Podłączenie Kina domowego Pioneer + Projektor Benq w1070

grzybekprawd

New member
Witam,

zakupiłem niedawno wzmacniacz Pioneer VSX-827, z zestawem głośników, projektor Benq w1070. Mam jednak problem z dobrym rozplanowaniem podłączenia wszystkich istniejących sprzętów, tzn:

- Wzmacniacz ma kilka wejść HDMI (sat, dvd, bd, vcr) i tylko jedno wyjście. Do Wejścia Sat podłączyłem dekoder sat, do bd- odtwarzacz blue ray, oraz do jeszcze jednego konsola do gier. W wyjście HDMI (jedyne) włożony jest kabel który aktualnie łączy Amplituner z TV.

- w chwili obecnej nie mam pojecia jak połączyć to wszystko z projektorem, żeby nie przepinać wtyczek z jedynego wyjścia amplitunera pomiędzy tv i projektor. Chciałbym, niezależnie od tego czy będę miał ochotę oglądać film na BD, czy właczyć coś z dekodera sat, żeby kable były zawsze na swoim miejscu i żebym nie musiał nimi manipulować.

-Projektor ma dwa gniazda HDMI

To mój pierwszy post, przepraszam za ew. błędy i proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o małą wiedzę na ten temat.

Pozdrawiam
 

Alkor

New member
Bez reklam
Gdybyś napisał przed kupnem tego amplitunera Pioneera, poradziłbym ci zainteresować się niewiele droższym Pioneerem VSX-923 dostępnym obecnie za mniej niż 1500 zł - za taką cenę dostajemy dobre brzmienie, zwłaszcza z wejść analogowych (CD), świetne wyposażenie i dwa wyjścia HDMI.
Nastepne w kolejce są jeszcze lepsze amplitunery Yamaha serii 771/773/775 za około 2000 zł - również z dwoma wyjściami HDMI.

A tak musisz kombinować z dobrej jakości rozdzielaczem HDMI. Co prawda można na Alledrogo namierzyć jakiś za 60 zł - wątpię jednak, że to będzie dobrze działać i brakuje obsługi 3D.

Znalazłem ciekawy rozdzielacz HDMI wspierający 3D (HDMI 1.4) za 175 zł:

Rozdzielacz HDMI-1x2 v1.4a +IR - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T

Jeszcze lepszym wyjściem byłby dość popularny nSplitter kosztujący 299 zł, który podobno świetnie sobie radzi z różnymi urządzeniami 2D i 3D (protokół HDCP).

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T

Dodatkowo takie urządzenia wzmacniają sygnał HDMI, co powinno pomóc przy bardzo długich kablach ponad 10 m długości.

Pozdrawiam.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.

Ja posiadam jakis stary switch HDMI 4 in , 1 out, 1,3 protokol sprzed dobrych 4 lat marki Vivanco, za ktory wowczas zaplacilem ok 50 zl i wszystko smiga bez problemu. Filmy 3 d rowniez obsluguje z podlaczonego odtwarzacza asusa oplay mini (ktory wogole nie ma w specyfikacji 3 d) - filmy 3D 1080p .mkv. oraz materialy demo z PS 3 z youtuba.
:). Ale jak chcesz zaplacic 150-200 zl za switcha, ktory musi miec w specyfikacje 3 d, to Twoja sprawa.
 

yogobela

New member
Kolego drosophilia mylisz tutaj trochę pojęcia. Twój odtwarzacz nie jest w stanie odtworzyć pełnego 3d a hdmi 1.3 przesłać pełnego 3d. A jedynie jego ripy takie jak sbs lub ou. Pozatum nawet gdyby było puszczone pełne 3d z Bd ale po hdmi 1.3 to ten benq sam tego nie rozpozna. Więc tylko porządny switch lub ampli z dwoma hdmi out.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

yogobela

New member
Z ps3 pójdzie tylko 1080i za pomocą pewnego triku a nie 1080p. I to chyba jedyny sprzęt z hdmi 1.3 który potrafi coś takiego zrobić.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

grzybekprawd

New member
Witam ponownie. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem.

Faktycznie, mogłem poradzić się przed zakupem wzmacniacza osób, które rzeczywiście korzystają z tego typu sprzętów, a nie sprzedawcy który chce wcisnąć dany produkt. Fakt- jakość i poziom dźwięku jak na ten typ sprzętu ani troche mnie nie powaliła.

A wracając do projektora- ten ma dwa gniazda HDMI. Czy operacja podłączenia jednym kablem HDMI wzmacniacz--> projektor, a drugim powrotnym projektor--->TV miałaby jakikolwiek sens? I czy w ogóle tak się da? Być może jest to dość głupie pytanie, ale u mnie w firmie do projektorów doprowadzonych jest kilka kabli różnego rodzaju, pomyślałem, że może projektor ma także wyjście HDMI.

Druga sprawa- jaka jest różnica pomiędzy kablem HDMI 7-8 metrowym za 50 zł a tym za 200?
 
Do góry