Polskie Menu (XMB) w PS3

marcinoko

New member
Powiem tak !

Teraz jest OK ale, inaczej się poruszać po "menu" w ojczystym języku jakoś tak po swojsku ;) A to że jesteśmy olewani i postrzegani jako kraj trzeciego świata to zupełnie inna historia ! Ja jestem na TAK !

Pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem dlaczego narzekacie. Przecież angola Wam w tej aktualizacji nie usuną to sobie zostawicie go a inni sobie włączą polski, no matko...
 

mataman

New member
Bez reklam
Kto narzeka ? Ja mówie że mi polskiego nie brakowało, sa o wiele przydatniejsze rzeczy które powinni wprowadzić.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dokładnie.
Jak przez te 3 lata ktoś sobie nie dał rady z angielskim menu w konsoli to z menu polskim też sobie rady nie da.

Pozdrawiam,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
mataman napisał:
Kto narzeka ? Ja mówie że mi polskiego nie brakowało, sa o wiele przydatniejsze rzeczy które powinni wprowadzić.
No więc mają wprowadzić chat nie zależy od gry. Mi to w sumie póki co wisi, ale niektórzy się ucieszyli.

Masta_J napisał:
Dokładnie.
Jak przez te 3 lata ktoś sobie nie dał rady z angielskim menu w konsoli to z menu polskim też sobie rady nie da.
Ja daje sobie rade, ale są jeszcze inni członkowie rodziny (szczególnie ci starsi), którzy nie zasiadają tak często za konsolą jak ja. Zależy im tylko na włączeniu filmu. Dla nas to bardzo proste, ale kto się nie wychowywał wśród wszechobecnej elektroniki to już gorzej. Bądźmy tolerancyjni.
 

MMrozo

New member
Zgadzam się, że nie jest konieczny język polski w menu ale dla zasady powinna być taka możliwość. Trochę to podobne jest do dyskusji co lepsze dubbing, lektor czy napisy a technologicznie nie ma powodów aby nie było wszystkiego. To jak zwykle kwestia kasy, można zrobić ale to kosztuje. Świat pieniądza rządzi się prawami ekonomii i jak widać po lokalizacjach gier, jeśli jest rynek to parę rzecz można zrobić, ale to musi się opłacać.
 

k0val

New member
Tu nie chodzi o to czy brakuje ,w dzisiejszych czasach wszyscy strasznie zachwycają się zachodem ,angielskim jaki to piękny uniwersalny język.Co z tego że znam angielski(dla orientacji w menu praktycznie nie potrzeba) ale jeśli sprzedawca wprowadza na nasz rynek produkt to powinien zadbać o taką błahostkę jak język w menu nawet z samego szacunku dla narodu ,dlaczego mamy czuć się gorsi niż Niemcy ,Anglicy czy Rosjanie którzy mają wprowadzone swoje języki? „Polacy nie gęsi, i swój język mają”.
 
Ostatnia edycja:

wampir_m

New member
Ja jestem za, Polski powinien być do wyboru, niemiec nie kupi niczego co nie gada lub nie ma niemieckiego (sprzęt, navi czy menu w aucie). Ci którzy nie chcą będą dalej korzystać z anglika a ci którzy mają ochotę włączą sobie PL i też będą szczęśliwi nawet dla samej zasady że pokazaliśmy SONY żeby się z nami liczyła. Ci którzy krytykują że po co PL w konsoli, że to takie proste, łatwe niech włączą sobie angielka w komórkach, aparatach foto, TV, navi (głos prowadzenia) i używają go na co dzień - TAK można. Najważniejsze że JEST WYBÓR, jestem Polakiem, to jest nasz język, w tym języku piszemy i mówimy więc wreszcie mamy go na PS3. Producenci innego sprzętu RTV, AGD, foto już dawno to zrozumieli. Co do lokalizacji w grach to muszą poprawić tą porażkę w CODMW2, ale to dopiero początek PL w grach, mam nadzieję że wszystkie gry sprzedawane u nas w kraju będą miały opcję włączenia PL.
 

Bambolo82

Banned
Amen.

Dwiema mackami podpisuje się pod tym co wyżej napisali MMrozo, k0val oraz wampir m. :eek:

Cieszmy się z tego że polski rynek Playstation zaczyna być doceniany przez taką potęgę Sony. Mogę wam zdradzić, że certyfikacja polonizacji XMB była 6 razy odrzucana przez SCEE w Londynie z uwagi na zastrzeżenia jakościowe, niekompatybilność z poszczególnymi usługami ktore już są lub mają dopiero być etc. etc. Nie było to więc takie wcale proste i tanie, dlatego takiego zaszytu dostąpiło tylko kilkanaście najbardziej się liczących nacji. Miło że się do nich w końcu zaliczamy :eek: .
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyżby znowu uaktywnili się Twoi koledzy z Sony? :hihi:
Na ich informacjach naprawdę można polegać :eek:

Pozdrawiam,
 
Do góry