Podłączenie głośników 7.1 do Samsunga

WlodarMW

New member
Witam,

Od dnia wczorajszego jestem posiadaczem Samsunga LED TV 6000 32''. Od kilku lat posiadam też kurzące się głośniki Creative T7900 7.1. Męczę się od dłuższego czasu, żeby podłączyć je do tego telewizora, żeby działały wszystkie, albo chociaż pięć. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie będzie to surround, ale chciałbym mieć chociaż ten sam dźwięk ze wszystkich głośników (mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi, bo w tym temacie jestem zupełnym laikiem i nawet nie wiem jak fachowo to opisać). Obecnie jest to podłączone przez konfigurację jack do gniazda słuchawkowego w TV i jack do subwoofera. Działają dwa głośniki i subwoofer. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady w temacie.

Pozdrawiam.

P.S
Jeżeli wątek znajduje się w złym dziale to bardzo bym prosiło przeniesienie i przepraszam ;)
 

Prokop

New member
Bez reklam
Z tego co widzę masz tylko wejścia analogowe w zestawie creativa. Pierwsze wyjście to podpięcie sygnału stereofonicznego wychodzącego z telewizora pod wszystkie wejścia w creativie (we wszystkich kolumnach będziesz miał tę samą ścieżkę dźwiękową). Problem jest z rozdzieleniem sygnału na wszystkie wejścia. Druga opcja to zakup zewnętrznej karty dźwiękowej z możliwością rozbicia sygnału stereofonicznego na 7.1 lub 5.1. Sygnał z TV podajesz na kartę, a z karty na creativa. Wystarczy użyć funkcji uprzestrzenniającej dźwięk stereofoniczny na wielokanałowy.
 
Do góry