Pomoc przy wyborze LED

patronx

New member
Witam.

Od dluzszego czasu zastanawialem sie jaki telewizor kupic i kiedy zdecydowalem sie, ze ma to byc PANASONIC TX-L37E30E, zaczalem sie zastanawiac, czy moze lepiej jesli kupiec tv 40 cali :) Nie jestem dobrze obeznany w markach i ich parametrach, ale po przegladzie wlasciwosci tego panasonica wiem chociaz co bym chcial najbardziej.

odległość od ekranu - 2.6-2.8
jak słońce świeci w pokoju - z lewej strony, ale tylko przez kilka godzin dziennie. Mam zaluzje a w 70% ogladam wieczorem
Jak duży jest pokój - 21m2
jaki masz obecnie telewizor - CRT 28 cali Philips, wciaz dziala ok :)
jakie programy najczęściej oglądasz - sport (Canal+) 50%, filmy z np. dysku 20%, normalne programy 30%
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczor 70%
preferowana wielkość telewizora - no wlasnie 37, czy 40? Rozsadek mowi 37, ale te 40 ...
preferowana marka: teraz wiecej mam kanalow SD, z tego co czytalem to SHARP i PANASONIC dobrze sobie z tym radza. Generalnie nie chcialbym chyba SAMSUNGA, ale dobre argumenty mile widziane
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder (na razie bez kanalow hd, ale w przyszlosci na pewno)
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost, ewentualnie pod lekkim katem
telewizor ma mieć wifi - byloby to duzym plusem. Sa tez podlaczenia LAN wiec to by wystarczylo (chyba dzialaja czesto serwisy toutube, twitter)
ma czytać przez USB filmy - koniecznie, bez tego nawet nie biore pod uwage. Dodatkowo musi sobie radzicz plikiem z napisami
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - pewnie HDMI, ale dostarczyciel TV mowil, ze umozliwia korzystanie z modulu CAM
jaki masz sygnał - SD, w przyszlosci HD
ile programów HD - 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor - srednio 3-4
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-2
ma stać czy wisieć - stac
jaka klasa cenowa- do 2700. Chcialbym go potem w saturnie, albo MM kupic na dniach bez vat :)

Tak jak pisalem wczesniej upatrzylem sobie tego panasonica, ale on ma 37' i powstal dylemat, czy nie 40', a nie chce potem zalowac, ze mam za maly, z druigje strony nie chce ogladajac zwykle SD widziec ogromnych niedoskonalosci.:)
 

patronx

New member
Tylko w moim odczuciu 42 cale to bedzie za duzo, dlatego sklaniam sie do czegos pomiedzy 37-40. ( musi byc dobre skalowanie SD) Jesli 37 to wyzej wymieniony Panasonic, jesli 40 to nie wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie posłuchaj innych. Dla Ciebie wielkość to 42" - nie będziesz żałował
 
Ostatnia edycja:

patronx

New member
Na pewno bardziej sie teraz sklaniam do 42' Panasonica. Zastanawia mnie tylko jak bedzie wygladal obraz z mojej kablowki SD, np. Canal+ z odleglosci 2.7 metra, nie mam jak tego sprawdzic, o ile o jakosc hd sie nie martiwe to ta kwestia wciaz mnie zastanawia.
 

wagras

New member
Właśnie ap ropo tego sharpa możecie polecić jakiś sklep internetowy gdzie można go tanio kupić i niema problemów w razie gdy zostanie uszkodzony podczas transportu. Bo jak wyczytałem w paru sklepach jest z tym problem np w sklepie electro.pl. a może ty kiki masz taki telewizor do sprzedania i za jaką cenę? Bo na stronie nie macie podanej ceny :D
 

facet

Member
Bez reklam
Hehehe:) Ale jest opcja "zaproponuj cenę" Hehehehe:)
Kupuj u niego! Masz od razu z kalibracją:)
Może za dobrą namowę dostanę w grudniu rabacik na to samo:) Hehehehe:)
 

don111

Banned
Panasonic 42G30, ewentualnie LG 42PT353 jak chcesz oszczędzić bez zbytniej utraty jakości obrazu (na tym LG sama obróbka, tłumienie szumów, wyrazistość na sygnale SD jest lepsza od dowolnego LCD/LED, od większości plazm także)
 
Ostatnia edycja:

patronx

New member
Doszedlem do wniosku, ze do moich wymagan 40 cali jest optymalne, 42 to przy duzo. Porownywalem kilka tv i w kazdym czego mi brakuje, jeden ma to, ale nie ma drugiego. Moze ktos potrafi znalezc zloty srodek :)

Zalezy mi na tym, aby tv:
- dobrze radzil sobe z sygnalem SD
- dobre wrazenia przy ogladaniu sportu
- potrafil czytac filmy z USB razem z napisami
- HD na razie nie takie wazne, ale w przyszlosci na pewno

I tak:
Sharp LC-40LE820 - dobra jakosc przy sygnale SD, ale gorzej z filmami z USB (warto dodatkowy odtwarzacz)

Samsung UE40C6500 - gorzej z SD, ale lepiej z multimediami

Moze jakis inny model, albo sharp i odtwarzacz, a moze Samsung az tak zle nie radzi sobie z SD?

Ostatecznie mam spory dylemat
 

patronx

New member
Czytalem tez ciekawe rzeczy o Toshiba - 40WL753G, ale tu podobno napisy z filmow sa tak male jakby ich nie bylo.

Wszystko to sa marki okolo 3000 wiec wolalbym cos tanszego, wiadomo, ze troche gorszego. Jesli jednak nie mialbym wyboru to trudno
 

patronx

New member
Najpierw byla opcja 37', a teraz 40', u mnie musi zajsc konsensus pomiedzy drugim czlonkiem rodziny :) z ktorym jednak sie zgadzam i uwazam, ze pelny komfort ogladania zapewni mi 40 cali. 42 cale z takiej odleglosci lekko mnie przytlacza.
 

patronx

New member
Pochodzilem dzisiaj po skleapach, a to mi proponowano:

SONY 40EX520
sharp 40lu630e
SONY KDL-40EX40B
samsung UE40D5800
samsung LE40C650

Wszystko w podobnych cenach 2400 (+-)
Samsung raczej odpada ze wzgledu na slabe sd. Pozostaje sony i sharp, chyba sharp jest lepszy, co sadzicie o tym modelu 40lu630e.

Ostatecznie pewnie bede musial sie zdecydowac na odtwarzacz. A tak w ogole to wszystkie odtwarzacze BLU RAY (nawet te tansze) radza sobie ok z plikami z napisami?
 
Do góry