Połączenie Sharpa 32 SA1E z komputerem

BzM

New member
Witam
Tak, więc po bardzo długich rozmyślaniach i wyborach moi rodzice wkońcu zdecydowali się na zakup telewizora. Wybór padł na Sharpa SA1E.Nie będę pisał o jakości obrazu i tym podobnych na to przyjdzie czas jak się trochę do telewizora przyzwyczaję.
Przejrzałem w miarę dokładnie forum i niestety informacje, które znalazły zbytnio mi nie pomogły. Mianowicie chciałbym podłączyć telewizor ten z moim komputerem. I tu chciałbym prosić was forumowiczów o porady i wskazówki dla raczej początkujących. Nie znam się za bardzo na kablach i połączeniach. Komputera chce używać do odtwarzania wmvHD i być może innych formatów. Moim podstawowym pytaniem jest, jaki rodzaj połączenia "powinien" dać najlepszy efekt. dvi-hdmi czy dvi-RGB (sposób połączenia opisany w instrukcji). Chciałbym uniknąć podłączenia audio, ale niestety komputer znajduje się w innym pokoju (ok 5m), więc czynność ta jest niezbędna no chyba ze jedna osoba będzie oglądała obraz a druga przysłuchiwała się dźwiękowi ;). I tu zaczynają się schody. W komputerze mam jedynie wbudowaną kartę dźwiękową Realtek AC 97 bodajże 5cio kanałową. Do komputera mam podłączony zestaw głośników 5.1 tak, więc wszystkie 3 wyjścia na karcie są w użytku. Które wyjścia będę zmuszony zwolnić i czy będę w stanie otrzymać dźwięk 5.1 (wydaje mi się, że niestety nie). A może należałoby kupić inną kartę muzyczną np. SB Audigy? Wolałbym jednak zminimalizować koszty. Teraz kolejna kwestia. Do czego podłączyć dźwięk od komputera. Czy do telewizora czy do kina domowego (kiepski zestaw głośników marki belkin czy jakoś tak). Jakich kabli w tym celu użyć.Zastanawiam się również nad zakupem nowego kina domowego. W chwili obecnej jestem zainteresowany Panasoniciem SC-HT855 z racji wyjścia hdmi. Czy warto zapłacić o te parę złoty więcej za to złącze?
To już chyba wszystko. Sporo pytań jak na jeden post, ale mam nadzieje, że ktoś będzie mi w stanie pomóc. Myślę, że post napisałem w dobrym temacie (jak nie proszę o przeniesienie) i raczej bez błędów, więc chyba z tej strony nikt nie będzie się musiał czepiać :p Dla pewności przepuszczę przez wspaniały program MS Word jak ktoś nie posiada to OpenOffice jest darmowy a w nim również znajduje się edytor tekstu :) No i za dużo wyrazu „więc” :p
 

majmaj

New member
ale dowaliles :D
ok zaczynamy
jeśli chodzi o jakość to tylko DVI-- HDMI (wiem ze HDMIprzesyłaodrazu dźwięk...co by rozwiązywało problem z dźwiękiem z PClecz niewiemczy po DVi tez sietak da)
co do dźwięku jest możliwość kupienia takiej złodziejki
potem wpinasz to do zielonego wejścia w PC (czylifrontowekolumny)wpinasz ta mjeden jack od zestawu przednich kolumn PCPC a do 2wejściawpinasz kabel jack --- jack i tym kablemprowadziszdźwięk do TV ;)
jesli będziesz mial amplituner kina domowego to w tedy juz bedze weselej :)
kolejne pytanie... jakie wejscia ma Twój ampli?
w tedy cyfrowym kablem bys puścił dzwiek z PC do ampli


edit:
nie wiem dlaczego ale wcima mi tex ;/
 

Attachments

  • 157965593 .jpg
    157965593 .jpg
    37,4 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:
Do góry