Polecenie TV dla wybrednego klienta - poszukiwacza pięknej czerni

Kamilos321

New member
Witam

Zastanawiam się nad zmianą TV, ale nie jest to zmiana na tzw. "telewizorowego janusza" co bierze byle co. Mam pewien zakres, który TV musi dla mnie spełnić.

Może zgłupieć ile różnych nowości powychodziło ostatnio stąd moj temat.

Obecnie mam Sony w905, ale wygaszenie strefowe i clouding, który i tak nie jest w tym modelu wielki, po prostu mnie irytuje i zachciałem coś "lepszego"

Tv musi spełnić przede wszystkim warunek - możliwie dobrej czerni, może być wygaszenie strefowe, byle nie rzucało się w oczy to rozjaśnienia w nocy, gdy strefa to gaśnie to sie zapala. Widać to głównie w ciemnych scenach w filmach panoramicznych gdy włączają się napisy. Chyba każdy wie co mam na myśli.

Podsuniecie mi pomysł na TV, w którym poczuję różnicę i wywoła efekt wow względem w905 ?

Dzięki za odpowiedzi !
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam proszę bardzo moje typy: Panasonic TX-65AX900, SONY KD-65S9005,
OLED LG 65EC930, a jeszcze lepiej LG 65EC970 UHD na ten ostatni trochę w Polsce trzeba poczekać ale chyba warto?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Bardzo dobry TV jest do kupienia taniej niż w sklepie na zaprzyjaźnionym Forum od kolegi Gmeru.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Oled jak najbardziej będzie lepszy pod względem czerni nawet od plazmy. Choć lepiej nowy EC930 bo ma dużo mniej problemów z martwymi pikselami oraz można powiesić.
 

Kamilos321

New member
No właśnie, oled, trochę się waham szczerze mówiąc, obcnie byłbym takim troche królikiem doświadczalnym kupując oleda, ma jakiś użytkownik na forum tv w tej technologii ? Widziałem oleda w galerii, zrobił na mnie KO LO SA LNE wrażenie, ale no właśnie, ta technologia ma też zapewne jakieś wady, jak w/w martwe piksele i inne problemy 'WIEKU dziecięcego' czy moze jednak juz z czystym spokojem można się w to wpakować i nie żałować ?
 

BLACK_KNIGHT

New member
Moim zdaniem pozostaje ci się wstrzymać do przyszłego roku po prostu w tym roku jest mniejsza uwaga przykładana do jakości obrazu bo to nie ona a 4k nakręca sprzedaż wyższych modeli.Niby w samym kontraście paneli zrobili jakieś małe postępy bo teraz max dla lcd to ok 6000:1 a na w905 masz ok 4000:1.Tyle tylko że tv z wyższej z półki z takimi panelami locall dimmingiem i innymi dodatkami praktycznie brak.Ktoś tu rzucił ax 800 a przecież wyszedł test tego tv i ma on 2000:1 a więc to krok wstecz.Dobrym przykładem jest też Samsung który wkłada w tym roku do wyższych modeli panele z niższym kontrastem a efekt jest taki że "goły" h6400 świeci podobnie do wyższych serii z dopalaczami.Jest jeszcze taki Philips 8xx9 ale tam lag jest ok 100 ms i ma też inne problemy.Co do oledow Lg to profesjonale opinie są zgodne w punkcie że sam panel to nie wszystko i te tv może i mają rewelacyjną czerń i kontrast ale za całokształt to nie dostały specjalnie wysokich not .Mnie osobiście to locall dimming na w905 nie przeszkadza aż tak bardzo może masz za mocno podkręcony tv u mnie np dynamiczna kontrola led jest na niski.
 

Kamilos321

New member
Dzięki za odpowiedź, no i chyba po głębszym zastanowieniu się tak zrobię, chyba trzeba poczekać. W ogóle nie jara mnie 4K, bo to jest to samo w sensie kontrastu/czerni co obecne tv, albo nawet jak piszesz i gorsze. Plazmy odeszły do lamusa, kurde drętwy okres do kupienia tv z głęboką czernia...
 
Do góry