Pomoc w doborze kina domowego

Zmiter88

New member
Witam,
wiem, że takich tematów jest mnóstwo, ale chciałbym prosić o radę ludzi, którzy znają się na temacie. Otóż, mam zamiar kupić zestaw kina domowego do kwoty ok. 3000 zł. Jestem niestety ograniczony do wyboru w sklepie Euro Rtv Agd, gdyż chce rozłożyć kwote na dogodne dla mnie raty (nie przeskocze tego). Od razu chciałbym zapytać jaki firma jest godna uwagi, ja od jakiegoś czasu obserwuje firmy Yamaha, Pioneer i Denon, czy to dobre firmy? Znalazłem taki zestaw i prosiłbym o opinie czy to dobry sprzęt: Yamaha RX-V477, NS-50/NS-P60

a także taki subwoofer do tego zestawu Yamaha YST-SW012

Prosiłbym o pomoc, jakieś sugestie i propozycje na zakup sprzętu do ok. 3000 zł. Kino domowe potrzebne głównie do oglądania filmów/TV w 70% reszta na słuchanie muzyki/radia. Nie jestem audiofilem, chce po prostu coś godnego uwagi do 3000 zł. Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Bonaventura

New member
Witaj.
Ja mam w jednym pomieszczeniu taki zestaw. Z tym, że u mnie kolumny podłogowe to model NS-45E a nie NS-50, ale z tego co je porównywałem to są praktycznie identyczne. Zestaw z subwooferem podpięty do ampli Yamaha HTR-5930, modelu RX-V477 nigdy nie miałem więc się nie wypowiem. Ale i tak ten zestaw gra dużo lepiej jak złożony prze zemnie niedawno do drugiego pomieszczenia zestaw Harmana za ponad dwukrotnie większą kwotę. Jak dla mnie w tym przedziale cenowym to nadal jeden z faworytów, i gdyby nie moje ostatnie zakupy to teraz właśnie taki oto zestaw bym sobie sprawił,..... w czerni :roll: Podsumowując, osobiście polecam :)
 

Zmiter88

New member
Pomieszczenie ma 20m. Bonaventura dzieki bardzo za opinie. Ktoś ma jeszcze jakąś opinie dotyczącą tego zestawu, albo ma może jakis inny fajny zestaw do polecenia? Chcę aby zestaw grał szczególnie do filmów, abym miał podobny efekt jak w kinie. Nie jestem jakimś audiofilem ale chciałbym, aby sprzęt był dobry i godny polecenia. Tak jak pisałem zestaw do 3000 zł ze sklepu Euro RTV AGD, pozdrawiam!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że Euro ze względu na raty.
Weź jednak pod uwagę, że oferta tego sklepu, zwłaszcza w przypadku kolumn jest niewielka i z cenami z kosmosu.
Poszukaj gdzieś w "normalnych" salonach audio, większy wybór, a i ceny będą niższe, nawet jakbyś miał zapłacić oprocentowanie za raty, to i tak wyjdziesz na swoje.
 

Geronimo zx

New member
Jakiś czas temu odwiedziłem trzy salony-audio w swoim województwie.Z wstępnych rozmów wiem że nie ma najmniejszego problemu z ratami.A powiem szczerze że są bardzo przychylne dla klienta,ponieważ oprocentowanie jest 0%.(sam także się wspomogłem ;-) ) Proponuje może jeszcze przemyśleć zakupy i ukłonić się do salonu audio chociażby dla lepszego wyboru,obsługi,możliwości odsłuchu w zaadoptowanym aukustycznie pokoju i dla wielu innych pozytywów :)
 

Zmiter88

New member
No to w takim razie będe musiał przejść się do jakiś sklepów audio i zapytać sie o te raty. Ale chyba z takiej półki cenowej, jaka ja chcę (3000zł) to w euro też chyba, ąz takich złych modeli nie ma co? Co powiecie o takim zestawie? Amplituner: Pioneer VSX-529-K , zestaw głośników: Yamaha NS-F150 + NS-P150 oraz subwoofer Yamaha YST-SW012? Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pionek ok, na początek, przy ograniczonym budżecie skupiłbym się na lepszych kolumnach, kosztem suba ;)
Zerknij np. na Audio Pro Avanto, Wharfadale Diamond, może coś z Heco, Boston Acoustics CS
 

katka10

Member
Ale sie kolego uparłeś na euro-tym samym sam sobie odpowiadasz...
Ale jeżeli pytasz to wyrażę swoją opinie.
3 miesiace temy byłem w podobnej sytuacji- mialem ok 3tys- i wielka chęć posiadania pierwszego kina z życiu.
Z doświadczenia wiem że raty dostaniesz teraz u każdego sprzedawcy- kwestia kosztów dodatkowych. Zobacz oferty banków- spółdzielcze maja nickie oprocentowanie.

Byłem wczoraj w Euro- szczerze to tragedia z wyborem czegoś sensownego- na pewno przepłacisz.
kilka Yamah i do tego eltaxy lub prim słabe modele i największy wypas TAGA 606 !!!! to było w moim Euro na wczoraj.

Przedstawię moja opinie na temat obsługi w euro bo tam tez się posiłkowałem podczas poszukiwań a salonem Audio!!!

W salonie Audio w cenie masz:
- fachowa poradę by zestaw gral dobrze w miejscu odsłuchu pod muzyke do której zestaw sie nadaje...i która chcesz słuchać na codzień
- możliwość odsłuchu (bardzo ważne) kilku modeli i odkryjesz różnice
- na pewno uzyskasz rabat( ja otrzymałem w salonie od cen na stronie rabat- za zestaw 600 zł)

W euro idąc z zamiarem sprawdzenia oferty- poszukania KD dla siebie sprzedawca na wstępie odradził mi wszystko co mają bo cytuje " nic nie zagra tak dobrze jak Logitech z-906 THX i to za 1500 zł On ma i nigdy by nie kupił nic innego" . Nawet nie posiadali odpowiedniej wiedzy lub chęci by podłączyć fronty + Amp.
Może trafiłem na nie kumatego sprzedawcę- nie generalizuję że są tam ludzie bez wiedzy, a z przymusu. To tylko moje subiektywne zdanie

Ale uważam że jak wydać 3000 to z głową i przy pomocy ludzi którzy wiedza co mówią i chcą sprzedać ale w taki sposób byś znowy chciał do nich wrócić i wydac kolejne ciężko zarobione pieniądze by spełnic swoje male marzenia. W salonach trafisz na Sprzedawce z pasją i/ lub odpowiednia wiedzą.
Przemyśl proszę jeszcze raz swoje piorytety- czy chcesz mieć szybko drogo i wybierając z " tego co jest na magazynie" czy kupujesz sprzęt dla siebie by cieszyc się z każdego dźwięku który usłyszysz- odkrywając swoje ulubione utwory każdego dnia na nowo...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To akurat prawda sklepy w rodzaju Euro AGD ,Media Expert to nie są dobre miejsca dla zakupów szczególnie sprzętu audio .Tam w zasadzie mają jeden cel - sprzedać polisę (przedłużenie gwarancji) ,gdyż od każdej sztuki mają prowizję

Pewne jest również ,że zawsze się tam przepłaci ponieważ ceny są ustalone na sztywno i nie ma mowy o możliwości obniżki,na dodatek są to ceny sugerowane .Osoby którym pieniądze przychodzą z trudem powinny raczej poszukać innych miejsc do zakupów
 

Zmiter88

New member
Ja rozumiem i jestem tego w pełni świadomy, że lepszy sprzęt dostane w sklepie dedykowanym z audio a nie w euro, no ale tak jak mówię nie posiadam gotówki a chcę sobie rozłożyć zakup na dogodne raty i akurat mam znajomego w euro i nikt mnie nie naciągnie na żadne dodatkowe ubezpieczenia itp i co więcej mam raty na prawde 0% czyli kupię coś za 3000 zł to oddaje 3000 zł a nie 3700 bo odsetki są naliczane itp. Przejdę się do jakiegoś sklepu audio i jeżeli dostanę tam raty to pewnie wejdę w to. Ale co uważacie, że ten zestaw, który sobie skompletowałem w euro jest jakiś do bani? Wiele ludzi dobrze wypowiada się o kolumnach Yamaha i o tym amplitunerze Pioneera, sam juz nie wiem :/
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ale wielu ludzi gdzie? W Euro AGD, na ceneo? Posłuchaj dobrych rad kolegów. Salony audio też powinny mieć raty...w końcu to XXI ;)
 

Zmiter88

New member
No nie ukrywam, że na ceneo itp. A taki zestaw Klipsch'a plus jakis amplituner który to dźwignię to nie będzie grubo powyżej 3000 zł? A taki amplituner Pioneer VSX-529-K wystarczy na zestaw Klipsch F10 + C10 + B20?
 

Geronimo zx

New member
Ja rozumiem i jestem tego w pełni świadomy, że lepszy sprzęt dostane w sklepie dedykowanym z audio a nie w euro, no ale tak jak mówię nie posiadam gotówki a chcę sobie rozłożyć zakup na dogodne raty i akurat mam znajomego w euro i nikt mnie nie naciągnie na żadne dodatkowe ubezpieczenia itp i co więcej mam raty na prawde 0% czyli kupię coś za 3000 zł to oddaje 3000 zł a nie 3700 bo odsetki są naliczane itp. Przejdę się do jakiegoś sklepu audio i jeżeli dostanę tam raty to pewnie wejdę w to.

0% dzisiaj to już prawie norma ;-) Jak już znajdziesz salon audio,sprawdź co mają na staniu i odsłuchuj.Być może że coś jeszcze innego Ci wpadnie w ucho :wink: Najważniejsze sugerować się własnym słuchem,bo dla jednego będzie ok,a dla drugiego dupy nie urwie :lol:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolego Zmiter88 napisz na PW do Blackninja ( pisał Ci wyżej), bo z tego co się orientuję też mają możliwość rozłożenia na raty a ceny sporo niższe. Ja jak jestem na zakupach w Tesco to zawsze z ciekawości wpadam do RTvAgd i po prostu śmiech mnie ogarnia. Ceny z kosmosu za sprzęt którego już w porządnym sklepie czy salonie audio nie dostaniesz, bo po nim już wyszły dwie kolejne serie:hihi: Pamiętam jak mieli Denona 1611 w tej samej cenie co nowy model 1713, a między nimi wyszedł jeszcze wcześniej 1612. Dlatego nie uważam tych niby rat 0%, bo to zwyczajny marketing a wszystko i tak już jest wliczone w cenę.
 

katka10

Member
Widać że kolega już dokonał wyboru i chce tylko potwierdzenia swojej tezy...a szkoda że tak się zamyka...ją też szukałem jednego a z salonu wyszedłem z czyms innym...i nie żałuję że poświęciłem trochę czasu by pojechać i posłuchac. To prawda w euro ekspozycja jest taka sama od pół roku, czyli od kiedy zacząłem szukać, i swoi do dziś....w tych samych cenach....
 
Do góry