Pokój 10m2 jaki optymalny wybór?

safecheck

New member
Witajcie :)

Potrzebuje waszej rady, nie wiem jaki będzie najlepszy zestaw audio do pokoju o wymiarach 10m2. Głównie słucham muzyki 80%, 20% to filmy.
Sygnał będzie z laptopa przez wyjscie hdmi. W tej chwili podpiety jest pod niego TV, więc 1 hdmi out z laptopa musi obsluzyc tv i zestaw audio. W moich warunkach chyba najlepiej jakis zestaw 2.1?
Moj budzet wynosi 6k.

Na allegro widzialem zestaw Zestaw ONKYO TX-SR607 + 2xKEF IQ90 czy taki zestaw bedzie spelnial moje wymagania?
 

Hegemon28

New member
Witajcie :)

Potrzebuje waszej rady, nie wiem jaki będzie najlepszy zestaw audio do pokoju o wymiarach 10m2. Głównie słucham muzyki 80%, 20% to filmy.
Sygnał będzie z laptopa przez wyjscie hdmi. W tej chwili podpiety jest pod niego TV, więc 1 hdmi out z laptopa musi obsluzyc tv i zestaw audio. W moich warunkach chyba najlepiej jakis zestaw 2.1?
Moj budzet wynosi 6k.

Na allegro widzialem zestaw Zestaw ONKYO TX-SR607 + 2xKEF IQ90 czy taki zestaw bedzie spelnial moje wymagania?

Chłopie od takich kolumn mozg ci wyparuje w takim małym pomieszczeniu hehe.Jak już z kef to iq5 .Jeśli zestaw audio stereo to lepiej jakiś wzmacniacz taniej wyjdzie i lepiej zagra
Polecam monitor audio rx2 + HK 980 lub jakiś inny ktoś ci na pewno poleci coś innego poczytaj testy
Audio Video
http://www.monitoraudio.pl/testy/hifi_RX2.pdf
A jak juz chesz podlaczac tego laptopa to ONKYO TX-SR607+rx2 bedzie okay.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę bez sensu kupować ampli jeśli ma być 20% do kina i jeszcze bez tyłów.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest
Naim 5XS + NHT 3
Arcam P38 + Triangle Titus
Audiolab 8000 +BR 2
Pioneer AA 9MK2 + Paradigm Titan V 6
HK 980 + MA BR2
I możesz zapraszać gości.
 

safecheck

New member
ale ty wzmacniacze chyba nie maja hdmi in/out a ja potrzebuje
to podlaczyc w ten sposob: laptop hdmi out -> in wzmacniacz hdmi out -> tv in, czy tak sie wogole da?
 

pkomp

New member
szałem to nie jest ale w podobnym pokoju do kina mam jbl scs178....do muzyki mam 2+1 aktywny odsłuch studyjny :)
nie szło zmieścic tego w jednym zestawie choćbym nie wiem jak kombinował - no i jaka jakość w porównaniu do dźwięku z kina
 

pkomp

New member
aha zacząłem oczywiście od rozplanowania wszystkiego tuż przed zmianą mebli tak by kazdy grat i kolumna miała swoje należyte miejsce - i jest prawie idealnie rozstawione wszystko
bez tego i najlepszy sprzęt o kant dupy potłuc
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
szałem to nie jest ale w podobnym pokoju do kina mam jbl scs178....do muzyki mam 2+1 aktywny odsłuch studyjny

to wszystko zmiesciles w jednym pomieszczeniu ?! to faktycznie wymagalo niezlego rozplanowania.

btw. pochwal sie w koncu jakie aktywne kolumny posiadasz ,no i sprawa rownie wazna- jaki sprzet jako zrodlo "daje rade" przy tym zestawie ?
 
Do góry