Połączenie D-SUB - VGA (PC-TV)

Lord Rayden

New member
Witam !

Mam w lapku wyjście D-sub. W TV LCD będzie port VGA. Jakie rozdzielczości mogę mieć wtedy na TV ? Lapek pociągnie raczej filmy 720p. Wiem,że to nie będzie HDMI ale na razie...

Czy to zalezy od rozdzielczości karty w PC ?
 

rafaello

New member
Cześć,

Bezpośrednim połączeniem D-SUB - D-SUB nie uzyskasz więcej niż 1024:768 lub rozdz. natywnej 1388:720 (spróbuj wykorzystać PowerStrip). Najlepiej zajrzyj do manuala LCD.

pzdr,
Rafał
 

Lord Rayden

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Czyli nie będzie 1280 na 720 ? Słynnego 720p ?

Rayden
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

klolik

New member
rafaello napisał:
Bezpośrednim połączeniem D-SUB - D-SUB nie uzyskasz więcej niż 1024:768 lub rozdz. natywnej 1388:720
Uzyska, uzyska. Jeżeli tylko ustawi rozdziałkę 1360x768 na wyjściu VGA do TV to filmy 720p będą wyświetlane z czarnymi pasami (bez przeskalowywania). Można też używać różnych trybów skalowania w playerze na kompie ale to trochę psuje obraz (przynajmniej dla mnie-wolę obraz bez skalowania+pasy).
Zerknij tu jak było na moim Sharpie.

PS. Skąd Ty wziąłeś natywną rozdziałkę 1388x720?

@Lord Rayden
Tak zależy to od karty i od TV który musi daną rozdzielczość wyświetlić.
Dostaniesz rozdziałki 1024x768, 1280x768 i 1360x768 - wielkości pulpitu z kompa i włączasz film w 720p - uzyskasz obraz + czarne pasy góra-dół.
 
Ostatnia edycja:

Lord Rayden

New member
A tak trochę z innej beczułki - czy układ Intel 945GM udźwignie 720p na wyjściu VGA w rozdziałce właśnie 1280x720 ? Razem z prockiem T2250@1.73 GHz . Puszczał ktoś jużna takim sprzęcie filmiki, seriale w 720p ?
 

deXid

New member
na 100% pociagnie zintegrowana grafa taka rozdzielczosc, pytanie powinno być inne czy pociagnie dekodowanie video w HD ;) moja odpowiedz NIE POCIAGNIE ;D chyba ze to jakis Divx ;p jak AVC to lezysz hahahaha
 
Do góry