Pomoc w doborze sprzętu do 3500zł

lukkil

New member
Planuje zakup zestawu kina domowego 5.0 lub 5.1

pokój ok 17m2

jako ampli myślałem nad VSX-1123 Pioneera

do tego zestaw Jamo S626 lub S628 (jest sens dopłacać do S628?)
ewentualny sub JAMO 210 lub 260

zestaw ma służyć do muzyki (HH RAP HOUSE) i do TV (posiadam 48" H6640 Samsunga i dekoder NC+)

Pytanie podstawowe, czy kolumny podłogowe mogą stać na szafce? poglądowe foto mojej meblościanki do TV:

images


chodzi o miejsce po bokach przy TV, bo niestety z jednej strony mam dalej szafkę i nie mogę postawić kolumny na podłodze
ale... ale kolumny mają głębokość 345mm a szerokość mojej szafki to nie wiele więcej a bass reflex mają z tyłu :(
słyszałem też dobre opinie o mniejszym zestawie 5.1 HKTS35BQ - jak to wypada w porównaniu do Jamo?

dzięki za podowiedzi!
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kolumny podłogowe, jak sama nazwa wskazuje nie powinny stać na szafkach ;)
Jeśli masz takie ograniczenia, to zastanów się na budową KD opartego o tzw. kolumny podstawkowe np. JBL, Klipsch czy Kef fajnie by się nadawały do takiej muzyki
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolumny podłogowe powinny stać na podłodze. Jamo 628 zdecydowanie za duże na 17m2. 626 wystarczą na ten metraż. Tylko musisz dać im sporo miejsca wokół bo inaczej bas może dudnić. Ze zdjęcia wydaje się że miejsca nie ma za dużo. Co do Pioneera 1123 to go nie słyszałem więc nie pomogę. Koledzy którzy maja Pionki na pewno pomogą.
Jeśli chodzi o "plastiki" Harmana to faktycznie są dość fajne, ale przede wszystkim do filmów. Muzyka lepiej zabrzmi na "drewnianych" kolumnach. Jeśli zależy Ci na muzyce to możesz też rozłożyć zakup na etapy. Najpierw amplituner+ 2 kolumny frontowe (lepsze) a potem jak dozbierasz kasy dokupić resztę.
 

lukkil

New member
dzięki za podpowiedzi.

ile od ściany powinny stać kolumny?
w kolumnach podstawkowych kompletnie się nie orientuje, podajcie jakieś modele godne polecenia :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
JBL Studio 230 ,JBL Studio 220 ,do tego central JBL Studio 225c
KEF C3, C7
Klipsch C10 do tego central B20
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak Jamo 626, ale poprzednik potrzebował 40-50cm. Jeśli trochę dołożysz to za 2,5k kupisz zestaw 5.0 z Melodika BL30 (chyba juz sa dostępne), które zagrają lepiej od Jamo. Chwalone są też (nie słyszałem ich) Indiana Line Nota 555. Obie kolumny są dość małe więc łatwiej je zmieścisz. Jeszcze zwróć uwagę na Klipsch F10-C10-B20.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj, bo warto, możesz dla porównania odsłuchać także te polecane Harmany, w muzyce bardzo dobrze się sprawują
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lukkil

New member
Na razie myśle nad Audio Pro Avanto 5.0 + Marantz sr5008 moze dzis uda mi sie odaluchac
blackninja dzieki za oferte ;)
Czy ktos wie czy pochyle podstawki w tych kolumnach sa zdwjmowalne?
 

kamar59

New member
Na razie myśle nad Audio Pro Avanto 5.0 + Marantz sr5008 moze dzis uda mi sie odaluchac
blackninja dzieki za oferte ;)
Czy ktos wie czy pochyle podstawki w tych kolumnach są zdejmowalne?

Zdejmuje się. Też fajne są. Może też kupie z ampli Yamaha RX-V673 Yamaha RX-V577 lub Marantz SR5008 nie podoba mi się za bardzo wizualnie ale dobrze gra w muzyce i w filmach.
 

lukkil

New member
dzięki kolego za linka, z tego wynika że są zdejmowalne te podstawki.
jedno pytanko mam jeszcze: te kolumny mają 4ohm, bez bi amping'u

czy nie lepszy byłyby jakiś zestaw 6ohm z bi amping'iem?
co w ogóle daje ten bi amping?
 

kamar59

New member
Amplitunery- w okolicach +/- 2 tyś zł
-Marantz SR50008- mój faworty
-Denon X3000
-Yamaha 775

Kolumny -zestawy 5.0 też około +/- 2 tyś
-Melodika BL 30
-Indiana Line Nota
-Audio Pro Avanto
-Boston Acoustics A250
 

lukkil

New member
wie ktoś jak działa HDMI pass-through w tym sr5008?
czy mając podłączony amplituner po HDMi z TV a np tuner NC+ do ampli również przez HDMI to będzie głos i obraz z TV podczas gdy amplituner będzie wyłączony czyt w trybie Stand by?
 

lukkil

New member
Zestawik od wczoraj u mnie :)

Wybrałem MARANTZ SR5008 + Audio Pro Avanto 5.0

Zestaw Audio Pro gra niesamowicie, czysto, bas jest mięsisty i nie męczący, średnie i wysokie idealnie dobrane.
Kolumny są ciężkie jak diabli, pieknie wykonane, front-dół-góra ze skóry, bok black gloss, masywne podstawki są zdejmowalne ale na nich kolumny wyglądają lepiej i są lekko pochylone ku tyłowi.
Dobrze że nie wziąłem :hihi: JAMO S626

Amplituner skalibrowałem szybko dzięki mikrofonowi który był w zestawie. Obsługa banalnie prosta Co do wyglądu to wygląda lepiej niż na zdjęciach :) i ten niby mały wyświetlacz w ogóle nie przeszkadza, wyświetla wszystko czyli np nazwe stacji, piosenek itd

Acha, w stereo ten amplituner gra znakomicie :)

Chciałbym serdecznie podziękować koledze blackninja za super ceny :blagam:, fachową pomoc w doborze zestawu i szybkie załatwienie transakcji :)

na koniec pytanie techniczne: na razie mam podłaczony tuner NC+ za pomocą HDMI do amplitunera... Czy przez to HDMI idzie 5.1 czy muszę łączyć optykiem? Efekty słychać ale nie wiem czy to ma być tak jak jest :D
 
Do góry