Podstawki / Standy / pod głośniki - jakie są lepsze ?

smoku666

New member
Witam,
szukam podstawek pod moje E30 jbl'a , mam spory problem z wyborem odpowiednich... np na allegro jest ich sporo, wykonanych z różnych materiałow i nie mam pojęcia które wybrać ....
byłbym wdzięczny za opinie na temat tych podstawek. dodam że podstawki będą stały na podłodze z paneli. (jeśli ma to jakieś znaczenie)

wstępnie wybrałem 3 różne, każdy jest zrobiony z innego materiału

1)
333dw3.jpg

podstawa dolna: szkło fazowane 8mm, zaokrąglone rogi,
- podstawa górna: blacha wym.
- rura fi 60 i fi 30, stal polerowana, pokryta lakierem bezbarwnym

2)
111xi1.jpg


Górna i dolna część podstawki wykonane są z drewnianej płyty laminowanej
W dolnej podstawie utworzona jest szczelina pomiędzy dwiema warstwami płyty. Połączenie dwóch twardych materiałów (płyta laminowana) poprzez materiał miękki (podkładki z gumy).
Górne podstawy wyposażone są w podkładki z twardej gumy antypoślizgowej,
Część nośną konstrukcji tworzą cylindry z tworzywa o wysokiej wytrzymałości.

3)
222gw3.jpg


Konstrukcja spawana z solidnymi blatami stalowymi(6mm)

---------------------------------------------
najlepiej chyba wygląda opcja pierwsza lub trzecia, ale jak to jest ze stabilnością i przenoszeniem drgań ? ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie ? warto kupować odrazu kolce ?

będe wdzięczny za wszelkie sugestie :rolleyes:
 

asoz

New member
Ja bym się nie zastanawiał ani minuty. Wybrał bym 1. Ale dla mnie wygląd chyba liczy się trochę bardziej niż dla większości ludzi :D
 

klolik

New member
Z tego co mi wiadomo to kolce są stosowane na nawierzchnię typu dywan. Do paneli bym zdecydowanie tego nie użył. Nie po to wydaję kasę na panele żeby je jakimiś kolcami dziurawić :D
Montowałem tacie głośniki na podstawkach - na panele poszły solidne gumowe podklejki a na dywan kolce (wszystko w zestawie było).
Mi też wyglądem 1 opcja się podoba a 3 na jakby masywniejszą (stabilniejszą) wygląda. Wszystko zależy w jakim stylu masz urządzone pomieszczenie.
 

smoku666

New member
od 100 szklane, od 150metalowe, i od 190 drewniane - za sztuke , cena zależy od długości nogi itp. czy kolce czy bez itp itp.
 
Do góry