrych forntow , bo nastawienie masz na muzyke. Fronty calkiem ciekawe roczne lub dwuletnie mozna znalesc na all..

No i ostatnia opcja : Blackninja :) - swietne ceny , sam brałem od niego kiedys ampli + glosniki.

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

abdul0412

New member
Bez reklam
P.S. "lub tez kupil ampli z tych powyzej" tylko tych , które ja wymieniłem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dizel1971

New member
bo nastawienie masz na muzyke

pzdr

Muzyka ma grać w ciągu dnia w czasie pracy i miło brzmieć dla ucha . Nie siedzimy przed głośnikami żeby delektować się dźwiękiem .
Z waszych propozycji wychodzi że dokładając około 1000 do założonego budżetu powinno starczyć żeby ogarnąć muzykę i KD w wyższej półce niż propozycje podane w moim pierwszym poście .
 

abdul0412

New member
Bez reklam
W Wypadku Onkyo 636 + jamo czy też Denon 2100 z Jamo budzetu nie przekroczysz nawet w konfiguracji 5.0 - trzeba dobrze poszukac.

Jak dolozysz 1000 bedzie znacznie lepiej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dizel1971

New member
Wybór padł na jeden z tych dwóch onkyo tx-nr 646, Yamaha RX-V679 podobne cenowo . Budżet po negocjacjach domowych :) wzrósł do łącznej kwoty MAX. 4500 czyli na głośniki zostaje około 2300 i musiałbym od razu zaopatrzyć się w komplet 5.0 bo jeżeli nie teraz to już później mogę zapomnieć o jakichkolwiek zakupach audio .Jest sporo innych. W ww. kwocie mamy do wyboru Qadral 6500 i 6650 , Jamo S 628 i Jamo 526 z subem, Wharfedale Diamond 10.4/10.0/10.CC .
Znowu kilka możliwości konfiguracyjnych i pytanie do was które z czym połączyć żeby odsłuchać ?
pozdrawiam
 

dizel1971

New member
I znowu zagryzka.
Zaproponowali mi jeszcze oprócz ww. głośników
- Pylon Audio Pearl 25 i
- Heco Victa 701

Możecie coś powiedzieć na temat tych głośników ?
Oczywiście kwota końcowa urosła do około 5 :-(
 

dizel1971

New member
Witam
Wczoraj wreszcie udało się razem z żoną pojechać i posłuchać wpólnie na spokojnie . Fakt że tylko kombinacji Onkyo + Jamo , Onkyo + Heco oraz Yamaha z Jamo i Heco .
Subiektywnie porównując te konfiguracje obstawiamy zakup Yamaha + Heco 5.0 Chociaż podłączono nam tak dla zachęty jeszcze suba ( dodatkowo około 1tysiąc ) i żonę troszkę zatkało jak zmienia to dźwięk w kinie i teraz może będzie mi łatwiej prowadzić z nią negocjacje.
Słuchaliśmy też stereo Yamaha + Heco i Yamaha + JBL i tu zdecydowanie zdecydowanie ten drugi zestaw . I też pan w sklepie powiedział że warto się zastanowić nad zakupem stereo + później reszta.

Powiedzcie proszę ze swoich doświadczeń jak ma się porównanie dźwięku ze sprzętu w pokoju odsłuchowym w sklepie a w jego późniejszym docelowym pomieszczeniu ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak zależy Ci na jakości to zakup na początek amplitunera + 2 kolumny ma sens. Potem stopniowo dokupisz resztę. Co do suba w kinie to fakt robi dużą różnice. A jakie to była kolumny JBL-a?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Studio 270 to udane kolumny, ostatnio miałem okazje słuchać w MM, bas okrąglutki i dynamiczny, przestrzeń i łagodne wysokie tony jak na metalową z wyglądu kopułkę.
 

spiderysz

New member
Ja miałem okazje ostatnio w MM posłuchać 280, stały obok Dali Zensor 7 i w porównaniu do nich dźwięk wydawał się taki wycofany jakby w ogóle nie było wysokich tonów, brzmiało to dużo gorzej chyba że to tylko takie wrazenia w sklepie a w domu będzie zupełnie inaczej.
 

lycone

Banned
Miałem identyczne odczucia na odsłuchu m. in. 280 i Dali Zensor 7. Dali zagrały dużo lepiej. Bas też był sporo lepszy. 280 był pudełkowy, a w Dali ciepły i taki bardziej miękki. Na pewno nie kupiłbym 280 po tym odsłuchu.
 
Do góry