Podłączenie Panasonic PV80 + Aster PVR HD + kino Pioneer BCS-414

mykacz

New member
Witam wszystkich. Bardzo proszę o upewnienie mnie, czy poniżej podany sposób będzie odpowiedni, aby cieszyć się dźwiękiem z cyfrowej kablówki Astera w kinie domowym.
Posiadam dekoder Aster HD (z wyjściem HDMI oraz SPDiF) oraz plazmę PV80. Planuję zakup kina domowego Pioneer BCS-414 (dwa wejścia HDMI, jedno wyjście HDMI oraz wejście optyczne (światłowód). Chcę uzyskać dźwięk z dekodera w kinie domowym. Jeśli dobrze rozumiem, połączenie SPDIF (dekoder Aster) - wejście optyczne (Pioneer) nie wchodzi w grę (bez użycia konwertera SPDIF - toslink).
W związku z powyższym, czy następujące połączenie za pomocą dwóch kabli HDMI zda egzamin:
1. Aster (wyjście) - HDMI - Pioneer (wejście);
2. Pioneer (wyjście) HDMI - Panasonic PV80 (wejście).
Z góry dziękuję za odpowiedź lub ewentualnie inne sugestie.
 

wUodek

New member
Co rozumiesz przez łącze S/PDIF ? Bo jak dla mnie Toslink też jest łączem S/PDIF :)

Podany przez Ciebie sposób połączenia da radę.
 

mykacz

New member
Jestem laikiem, więc może źle się wyraziłem. Chodzi o to, że dekoder ma wyjście SPDiF (okrągły kształt, chyba elektryczne) a kino wejście optyczne (ale o innym kształcie; światłowód).
 

wUodek

New member
To się nazywa Coaxial. Możesz użyć przejściówki która kosztuje około 50 zł ale jak podłączysz tak jak pisałeś:

1. Aster (wyjście) - HDMI - Pioneer (wejście);
2. Pioneer (wyjście) HDMI - Panasonic PV80 (wejście).

To będzie OK.
 
Do góry