Pomiary zuzycia pradu

SimonK

New member
Witam,

Zna ktos moze stronke na ktorej znajde jakies konkretne testy telewizorow i zuzycia pradu w trybie normalnym, eko, dynamicznym itd. ?


Niestety nie chce kupowac (czytaj: nie widze sensu kupowac) zadnego miernika zuzycia pradu,bo zal mi tych 60-100zl na cos co mi sie przyda na 1 dzien...
 

SimonK

New member
LG50PV350. Chcialbym sie dowiedziec ile zuzywa przy jasnosci 60, kontrascie 80, trybie "gra" i ile zmienia tryb eco (uzywam naprzemiennie maximum i intelligent sensor).
 

cactusek

New member
Bez reklam
Moge ci napisać o Panasie 50G30 i Samsungu D6900 przy najlepszych dla mnie ustawieniach (wyłaczone eco i tego typu ulepszacze):
-Samsung 230W (srednia z jednego filmu)
-Panas 199W (srednia z tego samego filmu).
 

SimonK

New member
Dzieki Cactusek, zawsze troche wiecej informacji :) Szkoda ze nikt nie zna zadnych stron z konkretnymi testami jak np. ta The chart: HDTV power consumption compared - CNET Reviews ktora jest niestety mocno przestarzala...

U mnie problem polega na tym ze wspollokatorzy sugeruja sie danymi dot. plazm sprzed 3-4lat, gdzie pobor pradu byl rzedu 500-600W i zrzucaja na mnie wiekszosc rachunkow za prad.. nie biora za to pod uwage tego ze kazdy ma stacjonarnego kompa wlaczonego 24h i PS3/xboxa 360 :/
 

tdx

New member
Bez reklam
LG50PV350. Chcialbym sie dowiedziec ile zuzywa przy jasnosci 60, kontrascie 80, trybie "gra" i ile zmienia tryb eco (uzywam naprzemiennie maximum i intelligent sensor).


Twoje ustawienia
gdy z BR leciał film z pasami - od 120W-190W
gdy obraz wypełniał cały ekran od 160W-230W
 

SimonK

New member
Wow, nie spodziewalem sie takiego niskiego zuzycia. Rozumiem ze dolna granica to z max energy saving/intelligent sensor a gorna bez energy saving?
 

SimonK

New member
W takim razie pomiar byl robiony z energy saving czy bez? :) Jesli z ES, to ktory tryb: intelligent sensor czy maximum (bodajze 10% roznicy, 62%/50%)
 

SimonK

New member
Czy bylaby w takim razie mozliwosc przeprowadzenia pomiarow z energy saving? Bardzo zalezy mi na tym zeby potwierdzic czy ES rzeczywiscie ma tak wielki wplyw jaki sugeruje (50% mniejsze zuzycie pradu na max :| )


Jeszcze raz bardzo dziekuje za testy, bardzo mi pomogly :)
 

Frog_PL

New member
Moge ci napisać o Panasie 50G30 i Samsungu D6900 przy najlepszych dla mnie ustawieniach (wyłaczone eco i tego typu ulepszacze):
-Samsung 230W (srednia z jednego filmu)
-Panas 199W (srednia z tego samego filmu).


Ile nalezy odjac watow przy podelu G30 46` ? Jaka przy nim jest pradozernosc np w popularnym trybie THX ?
 
Do góry