Podłączenie logitech z-5500 z komputerem w innym pomieszczeniu

tretorn

New member
cześć.

Mam problem z podłączeniem głośników logitech z-5500 z komputerem który znajduje się w innym pomieszczeniu. Mam w ścianach poprowadzone kable rca (zielony, czerwony, niebieski) i tu zaczął się problem bo logitech używa do podłączenia z kompem jack-jack pomyślałem że kupie przejściówki jack-rca więc kupiłem 6 sztuk po 3 szt dla komputera i 3 szt dla sterownika głośników.Po podłączeniu nie wszystkie głośniki grają, tak jakby brakowało jednego pasma. Jest Front right/front center/rear left
brakuje front left/ subwoofer/rear right co jest tego przyczyną czy macie jakiś pomysł jak podłączyć głośniki aby wszystkie grały
 

Lukasz2525

New member
Nie tylko Logitech , tylko wszystkie głośniki komputerowe i nie tylko mają 6 kanałów po minijackach , w chinchach masz tylko 2 kanały .

Poza tym kable rca czyli chinche zielony , czerwony i niebieski , to tak zwane rgb do przesyłania obrazu , a nie dźwięku .

I z tego powodu raczej nie będzie ci to grało , bo kabel minijack przenosi dwa kanały , a chinch tylko jeden , chinchy musiałoby być sześć , a nie trzy .

I to nie to , że problem się zaczął , bo Logitech używa do podłączenia jack-jack , tylko problem się zaczął , bo masz kable do przesyłu obrazu , a nie dźwięku w ścianie . Tym to możesz sobie stereo podłączyć , a na panelu ustawić tryb stereo x2 i zagrają ci wszystkie głośniki , ale to nie będzie dźwięk przestrzenny .

Problem polega na budowie samego kabla , chinch ma dwa miejsca styku , wewnętrzny bolec i zewnętrzny okrąg , więc idą tam tylko dwa sygnały , plus i minus dla jednego kanału .

Minijack ma trzy styki na wtyczce i idzie tam minus oraz dwa plusy dla dwóch kanałów .

Nawet gdybyś obciął te chinche i chciał minijacki założyć , to w kablu będziesz dalej miał dwie żyły , zamiast trzech .

Nic nie zrobisz .
 

tretorn

New member
Tak myślałem jak widziałem że z kabla tylko idzie jeden kanał. W ścianie też idzie zielony, czerwony i niebieski. Czy jest jakiś sposób by przesłać z kompa dźwięk 5.1 do innego pokoju?

Wiem że może się wydać głupie ale jestem zielony w tym temacie a jeśli kupię kable coaxial czy to coś da.

Kolejne jeśli wyślę wszystko czyli obraz i dźwięk poprzez hdmi do urządzenia a od urządzenia kablem optycznym spdif do panelu głośników to czy będę miał 5.1?
 

Lukasz2525

New member
Optycznym jak najbardziej , zakładam że chodzi o telewizor , jeżeli wpuścisz do telewizora obraz i dźwięk 5.1 przez hdmi , a z telewizora optycznym do głośników , to powinien być na nich dźwięk 5.1 . Pod warunkiem że twój komputer wypuszcza przez kartę graficzną na hdmi 5.1 , a telewizor przepuści sygnał w całości , a nie zdegraduje go do stereo . Powinno działać .
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
czerwony, zielony, niebieski, to component, a nie RGB - gwoli scislosci :). No chyba, ze tlumaczymy doslownie kolory kabla :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry