Podłącznie i ustawienia

Twine

New member
Witam

Mam problem z podłączeniem dvd, tv i n-box recordera. W sumie wszystko jest podłączone, i wszystko gra tak jak powinno poza pewną upierdliwą drobnostką; mianowicie chodzi o to że po włączeniu np. odtwarzacza dvd telewizor nie przełącza się automatycznie na wyjście Component przez które dvd jest do odbiornika podpięte, a amplituner nie przełącza się na odpowiednie wejście pod którym jest podłączone doniego dvd. Podobnie dzieje się w przypadku n-box recordera podłączonego do telewizora za pomocą kabla HDMI. Na przykład kiedy włączam telewizor, n-boxa i amplituner, każdorazowo muszę w tv wybierać wyjście HDMI na pilocie aby pojawił się obraz (amplituner zostaje bowiem na ostatnim używanym wyjściu, czyli jeśli przed jego wyłączeniem używałem wyjścia pod które jest podłączony n-box to wtedy nic już nie muszę zmieniać), podobnie jest po włączeniu dvd, za każdym razem muszę ręcznie ustawiać wszystkie wejścia.
Wcześniej do tego samego telewizora podłączony był dekoder Cyfry+ (Strong jakiś, nie pamiętam modelu już teraz), dekoder ten jednak podłączony do tv był za pomocą kabelka SCART a dźwięk podłączony był analogowo za pomocą chinch, i taki zestaw działał poprawnie, a więc po włączeniu dekodera telewizor automatycznie wybierał odpowiednie wyjście.
Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że wcześniej po włączeniu dvd telewizor również automatycznie przełączał się na odpowiednie wyjście.

Aktualnie mój sprzęt i połączenia wyglądają następująco:
Telewizor Panasonic TH-42PV7P, DVD Yamaha S-661 połączone ze sobą componentem, dźwięk z DVD do amplitunera Yamaha RX-V361 coaxialnym; Telewizor z n-box Recorderem połączony po HDMI, a dźwięk z n-boxa do amplitunera płynie kablem optycznym przez wejście SPDIF.

Czy w tej konfiguracji są jakieś nieprawidłowości? czy może coś muszę pozmieniać w ustawieniach poszczególnych urządzeń?
Proszę o pomoc kogoś kto borykał się z podobną niedogodnością i udało mu się problem rozwiązać, bądź też kogoś kto zna wyżej wymienione urządzenia czy też miał z podobnymi do czynienia.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź :)
 
Do góry