Pomoc przy wyborze LED TV

mat25

New member
Na wstępie witam wszystkich, jestem tu nowy ;)

Prosze Was o pomoc w wyborze telewizora. Od jakiegoś czasu planuję zakup, nadeszła na niego pora. Telewizor ma przede wszystkich służyć do oglądania filmów weekendowo, wiadomości w ciągu dnia czy też okazyjnie meczów w wysokiej rozdzielczości. Ma on wisieć w pokoju, odległość od widza będzie trochę większa niż 2 metry więc myślę że 40 cali będzie wystarczającą wielkością. Jeśli chodzi o technologie, koniecznością jest FULL HD, a także pełne 100hz (z tego co się dowiedziałem dzisiaj w sklepie od "fachowca" 100hz telewizory mają zwykle wpisane odświeżanie jakie 100, a tak naprawdę jest to tylko 50 podciąganie na 100 sztucznie, więc należy szukać telewizorów które mają wpisane 400hz? poprawcie mnie jeśli mówię źle:) ). Jeśli chodzi o smart tv, nie jest to konieczność, ale na pewno - nie zaszkodziłaby. Jeśli chodzi o środki przeznaczone na zakup to są one skromne - i w tej cenie sam znalazłem tylko jeden telewizor - a mianowicie TV LED PHILIPS 40PFL5007 K. Środki w moim wypadku nie mogą przekroczyć 2300 złotych. Proszę więc was o pomoc w ocenie tego telewizora (zrażają mnie do niego negatywne opinie na temat kiepskiego oprogramowania), a ewentualne inne propozycje bardzo chętnie rozważę!

Liczę na waszą pomoc :D
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Po pierwsze założyłeś temat nie w tym dziale.
Szukasz LCD a napisałeś w temacie Plazm.

Co do PFL5007 to niestety oprogramowanie tego TV jest okropne, zresztą jak większości dzisiejszych Philipsow w porównaniu do innych firm. Osobiście radze najpierw przejść sie do sklepów i pobawić się Philipsami żeby potem nie płakać nad rozlanym mlekiem.

Na Twoim miejscu zastanowił się miedzy multimedialnym UE40ES5500 Samsunga a mniej "multi" ale zdecydowanie z lepszą jakością obrazu Toshiba 40TL933.
Dobra alternatywą byłby też LG 42LM620, lub Panasonic L42e5e
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Kolega już podał pare modeli,ja dodam tylko jeden ale z bardzo dobrą jakością obrazu jest to Samsung UE 40 ES 6100.
 

mat25

New member
Zgadza się to że pomyliłem działy na samym początku, z góry przepraszam :)

Jednak w sumie może to być poniekąd przydatne, telewizor może to być także plazma. Zaraz zabieram się za przeglądanie podesłanych mi przez was modeli.
Z tego co jednak czytałem u samsung es5500 to natywna rozdzielczosc to 50hz :) a nie jak wszędzie piszą 100, 100 owszem - ale podciągane graficznie.

Jeśli macie jakieś propozycje plazmowe to bardzo chętnie je zobaczę :) Przypominam tylko że cena nie moze być wyższa niż te 2300

Panasonic wydaje się bardzo ciekawą opcją, wiecie czy ma on pełne 100hz?

dzięki za wypowiedzi!
 
Ostatnia edycja:
Do góry