Podłaczenie dekodera z monitorem

darochmura

New member
Witam serdecznie
Posiadam dekoder telewizji N i mam pytanie do Państwa czy można taki dekoder podłączyć pod monitor od komputera? W monitorze jest jedno wyjście analogowe oraz drugie DVI więc czy jest możliwość podpięcia tego po przez kabel HDMI z jednej i po przez przejściówkę z drugiej strony? czy w ogóle można podpiąć monitor z takim tunerem.
pozdrawiam i czekam na odpowiedź
 

samochodzik

New member
Można to podpiąć kablem HDMI - DVI i oddzielnie oczywiście musisz podpiąć coś co będzie odtwarzało dźwięk. W dekoderze trzeba wybrać odpowiednie ustawienie (DVI).
 

darochmura

New member
Można to podpiąć kablem HDMI - DVI i oddzielnie oczywiście musisz podpiąć coś co będzie odtwarzało dźwięk. W dekoderze trzeba wybrać odpowiednie ustawienie (DVI).
Z audio oczywiście nie ma problemu bo podepnę głośniczki z kompa, tylko czy w takim tunerze z nki są takie ustawienia żeby to zmienić? posiadam srebrny tuner, a czy jakość na takim monitorze będzie w miarę? bo rozumiem że o jakości hd można zapomnieć?
 

pkomp

New member
nie podłaczysz - przejściówki dvi-hdmi działają w kierunku dvi-hdmi a nie w drugim - no chyba że trafisz taka która zadziała ale ja sie nie spotkałem jak i paru użytkowników tu na forum
wiekszośc dekoderów nie ma takiego ustawienia jak DVI o ile nie oferuje takiego wyjścia
 

darochmura

New member
To już teraz sam nie wiem czy to się da podłączy czy nie? Muszę wyjechać na kilka miesięcy i nie mam miejsca zabierać tv, a monitor mam 17 cienką więc miejsca nie zajmie wiele, tylko czy to zadziała? mam monitor LG ale obecnie nie mam go pod ręką więc nie mogę sprawdzić jak tam z tymi hercami
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam serdecznie
Posiadam dekoder telewizji N i mam pytanie do Państwa czy można taki dekoder podłączyć pod monitor od komputera? W monitorze jest jedno wyjście analogowe oraz drugie DVI więc czy jest możliwość podpięcia tego po przez kabel HDMI z jednej i po przez przejściówkę z drugiej strony? czy w ogóle można podpiąć monitor z takim tunerem.
pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Najpierw sprawdź w instrukcji monitora co to za DVI. DVI-D, DVI-I, czy DVI-A?
Jeśli to ostatnie, to znaczy, że na pewno nie da się z niego skorzystać.
Jeśli któreś z 2 pierwszych, to czy to DVI obsługuje HDCP? Bez tego nie da rady.
A jeśli będzie i cyfrowe i z HDCP to jeszcze zawsze może się okazać, że nie obsługuje trybów 50Hzowych, a tylko takie są w n-ce.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Z audio oczywiście nie ma problemu bo podepnę głośniczki z kompa, tylko czy w takim tunerze z nki są takie ustawienia żeby to zmienić? posiadam srebrny tuner, a czy jakość na takim monitorze będzie w miarę? bo rozumiem że o jakości hd można zapomnieć?

W każdym tunerze n-ki można wyjście HDMI przestawić w tryb DVI. W jednych dłuższym naciśnięciem przycisku RES (tym na panelu przednim), w innych sekwencją *7 z pilota.
 

JackS.

New member
Bez reklam
nie podłaczysz - przejściówki dvi-hdmi działają w kierunku dvi-hdmi a nie w drugim - no chyba że trafisz taka która zadziała ale ja sie nie spotkałem jak i paru użytkowników tu na forum
Przejściówka DVI-HDMI, HDMI-DVI, to dokładnie to samo. Łączy 17 z 19 sygnałów HDMI (poza sygnałami CEC i reserved) do odpowiadających im sygnałów cyfrowego łącza DVI (single link).

Jeśli w jakiejś konfiguracji coś nie działa, to nie z powodu złego skrosowania sygnałów (inaczej połączyć się ich nie da), tylko braku w którymś z urządzeń odpowiedniego protokołu (HDCP, DVI, 50Hz, itp).

wiekszośc dekoderów nie ma takiego ustawienia jak DVI o ile nie oferuje takiego wyjścia
Wszystkie modele nboxów mają ten tryb.
 

pkomp

New member
owszem to samo choć różne kwiatki na allegro można trafić :)

jesli monitor ma vga i dvi to dvi napewno jest w trybie DVI-D - innych się nie stosowało(nigdy nie widziałem)
trybu DVI-A tez nie widziałem
DVI-I stosowane praktycznie w wiekszości kart graficznych

jesli w monitorze brak HDMI to prawie pewniak że nie ma HDCP
 

JackS.

New member
Bez reklam
Panowie mój monitor to LG W1942T niestety jestem w niemczech i nie mam przy sobie instrukcji a w necie nie mogę znaleźć

Już znalazłem i mam coś takiego LG W1942T-PF Specyfikacja, Dane techniczne.

czy to wam coś pomoże ?
DVI z HDCP ma. Jedyne czego można by się obawiać, to, że nie będzie obsługiwał trybów 50Hzowych. Myślę, że masz gdzieś koło 90% szans na to, że będzie z n-ką działał bezproblemowo.
 

darochmura

New member
bardzo dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze pytanie jaki kabek kupić? czy taki HDMI-DVI czy zwykły HDMI i dokupić przejściówkę z DVI na HHMI?
 

JackS.

New member
Bez reklam
bardzo dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze pytanie jaki kabek kupić? czy taki HDMI-DVI czy zwykły HDMI i dokupić przejściówkę z DVI na HHMI?
Od strony elektrycznej jest to dokładnie to samo. Różnica jest tylko w budowie mechanicznej. Jeśli różnica w cenie jest niewielka kupiłbym raczej kabel HDMI-HDMI i osobno przejściówkę, bo taki zestaw jest bardziej uniwersalny. Gdy zabraknie Ci kiedyś jakiegoś kabelka HDMI-HDMI, to ten może się okazać jak znalazł.
 

darochmura

New member
Panowie jeszcze jedno, znalazłem gdzieś w necie taki zapis:
Maks. rozdzielczość obrazu 1440x900
Dopuszczalne rozdzielczości pracy 1440x900
Maksymalna częstotliwość odchylania poziomego 30 ~ 83 kHz
Maksymalna częstotliwość odchylania pionowego 56 ~ 75 Hz

Czy o taką częstotliwość chodziło? cz na tym pójdzie?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Panowie jeszcze jedno, znalazłem gdzieś w necie taki zapis:
Maks. rozdzielczość obrazu 1440x900
Dopuszczalne rozdzielczości pracy 1440x900
Maksymalna częstotliwość odchylania poziomego 30 ~ 83 kHz
Maksymalna częstotliwość odchylania pionowego 56 ~ 75 Hz

Czy o taką częstotliwość chodziło? cz na tym pójdzie?

Teoretycznie nie powinien działać. Jednak z reguły producenci cyfrowych monitorów podają optymalne parametry ich pracy, a nie maksymalne. Przy analogowych monitorach było inaczej, wówczas jeśli któraś z częstotliwości sygnału była przekroczona - obrazu nie było.

Sam mam monitorek (19-calowy Gateway), którego producent podał praktycznie dokładnie takie same parametry, jak te Twojego. Chodzi z n-ką bez problemów, i w 1080i, i 720p, oczywiście w trybie DVI.
 

pkomp

New member
no to wracamy do punku wyjścia - jak monitor nie obsłuży 50 Hz to nic nie zobaczy - to najważniejszy warunek
 

darochmura

New member
Więc podłączyłem i niestety na monitorze wyskakuje komunikat Błąd HDCP, nie rozumiem tego bo według instrukcji monitor ma takie coś, jak przełączam na tunerze to na SD jest ciemność a na 1080 pisze że po za zakresem na 576P jest ciemność tylko komunikat z tunera że błąd HDCP? z tyłu monitora pisze że od 50 do 60 Hz więc teoretycznie powinno wszystko działać, może coś jeszcze podpowiecie co zrobić? strasznie by mi zależało żeby to razem współpracowało.
pozdrawiam
 
Do góry