Podobrazie jaką farbą pomalować?

FULL_HD_4k

New member
Zamówiłem podobrazie.

Jaką farbą pomalować podobrazie?


Musi być dostępna w castroramy lub innym popularnym sklepie?

Tak szukałem cały dzień konkretnej farby, ale znalazłem co najwyżej sugestie.
 

marcing3

Member
Hej ja bym pomalował tikkurilla g499 badz h499 (ciemniejszy odcień szarego)wszystko zależy jaki masz projektor.
Ja będę malował właśnie tą farbą z tym że płytę hdf,jeśli chcesz robić ramowy ekran to lepiej wybrać coś sztywnego aniżeli płótno takie moje zdanie.

Pozdrawiam
 

FULL_HD_4k

New member
projektor benq w600 jasność 2600lm obraz 80 cali

Jeśli chodzi o kolor to biały.

Jakiej firmy farbę wybrać? jaki konkretnie model farby? dokładna nazwa?
czyli np. Śnieżka satynowa do wnętrz Świetlisty Refleks
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
projektor benq w600 jasność 2600lm obraz 80 cali

Jeśli chodzi o kolor to biały.

Jakiej firmy farbę wybrać? jaki konkretnie model farby? dokładna nazwa?
czyli np. Śnieżka satynowa do wnętrz Świetlisty Refleks

Zaden Swietlisty Refleks czlowieku... farba MUSI byc matowa. Poczytaj troche na sieci - to nic nie kosztuje, a pozwoli Ci upewnic sie co najlepiej kupic, jak pomalowac i czy w ogole warto to robic.
 

FULL_HD_4k

New member
Hej ja bym pomalował tikkurilla g499 badz h499 (ciemniejszy odcień szarego)
Podałeś mi firmę i kolor.

Tak jakbyś napisał kup forda czerwonego. Ale jaki model?

Kolor jak pisałem, pewnie wezmę biały ale jeszcze się zastanawiam.

Tu jest lista farb tej firmy występująca w podanym kolorze

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/wzorniki_kolorow/wzorniki_kolorow_do_wnetrz/symphony_2436_%28sciany_i_sufity_powierzchnie_drewniane_i_metalowe%29



Ja będę malował właśnie tą farbą z tym że płytę hdf,jeśli chcesz robić ramowy ekran to lepiej wybrać coś sztywnego aniżeli płótno takie moje zdanie.
są różne punkty widzenia np.

A ja moge ci zasugerowac lepsze ropzwiazanie. Kup sobie tak zwane podobrazie w firmie produkujacej akcesoria dla malarzy artystów, z tego co wiem maksymalna wysokośc to 2 metry szerokoś jaka chcesz no ale oczywiscie zachowaj proporcje ja za swoje o wymiarach 90 na 160 zapłaciłem 80 PLN plus przesyłka 10 PLN, podobrazie to plótno zagruntowane i pomalowane 2 krotnie na białonaciagniete idealnie bez żadnych zmarszczek ani zagnireceń na drewnianej ramie, nastepnie zakup farbe screen go digital grey lub digital white razem z podkładem i ramkowa czarną, koszt około 500 PLm max , pomaluj i powiem ci że żaden ekran rozwijany projekty nie ma najmniejszych szans-sprawdziłem efekt jest superrr, a koszty 1/3 . oczywiście możesz użyc innej farby np dulux mat, albo wogóle i gwrantuje że i tak efekt bedzie lepszy a koszt minimalny niż pilsnia czy zwykła sciana, pozdrawiam i życze owocnej pracy



chodziło mi nie o szerokośc tylko max wysokośc to 2 metry szerokośc nie ma ograniczeń bo szreokośc belki z płótnem ma 2m, czyli można zrobic np 2x3,6m
 
Ostatnia edycja:

FULL_HD_4k

New member
To się zamawia gotowe oprawione w sklepie dla malarzy wszystko jest sztywne stabilne itp. już pomalowane.

podobrazie to płótno zagruntowane i pomalowane 2 krotnie na białonaciagniete idealnie bez żadnych zmarszczek ani zagnireceń na drewnianej ramie


To którą tą farbę tikkurila wybrać:

OPTIVA SUPER MATT
OPTIVA MATT
OPTIVA SATIN MATT
OPTIVA SEMI MATT
Symphony 2436
 
Ostatnia edycja:

jasiux

New member
Czy malowanie tą farbą na płótnie nie skonczy sie jej spękaniem? Płótno jest raczej elastyczne i pracuje. Nie jak ściana...
 

jasiux

New member
Na zajawkę :)

Work in progress.

Jak skończę wrzucę fototutorial :)

20131202_181429.jpg
 

Lemil

Banned
@jasiux Ja akurat nie mam pojęcia czym się maluje, ale to akurat wiem, że jak się słucha na Altusach, to się dokonuje zbrodni na muzyce i własnym słuchu. No zmień człowieku kolumny, może wreszcie usłyszysz muzykę we własnym domu. Może pierwszy raz w życiu.
 

jasiux

New member
Haha :)
Do słuchania to mam audio w samochodzie :p
Altusy to pamiątka z dzieciństwa ;D

Obiecany fototutorial (usuńcie spację po https)

https ://picasaweb.google.com/112499131573922858782/ScreenTheMakingOf#

I efekt końcowy, uważam za bardziej niż zadawalający :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry