Połączenie PS3 z kinem domowym

RAV.

New member
Witam serdecznie.
Mam kino domowe i chcę podłączyć PS3. Czy mam podłączyć PS3 do H/K AVR 255 po HDMI i H/K AVR 255 do telewizora po HDMI czy bezpośrednia PS3 do Telewizora po HDMI?
 

CuoreRosso

New member
Albo jeszcze inaczej.
Połącz konsolę z:
- TV kablem HDMI
- ampli optykiem.

Podobno wówczas masz wszystko tip-top.
Pisze podobno, bo sam nie testowałem tego rozwiązania ale powołuję się na opinię innych forumowiczów.
 

w1lly

New member
CuoreRosso napisał:
Albo jeszcze inaczej.
Połącz konsolę z:
- TV kablem HDMI
- ampli optykiem.

Podobno wówczas masz wszystko tip-top.
Pisze podobno, bo sam nie testowałem tego rozwiązania ale powołuję się na opinię innych forumowiczów.

To działa ja mam tak podłączone gdyż w kinie nie mam wejscia hdmi a tylko wyjście, wiec byłem do tego zmuszony - ale grunt, że działa i wszystko jest OK.
Pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
CuoreRosso napisał:
Jeden mówi tak - inny siak. Jak sam nie sprawdzisz to nikt i nic ci nie pomoże.

Co tu sprawdzać?
Optykiem przepchniesz max dźwięk 5.1 w Dolby Digital lub DTS na więcej nie starcza mu przepustowości...

Pozdrawiam,
 

s0seN

New member
Ja tam na tym sie nie znam ale zrobiłbym tak:
PS3 do HDMI w AVR i AVR HDMI do TV
PS3 optyczne do AVR.
Skonfigurować AVR'a tak żeby pod jednym klawiszem input (np. DVD) miał np. wejście HDMI 1 i OPTICAL 1.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Następny co wie, że się nie zna a zabiera głos.

Przy takim sprzęcie jak autor wątku posiada "wystarczy" TYLKO HDMI.
"Wystarczy" bo jest to zarazem max możliwości.

Pozdrawiam,
 

w1lly

New member
dienekes' shade napisał:
Na chwilę obecną nie ma lepszego "medium" niż HDMI, stąd, jeśli ktoś uważa, że przy pomocy "optyka" uzyska się lepszy dźwięk - bredzi.

teoretycznie masz rację, ale jeśli tej róznicy w dużym lub małym pokoju przeciętnego Kowalskiego nikt sie wychwyci, a tak dzieje się w większości wypadków to powiedz mi, czy oprócz świadomości , że mam czysty CYFROWY dzwięk po hdmi i co za tym idzie dobrego samopoczucia to masz coś jeszcze? (czysty cyfrowy dzwięk po optyku jest tez czysty i cyfrowy)Ale oczywiście jeżeli jest taka możliwość to jestem za, jak najbardziej bo zawsze to lepiej miec cos lepszego nawet jeżeli różnicy naszymi uszami nie wychwycimy.
pozdro
 

CuoreRosso

New member
A co wówczas:
PS3, DVD i tuner SAT ====hdmi=====AMPLI
AMPLI====hdmi====TV

Chcę tylko obejrzeć tv sat. Pytanie za 100 punktów: Ile urządzeń muszę włączyć? :)
 
Do góry