Podłączenie kompa z kinem domowym-pomocy!!!

adrianos

New member
Witam,mam problem,posiadam kino domowe lg ht552th,z tyłu mam tylko wyjście optyczne toslink,natomiast w kompie wyjscie spdif coaxial(karta realtek na płycie).Moje pytanie brzmi czy przez kabel toslink istnieje możliwość puszczenia dzwieku wielokanałowego jeśli kupiłbym kartę z wyjście/wejściem optycznym toslink??czy ktoś może polecić mi tego typu kartę dzwiękową??(ostatnio kupiłem na allegro kartę firmy terratec ale okazało się ze przez toslink obsługuje tylko 2 kanały-tania,więc pewnie kiepska:)
 

redlum

New member
Bez reklam
chodzi o to ze napisales ze twoje kino ma wyjscie optyczne - a potrzebne jest wejscie optyczne - sprawdz dokladnie co masz - jesli to wejscie - to pewnie cos da sie zakombinowac - jesli zas wyjscie - to nic sie nie da zrobic
 

adrianos

New member
sorki pomyliłem się,w kinie w miejscu gdzie wchodzi mi toslink pisze mi OPTICAL IN czyli wejście,wiec gdyby ktoś mógł dać jakieś wskazówki co wykombinowac,żeby podłączyć kino z kompem wielokanałowo toslinkiem(lub jakiej kart dzwiękowej uzyć)byłbym bardzo wdzięczny
 

adrianos

New member
wszystkim dzieki za wskazówki,problem rozwiązałem kupując konwerter dzwięku spdif coaxial na optyk i teraz wszystko działa jak powinno:))))
 
Do góry