Pomoc w doborze sprzętu

michalgl

New member
Witam wszystkich,
Poszukuję zestawu głównie do słuchania muzyki
70% muzyka, 20 % filmy, 10% tuner kablówki,
Dodatkowo zależy mi na
- możliwości słuchania radia internetowego
- obsłudze HDMI

Interesuje mnie przykładowo:
Harman Kardon AVR161 + zestaw 2 głośników choć nie upieram się tylko nad taki rozwiązaniem
Słucham muzykę dość cicho w nocy (wiem najlepszym wyborem jest wzmacniacz stereo ale w tej kwocie z takim wyposażeniem chyba ciężko)

Wielkość pokoju ok 15 m2,
Budżet ok 2500 zł.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może amplituner stereo: HK 3770 lub Onkyo TX-8050? Tylko niestety droższe i nie będzie HDMI.
 
Ostatnia edycja:

michalgl

New member
brałem pod uwagę ten sprzęt, również HK 3700- tańszy, ale właśnie brak HDMI, chciałem podpiąć pod amplituner tuner kablówki, tv, czasem komputer
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne wiem o co chodzi. Te amplitunery co podałem mają wejścia cyfrowe optyczne i coaxialne, nie wiem jaki ma tuner i TV, ale pewnie by nie było problemu z podłączaniem.
 

michalgl

New member
jasne, zawsze jest to jakieś rozwiązanie, będę orientował się dalej, dzięki :)

mam jeszcze pytanie
JBL loft 50 nadadzą się do słuchania muzyki do zestawu 2.0 ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
JBL z Harmanem dobrze zagra. Lofty bardziej pod kino domowe, ale w stereo też dają radę. Oczywiście biorąc pod uwagę cenę. Seria Studio jest lepsza, ale i droższa. Na Twój metraż Studio 270. Inne dość tanie i dobre podłogówki: Monitor Audio MR4, Melodika BL30, Indiana Line Nota 550. Dobre opinie zbierają też polskie Pylon Audio Pearl 25. A jakiej muzyki słuchasz?
 

michalgl

New member
głównie to spokojny rock, oprócz tego sporo antyradia.
Pylon Audio Pearl 25 - poczytałem o nich wydają się bardzo sensowne, tylko już chyba mój budżet założony byłby już o 1000 zł przekroczony :)

ale chyba tak zabawa w te klocki wygląda ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Poszukuję zestawu głównie do słuchania muzyki
70% muzyka, 20 % filmy, 10% tuner kablówki,
Dodatkowo zależy mi na
- możliwości słuchania radia internetowego
- obsłudze HDMI

Interesuje mnie przykładowo:
Harman Kardon AVR161 + zestaw 2 głośników choć nie upieram się tylko nad taki rozwiązaniem
Słucham muzykę dość cicho w nocy (wiem najlepszym wyborem jest wzmacniacz stereo ale w tej kwocie z takim wyposażeniem chyba ciężko)

Wielkość pokoju ok 15 m2,
Budżet ok 2500 zł.

A myślałeś o tego typu rozwiązaniach
Yamaha PianoCraft MCR-940
 

michalgl

New member
dzięki za opcje :) również brałem pod uwagę takie zestawy, wczoraj z DENONa w Saturnie, na razie jednak skłaniam się do zakupu oddzielnie głośników + ampli
 

michalgl

New member
zamówiłem w sklepie HK161 + Pylon Audio Pearl 25,
w przyszłości będę rozbudowywał zestaw o kolejne głośniki:)

teraz tylko czekam na odbiór.
Ktoś z was posiada ampli z HD? Chodzi mi o funkcje sieciowe vTuner, DLNA jak to się sprawuje?
Dodatkowo czy jest jakaś opcja żeby np laptopem bezprzewodowo przesyłać dźwięk do amplitunera?
Czy jest jakaś opcja słuchania spotify / wimp / deezer bez użycia telefonu/komputera (chyba w yamahach spotify jest)?

dziękuję za pomoc w wyborze i propozycję:)
 

edi7777

Member
Używam wyłącznie DLNA do przesyłania dźwięku z laptopa. Jakość jest dużo lepsza niż po kablu (omijasz lipną kartę dźwiękową). Do odtwarzania polecam jriver media center. Ostatnio znalazłem jeszcze programik "Stream what you hear". Spotify działa tylko jak masz wykupioną wersję premium za 20zł miesięcznie. vTuner odtwarza radio w słyszalnie lepszej jakości niż anteną.
 
Do góry