[pomoc] mini centrum rozrywki

Garcu

New member
Witam,

zwracam się do szanownych forumowiczów z prośbą o pomoc w doborze TV. Ostatnie kilka dni spędziłem na wędrówkach po sklepach RTV, przeglądaniu stron poświęconych tej tematyce i im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie.
Buduję u siebie w domu coś w rodzaju sieci multimedialnej a TV będzie istotnym jej elementem.

Elementy, z których ta sieć się będzie składać:
- Xbox360
- cyfrowy dekoder N (turborecorder - jeśli to ma znaczenie)
- laptop
- NAS
- (w niedalekiej przyszłości dodatkowo) zestaw kina domowego

Założenia:
- cały zasób multimediów znajduje się na NAS (więc odtwarzanie z USB nie jest mi niezbędne)
- filmy na TV będą streamingowane po WiFi (802.11n) z NAS poprzez xbox (jeśli Tv nie będzie miał WiFi) lub bezpośrednio z laptopa


a teraz konkrety:
TV, jaki by mnie interesował, powinien mieć 40-42".
technologia (plazma/lcd) oraz umieszczenie TV (stojący/wiszący) nie ma tu dla mnie znaczenia, aczkolwiek, jeśli TV będzie dość "szczupły" to zawiśnie :p
nasłonecznienie pokoju raczej nie będzie odgrywać znaczącej roli, gdyż na oknach są żaluzje
TV będzie częściej używane w porach wieczornych/nocnych, średnio około 6h dziennie
odległość do TV będzie wynosić około 2-3m, wyłącznie na wprost
oglądany materiał to kanały muzyczne, naukowe, filmowe
sygnał - wyłącznie cyfrowy
stopień wykorzystania do wymienionych zastosowań oceniłbym na 60% dla TV i 40% dla Xbox

Zależy mi głównie na ostrości i wyrazistości obrazu, żeby nie pixelował i nie smużył. Budżet jaki planowałbym przeznaczyć wynosi max 4000 pln.


Czy takie założenia mają w ogóle sens i co byłoby godnego polecenia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Założenia extra.
Do takich potrzeb będziesz miał dobry wybór :
Sharp 40 LE 924
Panasonic 42 G30
Samsung 40D7000
Ale Skoro mieścisz się w budżecie na 46" -to dobrze przemyśl zakup żebyś nie żałował.
Sharp 46 LE 820
Toshiba 46 VL748
Sharp 46 LE700
Samsung 46D7000
Panasonic 46G30
 

Garcu

New member
dziękuję za szybką odpowiedź.

czy aby na pewno nie wkradł się chochlik do listy polecanych TV?
chodzi mi o samsungi, serię xxD7000 - już sam 40D7000 kosztuje 6000 PLN co byłoby dość zauważalnym ;) przekroczeniem budżetu
 
Do góry